Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rudy kot
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 09:17   Rudy kot

Po lekturze forum i moich ostatnich przygodach z ratownikami medycznymi (zainteresowani znajdą tę historię w niebieskim dziale) nie mogę się opędzić od myśli, by zrealizować mój raczkujący od dawna pomysł. Chodzi o założenie stowarzyszenia, które zajmowało by się propagowaniem wiedzy o autoagresji.

Na chwilę obecną mam:
- szkielet statutu (potrzebuję minimum jednej osoby, która ze mną usiądzie i go dokończy),
- kilka pomysłów na logo (wraz z obietnicami ich zrobienia od 3 osób),
- nazwę (w tytule tematu, ale jeśli macie lepszy pomysł, to zapraszam do negocjacji. Aktualna nazwa odnosi się do pomarańczowego koloru wstążki i najpopularniejszej wymówki. :) )
- kilka pomysłów na sposoby działania,
- obietnicę przygotowania scenariusza szkolenia/lekcji...
- dwie osoby, które chcą ze mną coś robić i jedną, która jest sceptyczna, bo to dużo roboty, ale dzielnie mnie wspiera. :)
- Obietnicę stworzenia nowych publikacji (zwłaszcza nowej ulotki i broszurki),
- Kilka kontaktów, które mogą wesprzeć radą, a być może nawet jeden, który wesprze finansowo,
- Lokal na siedzibę.

Potrzebuję:
- 15 osób, które oficjalnie będą członkami. Minimum.
- Księgowego (z uprawnieniami na pełną księgowość),
- Prawnika,
- Źródeł finansowania,
- Psychologa/ psychiatry do konsultowania działań stowarzyszenia, ewentualnego udzielania wywiadów lub prowadzenia szkoleń. Nie chodzi mi o prowadzenie poradni zdrowia psychicznego, ale o uświadamianie 'zdrowych'.
- Osób, które chcą działać: najlepiej pełnoletnich, które nie boją się zadzwonić do urzędu, czy opowiadać o aa, powierzone zadania wykonują w miarę terminowo i sumiennie, potrafią się wykazać inicjatywą, będą zdolne zapłacić kilka zł miesięcznej składki, a jak będą jeszcze mieć jakieś umiejętności (od PHP po robienie witraży, a zwłaszcza uprawnienia pedagogiczne), to będzie idealnie. (zakładam umieszczenie w statucie zapisu, że osoby niepełnoletnie będą mogły być członkami wspierającymi... nie wiem jak rozwiązać kwestię zgody rodziców),
- Strony internetowej (marzy mi się przejęcie fejsowego 'wiemosamookaleczeniu' i jakiś malutki dzialik na forum...),
- Pomysłów, mnóstwa pomysłów - na to skąd brać pieniądze i na co je wydawać...
- Pewnie mnóstwa spraw, o których zapomniałam na chwilę obecną, ale uzupełnię, jak mi się przypomni. :)

Także... słucham państwa. Jak to widzicie? Co byście chcieli uzyskać przez takie stowarzyszenie? Jakie macie propozycje? Chcielibyście się w to włączyć? O czym zapomniałam?




 
 
Rudy kot
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 10:45   

1. Nazwa wydaję się być dobra. Nie łopatologiczna, a lekko naprowadzająca. Potencjalni członkowie być może dzięki temu nie będą mieli problemu z oświadczeniem, że do takiego stowarzyszenia należą.
2. Chcę działać, lubię działać, aczkolwiek jestem mocno ograniczona przez rodziców. Warunek pełnoletności osiągnę dopiero za dwa miesiące. Po ostatnich walkach ze sobą mogę dzwonić, rozmawiać, krzyczeć, co chcecie.
3. Strona na fb przekazana (nie umiem tylko usunąć siebie jako właściciela/administratora).

Chochlik napisał/a:
na to skąd brać pieniądze i na co je wydawać

Na poczatku...ile kto może czyli zapewne niewielkie sumy na tzw. rozruch. Drukowanie ulotek, plakatów i innych materiałów, z czasem dobrze by było znaleźć sponsorów...ale gdzie? :drapanie: Na co wydawać? Ulotki, plakaty, materiały, pociągi...dobrze byłoby zorganizować z czasem grupę, dwie, trzy, kltóre mogłyby jeździć m.in. po szkołach i prowadzić prelekcje.
Chochlik napisał/a:
Chcielibyście się w to włączyć?

Jak wyżej. Tak.
Chochlik napisał/a:
O czym zapomniałam?

Jeszcze nie wiem.




 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 10:55   

Ever napisał/a:
Warunek pełnoletności osiągnę dopiero za dwa miesiące.

Wątpię, czy w 2 miesiące zdążymy się zarejestrować...

Ever napisał/a:
dobrze byłoby zorganizować z czasem grupę, dwie, trzy, kltóre mogłyby jeździć m.in. po szkołach i prowadzić prelekcje.

To jes tmoje podstawowe założenie... tylko nie ograniczałabym się do szkół... a tam bym celowała w rodziców i pracowników, a nie uczniów... ;)




 
 
Rudy kot
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 11:08   

Chochlik napisał/a:
- Strony internetowej (marzy mi się przejęcie fejsowego 'wiemosamookaleczeniu' i jakiś malutki dzialik na forum...)

Piszę się na pisanie strony (o ile będzie zapotrzebowanie na jakąś witrynę stand-alone), aktualizacje itd, itp.

Byłabym za tym (o ile stowarzyszenie faktycznie ruszy) aby przejęło własność forum, bo to raz na zawsze rozwiąże wszelkie problemy własności domeny i serwera niezależnie od nastrojów i kondycji adminów.

Gdzieś na stronie w formie kolażu lub galerii zdjęć... (za zgodą użytkowników) wstawiłabym grafiki z tematu "Opowiedz swoją historię" - myślę, że naprawdę dają dużo do myślenia i są taką nieszokującą formą uświadomienia istotom pozoforumowym jak autoagresja w praktyce wygląda. Wydruki nadałyby się do prelekcji. Oczywiście grafiki byłyby prezentowane w pełni anonimowo.

Chochlik napisał/a:
- Obietnicę stworzenia nowych publikacji (zwłaszcza nowej ulotki i broszurki)

Piszę się (o ile będzie zainteresowanie) na zrobienie przeglądu literatury fachowej i napisanie na tej podstawie niezbyt długiego artykułu z odniesieniami do poważnych publikacji.




 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 11:15   

Lady Emaleth napisał/a:
Piszę się (o ile będzie zainteresowanie) na zrobienie przeglądu literatury fachowej i napisanie na tej podstawie niezbyt długiego artykułu z odniesieniami do poważnych publikacji.

Tak... Przyda się i publikacja w broszurze i jakaś 'biblioteka' przydatnych publikacji w ogóle.




 
 
Rudy kot
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 11:17   

Cytat:
- obietnicę przygotowania scenariusza szkolenia/lekcji...

Myślę... że o ile by się dało to tak zorganizować, to fajnym pomysłem przy jakiś prelekcjach dla rodziców/nauczycieli w szkołach byłoby poprzedzenie ich ankietą wśród uczniów z pytaniami w stylu:
- czy kiedykolwiek z rozmysłem zadałeś sobie ból lub okaleczyłeś swoje ciało?
- jeżeli tak, to czy był to jednorazowy incydent?
- jeżeli nie był to jednorazowy incydent, to jak często to robisz?
- czy znasz osobiście kogoś, kto dokonuje samookaleczeń?

I rozpocząć prelekcję od podania wyników ankiety, tak, żeby rodziców/nauczycieli uświadomić, że ich to dotyczy, bo w ich szkole x% uczniów deklaruje, że dokonuje samookaleczeń lub zna kogoś, kto to robi.




 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 11:19   

Lady Emaleth napisał/a:
ankietą wśród uczniów z pytaniami w stylu

...i dać im ludzika do pokolorowania...


<<< Dodano: 2014-08-05, 12:21 >>>


Tylko :em: ja bym nie chciała publicznie pisać wszystkich szczegółów. W sumie ten temat ma na celu werbowanie nowych ludzi. Marzy mi się dodanie działu (coś jak Zarząd główny), do którego by mieli dostęp tylko członkowie stowarzyszenia, żeby tam wszystko omawiać, a na zewnątrz jedynie efekty pracy pokazywać. Po co zanudzać ludzi szczegółami? No i... niektóre rzezy lepiej zachować dla siebie.




 
 
Rudy kot
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-05, 12:27   

Według mnie priorytetem jest uzbieranie 15 zadeklarowanych w 100% osób. Co do statutu... usiąść koło Ciebie nie mam raczej jak. :D Sprawami czysto urzędowymi mogę się zająć, bo zawsze lubiłem to robić [forma autoagresji - lubić załatwiać coś w polskich urzędach]. Jednakże wtedy siedzibą stowarzyszenia będzie Wrocław. Stowarzyszenie może działać bez oficjalnego lokalu. Po rejestracji w KRS i otrzymaniu osobowości prawnej można się starać o lokal/pomoc w otrzymaniu w urzędach państwowych, plus z mojej strony dochodzą parafie/zakony/klasztory/majątki kościelne [osobiście sam wolałbym, aby swoje grube dupska ruszył jakoś kler i pomógł współwyznawcy].
Dofinansowanie również jest możliwe po rejestracji; a składki z mojej strony nie stanowią problemu (chyba, że przewyższają znacznie sumę jaką miesięcznie wydaję na papierosy).


Po co prawnik? :D


<<< Dodano: 2014-08-05, 13:36 >>>


Tak się pytam o prawnika, bo jeden ze mną studiuje i mogę liczyć na jego pomoc. A poza tym znam wielu studentów prawa, również tych co niebawem kończą studia. :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Rudy kot
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-08-05, 12:42   

Chochlik napisał/a:
jedną, która jest sceptyczna, bo to dużo roboty, ale dzielnie mnie wspiera. :)

Przyznaję się do winy bez bicia. ;) Jestem skarbnikiem w OSP i pamiętam dobrze, ile było roboty z aktualizacją statutu i KRS-u... Trochę mnie przeraża wizja robienia tego kolejny raz, z innym stowarzyszeniem.

Chochlik napisał/a:
- obietnicę przygotowania scenariusza szkolenia/lekcji...

Jak wrócę z urlopu, wezmę się za to.

Chochlik napisał/a:
a zwłaszcza uprawnienia pedagogiczne

Posiadam. Owieczka i Toster nabędą je za dwa lata.




:myszka:
 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 12:55   

PanFoster napisał/a:
usiąść koło Ciebie nie mam raczej jak

Istnieją skype/gg/fb/gołębie pocztowe. :D

PanFoster napisał/a:
Stowarzyszenie może działać bez oficjalnego lokalu.

I tak i nie - trzeba podać jakiś adres do korespondencji. :) W każdym razie jestem właścicielką swojego mieszkania i mogę je samej sobie użyczyć.
:D

PanFoster napisał/a:
parafie/zakony/klasztory/majątki kościelne

Ciekawe... ale trochę się boję. Tutaj wchodzi ideologia... Nie chcę sytuacji, kiedy słyszę "pomożemy, ale wy mówcie, że to grzech, że jedyną drogą do szczęścia i wyzbycia się aa jest nawrócenie".

PanFoster napisał/a:
Po co prawnik?

Jak cię napadną na ulicy za 'szerzenie ideologii EMO, to się dowiesz. :D A tak poważnie, to zawsze się jakiś podpowiadacz przyda, żeby wiedzieć jak ugryźć urzędy, jak sformułować umowę (chociaż to akurat mam dobrze opanowane) itd. No... ogólnie do tego wszystkiego, do czego służy prawnik. Nie mówię, że od razu będziemy się z każdym sądzić za krzywe spojrzenie, ale zwykłe doradztwo się przyda. A jak będzie to 'członek', to nie będzie brał kasy za powiedzenie jednego zdania...

aga_myszka, możesz podpytać mamę o rachunki bankowe dla stowarzyszeń?


<<< Dodano: 2014-08-05, 13:56 >>>


aga_myszka napisał/a:
Posiadam. Owieczka i Toster nabędą je za dwa lata.

Warszawa, Wrocław, Karków i Szczecin (chociaż ja nie mam uprawnień, ale może jakoś to przejdzie) - ładny rozrzut. Przydałby się jeszcze ktoś z prawej strony mapy.




 
 
Rudy kot
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-08-05, 13:02   

Mogę pomóc graficznie - np. zaprojektować broszurę, zaproponować logo.



czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Rudy kot
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-05, 13:09   

Przeczytałem "geograficznie"... łódzkie jest w końcu bardziej z prawej. :D


Co z członkami stowarzyszenia nie będącymi członkami forum? :D

Chochlik napisał/a:
"pomożemy, ale wy mówcie, że to grzech, że jedyną drogą do szczęścia i wyzbycia się aa jest nawrócenie"


Jakimikolwiek kontaktami z osobami duchownymi mogę się zająć ja. I zapewniam - żadnego nawracania kogokolwiek i ewangelizowania problemu. :D

Chochlik napisał/a:
Istnieją skype/gg/fb/gołębie pocztowe.


Preferuję ostatnią opcję. :D Po zakończonej rozmowie nie będzie problemu z obiadem. :lol:


Idę studiować ustawy o stowarzyszeniach. :lol:




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 13:25   

PanFoster napisał/a:
Co z członkami stowarzyszenia nie będącymi członkami forum?

Po prostu będziemy się z nimi komunikować poza forum.




 
 
Rudy kot
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-05, 16:14   

Odnośnie członków stowarzyszenia (bo to dla mnie jest sprawą pryncypalną), ustawa mówi nam, że:

1. Prawo tworzenia stowarzyszeń przysługuje obywatelom polskim mającym pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozbawionym praw publicznych.

2. Małoletni w wieku od 16 do 18 lat, którzy mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą należeć do stowarzyszeń i korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego, z tym że w składzie zarządu stowarzyszenia większość muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.

3. Małoletni poniżej 16 lat mogą, za zgodą przedstawicieli ustawowych, należeć do stowarzyszeń według zasad określonych w ich statutach, bez prawa udziału w głosowaniu na walnych zebraniach członków oraz bez korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego do władz stowarzyszenia. Jeżeli jednak jednostka organizacyjna stowarzyszenia zrzesza wyłącznie małoletnich, mogą oni wybierać i być wybierani do władz tej jednostki.



Gdzie punkt 3 odpuściłbym. Tzn. Nie przyjmował członków poniżej 16 roku życia.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Rudy kot
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 19:00   

Chochlik, pomysł... odważny.

Mieszkam za granicą, w Anglii - powiedz mi czy w takiej sytuacji miałabyś dla mnie jakieś zadania?




 
 
Rudy kot
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12