Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rudy kot
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 22:49   

Pomanita napisał/a:
Nazwa wydaje mi się w porządku, chociaż bez tłumaczenia też nie wiedziałabym o co chodzi.

Według mnie sama nazwa może kogoś skłonić do zadania pytania "a co to" niż coś tak standardowego jak "pomarańczowa wstążka". Wpisałam w wyszukiwarkę to hasło i pierwszy wynik odsyłał do Wikipedii i tolerancji rasowej, której pomarańczowa wstążka jest symbolem...
Mnie nazwa "Rudy kot" ciekawi, a z tłumaczeniem tym bardziej zainteresowała.




 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 23:09   

A dlaczego rozpatrujemy tylko te dwie nazwy?



 
 
Rudy kot
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 06:40   

Chochlik napisał/a:
A dlaczego rozpatrujemy tylko te dwie nazwy?

Bo nie ma innych propozycji nazwy?




 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 07:20   

Vida napisał/a:
Bo nie ma innych propozycji nazwy?

No właśnie to mnie zasmuca.




 
 
Rudy kot
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 07:26   

Chochlik napisał/a:
No właśnie to mnie zasmuca.

Dlaczego?




 
 
Rudy kot
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 07:33   

A gdyby wymyślić jakąś nazwę, która bardziej naprowadzałaby na to, czym stowarzyszenie będzie się zajmować? :drapanie: Może nawet coś z autoagresją w tytule, chociaż sama nie mam jeszcze pomysłu na konkretną nazwę.



 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 07:52   

Arya napisał/a:
A gdyby wymyślić jakąś nazwę, która bardziej naprowadzałaby na to, czym stowarzyszenie będzie się zajmować?

Rudy kot to nazwa skrócona (obie będą w statucie i będzie można ich używać zamiennie)... Nazwa pełna będzie zawierała w sobie to, że zajmuje się edukacją nt. autoagresji, ale na chwilę obecną nie wiem jak to dokładnie sformułować.




 
 
Rudy kot
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 08:01   

Stowarzyszenie zajmujące się problemem autoagresji, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autoagresywnym, Polskie Towarzystwo walki z autoagresją...? :drapanie:



 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 08:06   

Długa nazwa nadal nie rozwiązuje kwestii kota i wstążki.



 
 
Rudy kot
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 08:13   

Chochlik, jak nie Rudy Kot, to może Długi Rękaw?



 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-08, 10:44   

Jakbyście mogli trochę rozpropagować naszą stronę fejsową, to byłoby fajnie. Chodzi o ten 1 marca... Później zmienimy adres strony na bardziej strawny. Mile widziane podsyłanie rzeczy, które możemy tam wrzucić (oraz pomysłów na to co byście chcieli tam zobaczyć), komentowanie, udostępnianie, polecanie znajomym, lajkowanie itd.



 
 
Rudy kot
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-08-08, 18:59   





 
 
Rudy kot
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-08-08, 19:39   

Według mnie nazwa "Rudy kot" jest bardzo trafiona. Na początku zdziwiłam się, dlaczego tak, a kiedy przeczytałam wytłumaczenie - od razu mi się spodobało. Myślę, że przecięty człowiek zapyta, o co chodzi (ja, gdyby nikt tego tu nie napisał, zapytałabym).

:

Btw. mam rudego kota, co może mieć wpływ na moją opinię :D





czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Rudy kot
UR 
indestructible



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 388
Skąd: ...w nim ta moc ?..

Wysłany: 2014-08-09, 19:36   

Yeah, świetna sprawa, mam chwilkę aktualnie więc również się wypowiem.

(http://www.rudykot.pl/ - znalazłem taką stronkę, odnośnie rudego kota...)
Długi Rękaw - wg mnie świetnie trafiona nazwa. Rudy Kot, choć brzmi fajnie, to tak trochę nie wiadomo o co chodzi... zaś długi rękaw od razu przyciągnie tych, których przyciągnąć ma. To taka mowa slangiem, jeśli w nazwę wpleciemy autoagresję to będzie kontrowersyjne nieco. Długi Rękaw ma konotację neutralną dla przeciętnego pospólstwa, ale dla osób które mają taki problem będzie przyciągające, lub nawet oczywiste.
Dalej,
Cytat:
Myślę... że o ile by się dało to tak zorganizować, to fajnym pomysłem przy jakiś prelekcjach dla rodziców/nauczycieli w szkołach byłoby poprzedzenie ich ankietą wśród uczniów z pytaniami w stylu:
- czy kiedykolwiek z rozmysłem zadałeś sobie ból lub okaleczyłeś swoje ciało?
- jeżeli tak, to czy był to jednorazowy incydent?
- jeżeli nie był to jednorazowy incydent, to jak często to robisz?
- czy znasz osobiście kogoś, kto dokonuje samookaleczeń?
I rozpocząć prelekcję od podania wyników ankiety, tak, żeby rodziców/nauczycieli uświadomić, że ich to dotyczy, bo w ich szkole x% uczniów deklaruje, że dokonuje samookaleczeń lub zna kogoś, kto to robi.

To będzie ciężkie z wielu wzgl, ponieważ dla wielu pedagogów to temat tabu. W kwestii ankiet, trzeba mieć zgodę, dyrektora placówki, a aby ją mieć trzeba takowemu dać 1 egzemplarz. Problem zaczyna się wtedy, gdy takowy dyrektor zapyta czego dotyczy ankieta. Bardzo obawiam się, że większość odmówi, aby nie zaszkodziły dobremu imieniu placówki... (jeśli okaże się że w super elitarnej szkole/klasie 50% uczniów ma problemy z aa...). Wśród dzieciaków nie powinno być poruszenia, i to jest zajebisty pomysł ale rodzice popatrzą na to tak "moje dziecko ? a w życiu! ktoś z klasy to robi ? na pewno nie ono! trzeba 'tego kogoś' leczyć". Wiem z doświadczenia, nieco się o to obawiam, choć popieram pomysł rękoma i nogami, ale może być problem ze zgodami...

Tak więc nazwa: - jestem za Długi Rękaw
Scenariusze szkoleń/lekcji: - mogę opracować/pomóc w tworzeniu konspektów, tylko pytanie o czym konkretnie ?
"COŚ": - Mogę robić "coś" tylko muszę wiedzieć co, gdyż nie na wszystko się zgodzę ;>
Ulotki i broszurki: - po stworzeniu mogę zająć się wydrukiem po bardzo niskiej cenie w każdej ilości, ogólnie wszelkie gadżety marketingowe itp. szczegóły na prv
Księgowy: zatrudniony weźmie dużo kasy, lepiej znaleźć kogoś, zapłacić mu 100zł i zrobi księgowość. Wiele małych firm tak robi, bo nie opłaca się brać kogoś na umowę, taka moja rada.
Prawnik: znam 3 dobrych prawników, radą zawsze posłużą, zawsze mogę pomóc. W tym środowisku jest tak, że 1 specjalista jeździ po całym kraju i często bierze sprawy za kolegów, więc znając jednego czy dwóch, zna się ich bardzo wielu. Jednak niestety - żaden z nich konkretnej, poważnej sprawy czy rozprawy w sądzie nie zrobi za free (ale na pewno taniej z racji na mnie), w razie pytań z konkretami - prv :)
Psycholog: - w tej kwestii też się ktoś znajdzie, nie ma problemu ^^... nawet nie jeden. Full serwis
Psychiatra: - konsultacja owszem, podobnie jak w sytuacji z prawnikami, choć tutaj prędzej mógłbym pomóc coś/kogoś/gdzieś "przepchnąć" :) - jeśli wynikną jakieś konkrety, śmiało prv
Kasa: - sprawa jest o tyle zajebista, że jest świetny pomysł. Z funduszami i dotacjami z UE trzeba uważać, ale można wyciągnąć ich naprawdę masę, ponieważ: Raz, to coś nowego, dwa - niespotykanego i rzadkiego, trzy - jest to problem społeczny wobec którego nie są prowadzone żadne konkretne ogólnopolskie działania ani programy.
Pomysły: - wielkie podziękowania dla Ever, która poinformowała mnie o tej inicjatywie. Sam chętnie będę śledził wątek w miarę możliwości, jednak z czasem u mnie krucho. Żadnych pomysłów nie dorzucę, jednak chętnie pomogę w realizacji gdy tylko będę w stanie. To zapewniam :)
Tyle ode mnie, w razie konkretów piszcie proszę na prv.
(Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi, ale dorwałem się do internetu po tygodniu ;P )




I've come to bring U hell..
Psycholog nie ocenia. Psycholog analizuje każdą opcję.
KrakóW/LubliN
 
 
Rudy kot
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-09, 19:57   

UR napisał/a:
od razu przyciągnie tych, których przyciągnąć ma

- Nauczycieli
- Rodziców
- Lekarzy
- Pielęgniarki.
Naprawdę sądzisz, że ta nazwa ich przyciągnie?

UR napisał/a:
jeśli w nazwę wpleciemy autoagresję to będzie kontrowersyjne nieco

W nazwie z całą pewnością będzie słowo 'autoagresja'.

UR napisał/a:
To będzie ciężkie z wielu wzgl, ponieważ dla wielu pedagogów to temat tabu.

Właśnie to chcemy zmienić. :roll:

UR napisał/a:
W kwestii ankiet, trzeba mieć zgodę, dyrektora placówki, a aby ją mieć trzeba takowemu dać 1 egzemplarz.

Jeśli chcesz wejść do szkoły i zrobić cykl szkoleń dla nauczycieli również musisz mieć zgodę dyrektora.


UR napisał/a:
o czym konkretnie ?

Chyba w treści tematu zostało to wyjaśnione dość dokładnie. :roll: Chodzi o uświadomienie czym jest autoagresja, skąd się bierze itd. osobom, które nie mają o tym zielonego pojęcia oraz (możliwe, że na kolejnym spotkaniu) poinstruowanie ich jak to rozpoznawać i co dalej z tym robić.




 
 
Rudy kot
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 11