Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ruch makerów
Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-06, 12:59   Ruch makerów

Makerzy (także mejkerzy, ruch makerów, kultura makerów – terminy polskie od tłumaczeń angielskich „makers, maker movement, maker (sub)culture”) – określenie nowej subkultury, będącej rozwinięciem ruchu (subkultury) „zrób to sam” (ang. DIY). Makerzy używają narzędzi – od tradycyjnych (wiertarka, szlifierka, itp.) po nowoczesne rozwiązania (elektronika, robotyka, drukarki 3D) do produkcji różnych przedmiotów.

Czy jest tu ktoś kto identyfikuje się z tą kulturą? Lubi, umie, potrzebuje robić rzeczy?

Mając odpowiednie narzędzia w dobie internetu można właściwie zrobić niemal wszystko co dusza zapragnie. Ja rozumiem to pojęcie dosyć szeroko. Z moich obserwacji też łączy się to nawet z takimi hobby jak np. cosplay, gdzie DIY to właściwie mus jeśli chce się stworzyć coś oryginalnego.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Ruch makerów
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-07-06, 13:46   

Ja "tworzę". Pomysłów mam milion na minutę. Zaczęłam bo nie mam kasy na to co chcę. Szyję rzeczy do włosów, maluję, wyszywam igłą tkacką (albo właściwie próbuję), przerabiam meble, projektuję meble ale robię to wyłącznie na własny użytek i nigdzie tego nie publikuję bo nie chcę.



 
 
Ruch makerów
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-08-31, 13:42   

Jednobarwna napisał/a:
przerabiam meble, projektuję meble ale robię to wyłącznie na własny użytek i nigdzie tego nie publikuję bo nie chcę.

A tu to szkoda, ja bardzo lubię oglądać "prze /po" jeżeli chodzi o meble. Zawsze mam oczy jak 5-cio złotówki.
Już nie mówiąc o tym, że fajny biznes na takich meblach się robi.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Ruch makerów
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13