Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
System odznaczeń
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-18, 18:01   System odznaczeń

Drodzy userzy... w świetle ostatnich rozmów na temat "Co z tym forum?" zastanawiamy się z zarządem nad wprowadzeniem modyfikacji, która dodałaby do forum system odznaczeń za robienie czegoś dla swojego zdrowia i za sukcesy odniesione na tej drodze. Mamy kilka luźnych pomysłów na realizację, ale najpierw chcielibyśmy zapytać jak Wy ten pomysł widzicie? Jakie Wy mielibyście pomysły na jego realizację?



 
 
System odznaczeń
Ambi 



Wiek: 27
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 674
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2014-08-18, 18:13   

Lady Emaleth zawsze byłaby to dodatkowa motywacja dla tych, którzy coś u siebie zmieniają albo do czegoś dążą.



I’ve woken now to find myself in the
shadows of all I have created.
 
 
System odznaczeń
renu 
Nothingman



Wiek: 32
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 341
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-08-18, 18:48   

Bardzo dobry pomysł! Na pewno byłoby to motywujące dla wielu osób, taki system "achievementów" jak na konsolach do gier. :lol: Można by wprowadzić takie oznaczenia na profilu i możliwość ustawienia tego na sygnaturę. Coś w stylu:

- 1 tydzień bez autoagresji
- Miesiąc bez autoagresji
- Rok bez autoagresji
- Rzucenie palenia/innych używek
- Wizyta u specjalisty
- Przebyta psychoterapia
- "Ćwiczę dla zdrowia"

itp. itd. no jest tego mnóstwo.

Tylko problem byłby chyba z weryfikacją tego, żeby forum nie zmieniło się nagle w cudownie ozdrowionych użytkowników. Można założyć temat w którym ludzie by zgłaszali swoje postępy jakoś to dokumentując, chociaż kompletnie nie wiem jak mogłoby to działać.




 
 
System odznaczeń
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-18, 18:54   

renu napisał/a:
Tylko problem byłby chyba z weryfikacją tego, żeby forum nie zmieniło się nagle w cudownie ozdrowionych użytkowników.

Po co weryfikować. Odznaczenia maja być przydatne dla użytkownika, który odznaczenie otrzymuje.
Dajmy na to, że regularnie się chlastam, a pisze, że tego nie robię, dostaje odznaczenie i to odznaczenie nie ma dla mnie żadnej wartości. Co innego jak zbieram się w sobie, walczę i osiągam sukces, dostaję odznaczenie. Przychodzą gorsze chwilę, patrzę i przypominam sobie, że umiem, potrafie, dałam kiedyś radę. To od użytkowników zależy czy będą szczerzy z nami i ze samym sobą, czy też nie.




 
 
System odznaczeń
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-20, 12:35   

Miałem takie same wątpliwości jak renu, ale doszedłem do wniosku, że jeżeli mamy z góry zakładać, że użytkownicy będę oszukiwać i kłamać, to takie coś nie ma najmniejszego sensu.
Myślę, że każdy jest tego świadomy; ufamy sobie wspólnie i nikt nie chce tego nadużyć. A nawet jeżeli dojdzie do takiego czegoś, to jak pisała Ever - będzie to bezwartościowe dla samego użytkownika.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
System odznaczeń
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-20, 15:19   

Niestety większość ma raczej odwrotne zapędy.



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
System odznaczeń
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 16:10   

XOF napisał/a:
Niestety większość ma raczej odwrotne zapędy.

Więc co proponujesz?




 
 
System odznaczeń
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-08-20, 16:43   

Lady Emaleth napisał/a:
Więc co proponujesz?


Miałam taką pierwszą myśl, karne ku*asy. :facepalm: Za dużo internetów.

Czy zarząd mógłby się podzielić tymi luźnymi pomysłami? Fajnie byłoby mieć jakiś punkt zaczepienia.
Bo tak zastanawiam się, jakby to miało wyglądać i sama chyba nie mam zbyt porywających propozycji. Jakaś skala (gwiazdkowa, kropeczkowa), której symbole nabierały barw na przykład z upływem czasu? Nabijanie leveli? :drapanie: Osobny temat z punktacją?

I co w takim przypadku, gdy ktoś np. nie okalecza się miesiąc, dostaje odznaczenie, po jakimś czasie przegrywa - ono mu przepada, trafia do jakiegoś archiwum (widocznego w profilu, jakimś dziale, aby jednak user wiedział, że w przeszłości dał radę - taki motywator) czy co się z nim miałoby dziać?




Disqualified as a human being.
 
 
System odznaczeń
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-20, 17:06   

Miałem tylko na myśli, że większość osób, by nie oszukiwało, bo po co? Czasami po prostu niektórzy nakręcają się w inną stronę, np. temat "Dlaczego przegrałem". Nad ewentualnymi odznaczeniami należy się zastanowić dobrze. Sam nie mam na razie żadnego pomysłu, ale nie ma sensu ich odbierania, czy dawania karnych kutasów :D , bo to raczej będzie piętnować poczucie porażki i winy, w przypadku gdy się przegra.



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
System odznaczeń
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 17:25   

Moja wersja tego jak by to mogło wyglądać jest taka... rozbudowujemy temat "Podejmij wyzwanie" - robimy z tego dział, w którym są tematy z wyzwaniami tematycznymi na przykład temat o wyzwaniu związanym z zaprzestaniem aa, albo temat z pokonywaniem lęków itp. Każdy taki temat miałby swoją ikonkę nagrody. Chciałabym, aby przynajmniej część tych ikonek user mógł sobie pod avkiem wyświetlić i żeby były widoczne w profilu. Użytkownik by pisał w takim temacie jakie sobie stawia wyzwanie (zgodne z tematem), a następnie by zdawał relację - na podobnej zasadzie jak w "Podejmij wyzwanie" z tego jak mu poszło. Administrator by mu na tej podstawie przyznawał nagrodę z opisem za co została otrzymana. Można by mieć kilka nagród tego samego typu (za różne wyzwania oczywiście). Nagrody byłyby przyznawane na stałe.



 
 
System odznaczeń
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-22, 01:57   

Dział walki z autoagresją.
Dział przeciwstawiania się lękom.
Dział walki z uzależnieniem.

A co w przypadku, gdy użytkownik np. zaczął się zdrowo odżywiać, ćwiczyć etc.

Dział promujący zdrowy tryb życia? Np. w przypadku, gdy osoba rezygnuje z nadmiernej ilości słodyczy, fastfoodów, albo zaczyna regularnie jeść śniadania. Z tym ostatnim to ja naprawdę mam ogromy problem.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
System odznaczeń
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-25, 06:33   

I co z tym systemem odznaczeń?
Będzie?




 
 
System odznaczeń
amel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-29, 08:36   

Nie wiem, czy to nie będzie za bardzo odbiegać od tego tematu... :roll:

Można podzielić "Dział osobisty" na dwie części.
Pierwsza zawierającą:
*Praca
*Szkoła
*Kącik porad
*Kulinaria - ostatnio zwróciłam uwagę na posiłki Łasicy... Może uwzględnimy dzielenie się przepisami i ogólną ocenę... To tylko luźna sugestia wspomagająca tworzenie zdrowych posiłków. Możliwe, że nie przejrzałam całego tematu dokładnie.

Druga:
*Nasza walka - tu uwzględnimy każda formę działającą niekorzystnie na nasze zdrowie, czyli głodzenie się, obżeranie, wymiotowanie, nadmierne stosowanie leków, oczywiście wszelkie obrażenia ciała... Nie chodzi mi o całkowite wyzbycie się tak od razu, a chęć podjęcia wyzwania i zadbania o siebie.
Tutaj można uwzględnić walkę z nałogami, zaburzeniami odżywiania i samookaleczeniem.
*Przeciwstawianie się lękom
*Praca nad samooceną i charakterem - tutaj można zawrzeć temat o sposobach na stres
*Nasze pasje - czyli scalenie Naszej twórczości z Hobby/pasja
*Nasze marzenia i dążenie do nich

To ogólna sugestia... Można dokładniej ją sprecyzować albo całkowicie poprawić...

System odznaczeń...
*za wstrzymanie się od samookaleczania... Można uwzględniać czas?
*za powstrzymywanie się od zaburzeń odżywiania...
*za powstrzymywanie się od nałogów
Można stworzyć trzy odznaczenia i wyświetlać na nich czas abstynencji.

Zamiast odznaczenia o pokonaniu lęki, można uwzględnić własne osiągnięcie w danym temacie, będzie to zawsze jakas motywacja dla innych i siebie.
Trochę chaotyczny post...
Proszę o komentarze i własne koncepcje.




 
 
System odznaczeń
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-29, 09:10   

amel napisał/a:
System odznaczeń...
*za wstrzymanie się od samookaleczania... Można uwzględniać czas?
*za powstrzymywanie się od zaburzeń odżywiania...
*za powstrzymywanie się od nałogów

Szkoda, że nie przewidziałaś nagród za aktywne pozytywne działania np. przezwyciężenie lęku, wykonanie pracy itp. Bo ten... szczerze mówiąc nie rozumiem ostatniego zdania twojego powyższego posta.




 
 
System odznaczeń
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-29, 09:40   

Mod, który wprowadza odznaczenia jest duży i będzie wymagać "customizacji", więc jego wprowadzenie trochę zajmie. W tym czasie moglibyśmy się zastanowić nad konkretnymi odznaczeniami. Potrzebna jest nazwa i obrazek. Obrazek powinien być malutki i w celach estetycznych wszystkie obrazki powinny mieć taki sam rozmiar. Chcemy je wyświetlać pod awatarem - awatar ma maksymalną szerokość 180px, stąd proponuję by obrazki były nie większe niż 40x40px (zmieszczą się wtedy 4 z uwzględnieniem odstępów, żeby nie było "naciapane") lub 30x30px (zmieści się 5). Tło musi być przezroczyste i obrazek musi być widoczny w każdym stylu (czyli czarne obrazki odpadają, bo ich nie będzie widać w BloodyDark).



 
 
System odznaczeń
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12