Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Autor Wiadomość
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 13:57   

Innocence napisał/a:
Bo jest różnica między klapsem za złe zachowanie, a przemocą fizyczną.

Tylko, chyba przez te głośne akcje odnośnie tej kwestii, media, sprawiły że różnicy nie ma...

Chociażby tytuł tego artykułu: Czy klaps to dobra metoda wychowawcza? - mając na myśli lanie, a nie klaps.
Ogólnie fajny artykuł, przestawione dwie opinie, jedna "za" a druga "przeciw".
Co myślicie o tych opiniach?


Cherry napisał/a:

Co do bicia na ulicy..mam mieszane uczucia. No bo gdy dziecko zasluzy to powinno dostac w danym momencie. A nie jak wrocimy do domu. Dziecko zapomni o co chodzilo (mam na mysli male dziecko). Z drugiej strony inni podejda i zaczna mowic, ze tak nie wolno itd.

Czy to nie jesteś jakieś upokarzanie dziecka w miejscu publicznym? Czy koniecznie karą musi być klaps? czy nie można niczego innego wymyślić?


Ogólnie takie bicie - to bezradność. Nie, nie tłumaczę tego.

Kiedyś byłam świadkiem jak takie małe dziecko - dziewczynka, po prostu poszła nie tam gdzie matka chciała, oddaliło że na góra 2 metry, i ta matka po prostu w jakiś szał wpadła, nawrzeszczała na to dziecko, że gdzie lezie jak miało być tutaj i się nie ruszać, dostało klapsa, a dziewczynka zasmuciła się i spuściła głowę...

Straszny widok...

Tracy napisał/a:

Tylko, że to jest trudniejsza droga. Wymaga opanowania nerwów. Nie raz rodzice tam płakali, albo wręcz wyzywali tę kobietę za to, że tak im każe dziecko traktować.

Chyba mało rzeczy jest łatwych w życiu...
Tylko że zawsze rady tej niani dawały dobry rezultat... Bardziej w rodzicach tkwi problem niż w dzieciach... By coś dobrego osiągnąć, trzeba nad tym popracować...




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:08   

Nie obraźcie się ale twierdzicie, że klaps nie zaszkodzi, dlatego, że same byłyście bite w dzieciństwie moze bardziej moze mniej. I jestem tego pewny niemal na 100% bo to jest takie zjawisko, że przechodzi z ojca na syna czy córke. Ci co sami dostawali klapsy twierdzą, że to dobra metoda i sami ją stosują wobec dzieci. Tyko czy nie czasem z zemsty za krzywdy i upokorzenia które same otrzymały w dziecińskie od swoich rodziców. Oglądnijcie "Pręgi". Bohater filmu- Wojtek bity był przez ojca za byle jakie przewinienie, i jak się zachowywał w życiu dorosłym? Dokładnie jak jego ojciec, gdy on był dzieckiem. :) ;]

I moje pytanie, co sądzicie o uderzeniu dziecka ok 5 letniego przez matkę w twarz na ulicy ? przy ludziach a byłem tego świadkiem niemalże tydzień temu :x




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:18   

Mariusz napisał/a:
I moje pytanie, co sądzicie o uderzeniu dziecka ok 5 letniego przez matkę w twarz na ulicy ? przy ludziach a byłem tego świadkiem niemalże tydzień temu :x


Chętnie bym podeszła i jej jeb... :evil:




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:22   

Też miałem taką ochotę, gdyby nie mąż, który z nią szedł- łysy osiłek :D bo bym opier...dolił jak św. Andrzej diabła czy jak to się mówi... Dla mnie jest to niewyobrażalne, a dzieci miała ta baba 4 ze sobą.. Masakra... Ale potem jak takim odbierają dzieci to straszna tragedia rodzinna..



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:26   

W twarz się nikogo nie bije *

* Chyba, że ten ktoś pierwszy poniżył masakrycznie nas, a my się nie brzydzimy zemsty!




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Innocence
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:26   

Oglądałam ten film i ja nie piszę o takim biciu dziecka. Chłopak dostawał za wszystko, a nie za złe zachowanie, także tego porównywać nie można. Kiedyś byłam zła na moich rodziców za te "klapsy" i za kary jakie dostawałam, jednak teraz potrafię powiedzieć, że jestem im za to wdzięczna. Klaps za złe zachowanie to nie przemoc.



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:28   

No ale klapsa jednak można zastąpic zawsze jakims innym rodzajem kary...



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:31   

Przyjrzyjcie się małym psom np: :>

Jak szczeniak rozrabia za dużo, to matka w końcu bierze go w pysk za kark i potrząsa :D

To jest klaps :lol:

Nie sądzę, żeby szczeniaki miały potem problemy z osobowością :lol:

Sęk w tym jak to jest robione, w jakich okolicznościach i czy z rozmysłem, czy z powodu zwykłej irytacji.




Ostatnio zmieniony przez Tracy 2010-02-19, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:34   

No ale jednak nie można porównywac psa do człowieka (choc może niektórzy to są gorsi od psów)



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:34   

Cherry napisał/a:
Ale 2 letnie dziecko nie slucha tak jak powinno. Nie rozumie tlumaczen..


Exactly. Można się porozumiewać jedynie po "szczenięcemu" :lol:

Ale 6-letnie już rozumie wszystko. Wara wtedy z łapami.




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:35   

Można porównać psa do człowieka.
Dorosły pies ma intelektualnie z 4-5 lat.
Jesteśmy zwierzętami.




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:35   

Bo dziecko przechodzi tzw bunty- bunt 2 latka, a szczególnie 3 latka i są okresy, kiedy jest bardzo pobudzone.



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:37   

Wolisz przyłożyć, czy pozwolić, żeby się oparzyło gorącym garem, kiedy nie patrzysz?

Człowiek się na błędach uczy.
Zwłaszcza taki mały. Ból to ból.
Zawsze wychowa.

Różny ból na różne okresy życia.

[ Dodano: 2010-02-19, 14:39 ]
Ból proszę oddzielić od przemocy.

Przemoc jest wtedy kiedy tracisz kontrolę nad sobą i wyżywasz się na kimś.




 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:49   

Tak tylko, że czasem dajemy klapsa dziecku za coś, czego sami nie dopilnowaliśmy



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 14:52   

Mariusz, a weź upilnuj takiego potwora przez cały czas.



 
 
Bicie jako dobra metoda wychowawcza?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12