Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-15, 23:03   

Euphoriall napisał/a:
lepiej popracować nad zdolnością do ponoszenia konsekwencji swoich czynów.

No tylko, że o ile faktycznie osoba, które nie chciała mieć dziecka, a ma to dziecko, ponosi tego konsekwencje, to jeszcze niestety zwykle większe konsekwencje ponosi owo niechciane dziecko i czym ono sobie na to zasłużyło? Więc raczej nie uważam, aby to była dobra "metoda wychowawcza".
Euphoriall napisał/a:
to, że "na życzenie", czyli tak jak aborcja któraśtam z kolei, robią kolejki do lekarzy, laboratorium

Ale przecież ciężarne też Ci "kradną" lekarzy, bo łażą i robią te badania całe 9 miesięcy.




 
 
Aborcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-12-16, 08:11   

Jeżeli najważniejszą wartością jest życie - aborcja w żadnym wypadku nie jest dobra, jeśli wolność - w każdym.

Istnieją w obu przypadkach sytuacje na granicy - i wówczas należy ostrożnie rozważać temat.

Za życiem:
1. zagrożone życie matki.
2. zagrożone życie dziecka.

Za wolnością:
1. wolność nienarodzonego.
2. wolność decyzji ojca.

Oczywiście subtelności jest więcej. Kwestia hierarchii. Ktoś kto na 1 miejscu stawia wolność, może być również za życiem. I odwrotnie.

Dlatego ten temat jest tak trudny.

Mnie nie podoba się zabieranie wolności i sankcjonowanie działań lekarskich będących na granicy. Działanie mające na celu ochronę życia matki może ugodzić w życie dziecka/płodu. Czasem niemożliwe jest ochronić oba życia.

Temat trudny i ważny.




 
 
Aborcja
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-16, 20:40   

takajakinne napisał/a:
Jeżeli najważniejszą wartością jest życie - aborcja w żadnym wypadku nie jest dobra

Jeżeli najważniejszą wartością ma być życie i w imię ochrony tej wartości decydujemy się zmuszać ludzi do użyczania narządów wewnętrznych innym, to oczekuję przepisów regulujących przymusowe krwiodawstwo i przymusowe dawstwo szpiku kostnego. Życie ludzi potrzebujących krwi i przeszczepu szpiku powinno być chronione równie gorliwie, co życie zygoty.




 
 
Aborcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-12-17, 07:25   

Castro, dobre.



 
 
Aborcja
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2021-12-17, 09:20   

Sweden napisał/a:
Euphoriall, zauważyłam jak i też to, że się nie da wszystkiego upchnąć do jednego wora, bo skąd będziesz wiedziała kiedy jest na życzenie a kiedy towarzyszą temu jakieś głębsze powody?

Bo jakoś tak mi się w głowie ułożyło, że w sytuacji:
Sweden napisał/a:
gdy wrzucają historie kobiet, które są z tego dumne i które dokonały już kilku aborcji.

Nasuwa mi się jeden wniosek.

Sweden napisał/a:
To tak czysto teoretycznie dyskusja w obecnym stanie prawnym, gdzie każda aborcja jest złem i można beknąć odpowiedzialnością karną, albo straszeniem taką odpowiedzialnością.

Bo to nie stan prawny a "stan prawa katolickiego".

A z tymi cesarkami to wiem, sama jestem wydobyta nie urodzona. :D
A z tym karmieniem odpuścili, przerzucili się, że jak nie weźmiesz dziecka na ręcę przy każdym grymasie to stosujesz zimny chów.

Castro, i tutaj wracamy do pytania o ważność ciąży i to co napisała takajakinne. Czy jest to coś/ktoś/ ważne/nieważne/itd.
Castro napisał/a:
Jeżeli najważniejszą wartością ma być życie i w imię ochrony tej wartości decydujemy się zmuszać ludzi do użyczania narządów wewnętrznych innym, to oczekuję przepisów regulujących przymusowe krwiodawstwo i przymusowe dawstwo szpiku kostnego. Życie ludzi potrzebujących krwi i przeszczepu szpiku powinno być chronione równie gorliwie, co życie zygoty.

Tyle że... to jest inna metoda/miejsce na ciąże niż narządy wewnętrzne? :P Jak tak to nam się tu w 100% wsio pokrywa i jestem za.


Edit.
Cytat:
Temat trudny i ważny.

I mamy aż ożywienie (oh, cóż za słowo) tematu na forum! :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Aborcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-17, 10:58   

Euphoriall napisał/a:
i tutaj wracamy do pytania o ważność ciąży i to co napisała takajakinne. Czy jest to coś/ktoś/ ważne/nieważne/itd.

To każdy może sobie rozważyć w swoim przypadku, co dla niego jest ważniejsze i ok. Dla kogoś wartością jest życie - dziecka i nigdy nie dokonałby aborcji, a lekarzom kazał ratować dziecko a nie siebie, w porządku - jego życie - jego sprawa. Ktoś inny jest za wolnością wyboru i decydowania czy chce urodzić dziecko, czy nie chce i... to też powinno to być jego życiem i jego sprawą.

Schody robią się gdy ktoś narzuca innym swój pogląd - tak ustawiając prawo, by ktoś inny nie miał wyboru. To już jest nie w porządku.
I mamy w kraju:
Euphoriall napisał/a:
Bo to nie stan prawny a "stan prawa katolickiego".



Dobrze, że istnieje taki Aborcyjny Dream Team, gdzie pomagają i wspierają kobiety, w ogarnięciu aborcji za granicą.
A z drugiej strony jest handlowanie lekami nieznanego pochodzenia pod reklamą "tabletki po", co może dać poważne konsekwencje dla zdrowia i życia kobiety. :/




 
 
Aborcja
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2021-12-17, 12:00   

Sweden napisał/a:
To każdy może sobie rozważyć w swoim przypadku, co dla niego jest ważniejsze i ok. Dla kogoś wartością jest życie - dziecka i nigdy nie dokonałby aborcji, a lekarzom kazał ratować dziecko a nie siebie, w porządku - jego życie - jego sprawa. Ktoś inny jest za wolnością wyboru i decydowania czy chce urodzić dziecko, czy nie chce i... to też powinno to być jego życiem i jego sprawą.

Zgadza się, ale kompletnie, wręcz nie powinno się to odnosić do przepisów prawa.

Chcieli "ulepszyć" poprzednie przepisy i rozpętała się burza, która miała przysłonić... do końca chyba nie wiadomo.
Oczywiste jest, że jak należy coś zrobić cichaczem, trzeba przenieś wzrok obserwatorów... najłatwiej na aborcję, eutanazję, legalizację marihuany, inwigilację medialną itd.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Aborcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-17, 13:00   

Euphoriall napisał/a:
Chcieli "ulepszyć" poprzednie przepisy i rozpętała się burza, która miała przysłonić... do końca chyba nie wiadomo.

To jednak nie było zasłoną dymną, a po prostu zaostrzeniem swojej wizji, kolejna cegła do budowanej twierdzy.

Oby wróciły czasy, żeby chociaż można było legalnie dokonać aborcji w tym zakresie, w którym można było jej dokonać, żeby się lekarz nie bał wykonywać swojej pracy.




 
 
Aborcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-12-17, 13:30   

Sweden,
Cytat:
Oby wróciły czasy, żeby chociaż można było legalnie dokonać aborcji w tym zakresie, w którym można było jej dokonać, żeby się lekarz nie bał wykonywać swojej pracy.

o to to




 
 
Aborcja
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-17, 19:43   

Euphoriall napisał/a:
Tyle że... to jest inna metoda/miejsce na ciąże niż narządy wewnętrzne?

A jest inna metoda na uratowanie życia osobie potrzebującej przeszczepu szpiku niż przeszczep szpiku?
Euphoriall napisał/a:
Jak tak to nam się tu w 100% wsio pokrywa i jestem za.

A robiono eksperymenty na zwierzętach ze sztuczną macicą. Z tego co wiem bez większych sukcesów.
Sweden napisał/a:
Oby wróciły czasy, żeby chociaż można było legalnie dokonać aborcji w tym zakresie, w którym można było jej dokonać, żeby się lekarz nie bał wykonywać swojej pracy.

Czy ja wiem... mam wrażenie, że im dłużej potrwa obecna sytuacji, tym szybciej wzrośnie poparcie dla aborcji na życzenie. W Irlandii zakaz też się długo trzymał (bo katolicki kraj), aż do czasu "dziecka zombi".




 
 
Aborcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-20, 15:20   

Ciekawy cytat w temacie aborcji:
Cytat:
"Za stwierdzeniem, że aborcja powinna być możliwa tylko wtedy, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu albo gdy zagraża życiu osoby w ciąży, stoi przekonanie, że nie możemy decydować o swoim życiu, zdrowiu i ciele dopóki jakiś mężczyzna nas nie zgwałci albo dopóki nie grozi nam śmierć."
Tłumaczenie cytatu z Twittera "The Volatile Mermaid".




_______________________

I nowe prawo działające... wstecz?

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Aborcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12