Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc natychmiastowa
Autor Wiadomość
CAnn 
Autodestrukcja



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 210
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-22, 23:22   Pomoc natychmiastowa

Siemanko.
Nie mam siły się udzielać tutaj, ale jest to jedyne, znane mi, bezpieczne miejsce w internetach, gdzie mogę zapytać o coś takiego.

Od dłuższego czasu męczą mnie myśli samobójcze. Nigdy nie byłam w takim stanie. Wszystko jest bez sensu, beznadziejne i w ogóle żyć mi się nie chce. Wiem, że potrzebuję pomocy i to szybko, bo te myśli są okropnie natrętne i po prostu dzisiaj na przykład przez większość dnia miałam przed oczami obraz tego, jak będę wyglądać, jak zrobię sobie to o czym myślę, żeby sobie zrobić.

Jak już mówiłam, jestem świadoma, że potrzebuję pomocy. Pomijając moje obawy co do psychologów/psychiatrów, chciałam zapytać, czy mogę bezpośrednio się zgłosić od razu do specjalisty, czy na jakąś izbę przyjęć, czy coś takiego, żeby nie czekać na umówienie wizyty i nie musieć iść po skierowanie?

Nie znalazłam w tym dziale nigdzie tematu, w którym byłaby odpowiedź na moje pytanie, więc pozwalam sobie założyć nowy wątek.

Zmieniłem nazwę tematu na bardziej adekwatną... chyba.
Tost.




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 18:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pomoc natychmiastowa
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-07-22, 23:48   

Myślę, że gdy pójdziesz do szpitala na izbę przyjęć i powiesz, że jesteś na granicy samobójstwa, to skierują Cię od razu do lekarza.
Tak podejrzewam...


Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych ?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do
Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście.

Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np.prowadzi noclegownie.

POMOC jest bezpłatna !
Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.
W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia !


Cytat pochodzi ze strony: http://www.samobojstwo.pl




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Pomoc natychmiastowa
CAnn 
Autodestrukcja



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 210
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-22, 23:56   

O! Dziękuję bardzo :)
Nazwa zdecydowanie bardziej adekwatna niż poprzednia.




I can be your china doll
If you like to see me fall.
 
 
Pomoc natychmiastowa
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-23, 11:25   

Idziesz na SOR szpitala z oddziałem psychiatrycznym. Podczas rejestracji w kartę 'objawy' wpisujesz nasilone myśli samobójcze czy co tam masz/ mówisz rejestratorce, że prosisz o konsultację z psychiatrą. W takim przypadku muszą wezwać odpowiedniego lekarza, a on podejmie decyzję. Pamiętaj tylko, że jeśli będziesz sama to po zarejestrowaniu i przy potencjalnym zrezygnowaniu mogą się nie zgodzić, poproszą o podpis osoby biorącej odpowiedzialność- bo tak było w moim przypadku.



Este blestemata
 
 
Pomoc natychmiastowa
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-26, 21:24   Centrum interwencji kryzysowej

Mam trudności w szkole. Jest mi ciężko znaleźć pracę. Nie mam przyjaciół, nie mam z kim gadać no i ogolnie źle się czuję. Czy to wystarczy by do centrum interwencji kryzysowej się zgłosić? Na jaką pomoc mogę liczyć ?



 
 
Pomoc natychmiastowa
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-07-26, 22:32   

Kinia, scaliłam z istniejącym już pokrewnym tematem.



:myszka:
 
 
Pomoc natychmiastowa
Kalista
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 11:11   

Pilnie potrzebuję pomocy, porady.
Brat mojej przyjaciółki/kuzynki ma bardzo mocne myśli samobójcze. Kiedy jest trzeźwy jest non stop zdołowany, nie chce o tym rozmawiać. Nasiliło się to po rozstaniu z dziewczyną (wieloletni związek). Chłopak ma około 25lat. Kiedy nie może z nia porozmawiać (ostatni tydzień) kupuje sobie flaszkę wódki i sam ja wypija po czym zamyka się w pokoju albo na strychu i prawdopodobnie próbuje się zabić. Uspokaja się dopiero jak uda się rodzinie do niego dotrzeć i dać tabletkę na sen po czym zasypia i z zasady przesypia cały dzień. Napisał już nawet list pożegnalny, nie widzi sensu dalej żyć.

POMÓŻCIE. Powiedzcie co można zrobić jeszcze poza rozmową z nim i gdzie się zgłosić. Podejrzewam, że ma depresje, któa teraz się nasiliła. Trzeba mu pomóc zanim naprawdę zrobi sobie krzywdę. Pod nr 112 powiedzieli, że kiedy kolejny raz zrobi coś takiego to dzwonić na pogotowie i powinni go zabrać.
Macie jakies inne porady? Jest to w okolicach Rzeszowa (woj podkarpackie). Gdzie można się zgłosić? Sam raczej nie uda się dobrowolnie nigdzie.
PILNIE




 
 
Pomoc natychmiastowa
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 11:37   

Kalista, zapytać o pomoc w najbliższym Ośrodku Interwencji Kryzysowej? Tam powinni wiedzieć, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji. Rozumiem, że zaprowadzenie go do lekarza nie wchodzi w grę?



 
 
Pomoc natychmiastowa
Kalista
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 17:29   

Nie pójdzie do lekarza :(



 
 
Pomoc natychmiastowa
desperat30
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 18:25   

Wczoraj w nocy miałem tak intensywne myśli samobójcze, że po zrobieniu pętli z psiej smyczy (piesek zdechł rok temu) założyłem buty i miałem już wyjść na dwór. Serfowałem w tym czasie w necie i w ostatniej dosłownie chwili znalazłem wasze forum.
Moje pytanie jest takie: gdzie mam dzwonić w razie podobnego kryzysu? Boje się zadzwonić gdziekolwiek ze względu na obawę przed zabraniem mnie karetką do psychiatryka...




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-02-12, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pomoc natychmiastowa
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-02-12, 23:24   

Poza kimś znajomym, do którego miałbyś zaufanie, zadzwonienie gdzieś indziej może się skończyć obserwacją na oddziale. W swoim temacie pisałeś chyba o jakimś terapeucie, więc możesz zadzwonić do niego, do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub na któryś z podanych tutaj numerów.



:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Pomoc natychmiastowa
desperat30
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 23:27   

Dzięki, Pomanita.

Wielkie litery, polskie znaki, przecinek. // Myszka




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-02-12, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pomoc natychmiastowa
Sadnessa 
nihil.


Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 265
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-02-13, 18:13   

Eh, moje dni są już policzone. Dni? Śmieszne... Godziny. Taka żałosna jestem w tym momencie, że aż sama się z siebie śmieję.



Kochana, nie wiem, jak i co miałabym Ci powiedzieć. Jak odejdziesz, to zaczekaj na mnie, tam, po drugiej stronie. Dołączę do Ciebie. Znów się spotkamy. I znów porozmawiamy.
 
 
 
Pomoc natychmiastowa
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-13, 18:31   

Sadnessa, telefon do centrum interwencji kryzysowej, psychologa/psychoterapeuty, jeśli go masz, do przyjaciela/przyjaciółki, pod któryś z podanych w linku wyżej numerów, na pogotowie, do kogokolwiek?

Jeśli Ci to pomoże, mogę ze swojej strony zaoferować rozmowę i wsparcie. <3




 
 
Pomoc natychmiastowa
Sadnessa 
nihil.


Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 265
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-02-13, 19:10   

YukikoKanade,
Dzwonienie gdziekolwiek sobie odpuszczę. Jeżeli dotrwam (zamierzam, choć noc jeszcze młoda), to może zastanowię się poważnie nad psychologiem.
Chciałabym do niego pójść, ale nie chcę aby ktokolwiek wiedział. Bo po co mają wiedzieć, skoro podobno mam życie łatwe, przyjemne i bez żadnych trosk... Chcę, tak bardzo chcę żeby mi pomógł, żeby mnie zrozumiał. Nie wiem, czy to ostatnia szansa żeby sobie pomóc. Boję się, że nie będą miała odwagi poprosić o pomoc, a znajdę ją żeby wreszcie to skończyć.

Próbowałam naprawić coś wokół mnie. Nie udało się, a zwróciło się to przeciwko mnie. To że jestem tu znaczy, że to moje miejsce. A pomyśleć, że jak zakładałam konto, nie byłam tego pewna i myślałam, że nie jest ze mną jeszcze tak źle.

Dziękuję Ci, nawet nie wiesz, ile to dla mnie znaczy.




Kochana, nie wiem, jak i co miałabym Ci powiedzieć. Jak odejdziesz, to zaczekaj na mnie, tam, po drugiej stronie. Dołączę do Ciebie. Znów się spotkamy. I znów porozmawiamy.
 
 
 
Pomoc natychmiastowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15