Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
"Perfekcyjna" pani domu
Autor Wiadomość
SchrodingerCat 
Kwantowy Paradoks



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 84
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-09-18, 11:24   

Cytat:
czym zmyć z parkietu takie dziwne, trochę lepkie plamy od podkładki do krzesła obrotowego?


Czu napisał/a:
Zmywaczem do paznokci bym spróbowała.


Do parkietu podchodził bym bardzo ostrożnie stosując wszelkiej maści rozpuszczalniki (aceton, denaturat, benzynę ekstrakcyjną itd.). Może się zdarzyć tak że razem z plamą usuniesz lakier albo inny impregnat który był nałożony na parkiet i w ten sposób odsłonisz drewno które stanie się bardziej podatne na uszkodzenia i zabrudzenia. Jeżeli chcesz wypróbować taki sposób to najpierw sprawdź go w jakimś mało widocznym miejscu.




- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
 
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 996
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-09-18, 12:24   

SchrodingerCat, dlatego bym SPRÓBOWAŁA znywaczem a nie np myla rozpuszczalnikiem.



"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
SchrodingerCat 
Kwantowy Paradoks



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 84
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-09-18, 12:45   

Czu, o ile dobrze mi wiadomo to w zmywaczu do paznokci jest aceton ;) Ale mogę się mylić, może teraz technologia się zmieniła i coś innego stosuje się w zmywaczach do paznokci. Tak czy inaczej myślę że logika ze sprawdzeniem działania zmywacza w mało widocznym miejscu będzie słuszna. Wszak zmywacz do paznokci zmywa lakier z paznokci a parkiet jest lakierowany więc lepiej dmuchać na zimne :)



- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
 
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-09-18, 13:07   

Zgadzam się z SchrodingerCat co do zmywacza. Lepiej sprawdzić gdzieś w kącie, bo jeżeli jest zmywacz na acetonie, to przy silnym tarciu można pożegnać się z lakierem itp. Ale zejść nim powinno.



 
 
"Perfekcyjna" pani domu
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-09-18, 14:43   

SchrodingerCat, są bezacetonowe zmywacze.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-09-18, 21:19   

WhiteBlankPage., nie polecam żadnego zmywacza do paznokci do innych celów niż jest przeznaczony. Mi rozpuściło farbę którą miałam pomalowany blat. W każdym zmywaczu jest coś co ten lakier musi rozpuścić.



 
 
"Perfekcyjna" pani domu
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-09-18, 23:59   

Jednobarwna, ja kiedyś czyściłam stolik zmywaczem do paznokci, sprawdził się akurat idealnie. Ale wiadomo, wszystko zależy od tworzywa.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-08-04, 08:57   

Szykuje się u mnie kupno nowego odkurzacza. Mam robota sprzątającego iLife i gdy do codziennego ogólnego odkurzania sprawdza się super, to raz na jakiś czas wypada kurze ze wszelkich kątów pousuwać.
Ostatnio widzę modę na odkurzacze pionowe. Czy ktoś ma, używa do generalnego, dogłębnego odurzania i może podzielić się wrażeniami lub polecić coś?
Na oku mam jakiś ultra cichy workowy Electrolux, ale jeszcze jestem na etapie zastanawiania się.




 
 
"Perfekcyjna" pani domu
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-08-05, 21:10   

Dla mnie pionowe mają najczęściej za małą moc do generalnego sprzątania (ale mówię to z perspektywy posiadania kota). W zeszłym roku kupiłam bezworkowy odkurzacz Kerch i bardzo sobie chwalę. Nawet z sierścią bez większych problemów sobie radzi.



:myszka:
 
 
"Perfekcyjna" pani domu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11