Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-10-27, 21:53   

Scarlet Halo napisał/a:
Adriaen... czyżby Ci się ten 'słodziak bobasek' nie podobał? Brzydko tak czyjeś dziecko w spoiler. Cieszę się jednak, że to zrobiłeś, bo to jest dowód na to, że zaśniad, to nie jest jednak słodki bobasek, mimo, że wyrósł z zygoty.

Raczej nie chcę się wtrącać w dyskusję dotyczącą "zygota a dziecko", bo nie mam odpowiedniej wiedzy by o tym dyskutować. ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 07:13   

SonedSakura napisał/a:
Dlaczego mam uważać, że dobre samopoczucie matki jest ważniejsze od życia dziecka?

Zmuszanie do urodzenia dziecka z gwałtu to niszczenie już nie tylko jednego, ale dwóch żyć, bo jestem pewna, że jeśli kobieta sama tego nie chce, to potem się z traumy gwałtu i 9-miesięcznej ciąży nie otrząśnie. A to dziecko? Przeczytaj artykuły, tam opisano realne szanse na normalność takiego dziecka. Oczywiście, że to nie znaczy, że należy je zabijać - ale czy ma znaczyć, że można poniekąd ZABIĆ kobietę?
von_teufel napisał/a:
panie będą pokątnie załatwiać sobie fałszywe badania.

Obawiam się, że badania mogą stać się nielegalne, bo niosą ze sobą ryzyko poronienia. Który uczciwy lekarz na to pójdzie?
von_teufel napisał/a:
Ale dlaczego kosztem dziecka? Nikt nikomu dziecka na siłę w macicę nie wpycha.

Tak, zwłaszcza jeśli ciąża pochodzi z gwałtu. Na własne życzenie, rzeczywiście.
Akyrp Ratavuli napisał/a:
von_teufel, najlepiej się rzuca ideałami i altruizmami jak się jest daleko od danej sytuacji.

Otóż to. Trzeba zaznaczyć, że gwałt jako sytuacja absolutnie traumatyczna może bardzo mocno zmienić myślenie i pojmowanie świata przez kobietę - zazwyczaj obserwuje się PTSD. W takim stanie trzeba dokonać wszelkich starań, by kobiecie stresu oszczędzić. Skazywanie na bycie inkubatorem to bestialstwo. Oczywiście pięknie brzmi slogan "Za życiem", ale wciąż pozostaje pytanie - za czyim życiem?
Scarlet Halo napisał/a:
To, że ktoś się cieszył z jednego dziecka nie oznacza automatycznie, że będzie się cieszył z całej gromadki. Szczególnie, jeżeli wie, że nie będzie miał dla tych dzieci czasu.

Ale jeśli ktoś nie chce kolejnego potomstwa to trzeba się zabezpieczyć. Nie jestem za tym, by aborcja była środkiem antykoncepcyjnym.
RobertIslay napisał/a:
Sam mam wątpliwości czy noworodek może być uznany za pełno prawnego człowieka - to takie stworzonko które reaguje na najniższym poziomie emocjonalnym.

Nie zgodziłabym się z tym, że noworodek działa na najniższym poziomie emocjonalnym, to znaczy odczuwa on nieco słabiej bodźce zewnętrzne, ale reaguje dość adekwatnie do ich znaczenia. Poza tym pamiętajmy, że emocjonalne więzi jakie zawiążą się między nim a rodzicami/matką w pierwszych trzech latach życia jest kluczowe dla jego rozwoju. Rozwój emocjonalny w wieku niemowlęcym i dalej polega na wzmacnianiu i rozszerzaniu pozytywnych i negatywnych odczuć, jakich doznaje dziecko reagując na bodźce z zewnątrz. Przy czym tak samo jest z nastolatkiem - on też jeszcze emocjonalnie się rozwija - więc może nie jest pełnoprawnym człowiekiem? Jest i to dość oczywiste, tak samo jest z noworodkiem.
RobertIslay napisał/a:
Cóż, jeśli uznamy również człowieczeństwo zygoty

To może idźmy dalej i zapładniajmy wszystkie komórki jajowe i chrońmy plemniki - no bo przecież TEORETYCZNIE mogą stać się ludźmi.
Scarlet Halo napisał/a:
Oczywiście wszystko tyczy się sytuacji, gdy płód jest zdrowy i nie zagraża życiu kobiety. W pozostałych przypadkach wchodzimy na grunt eutanazji i prawa do obrony koniecznej.

W każdej sytuacji gdy poruszany jest temat jakiejkolwiek "legalnej śmierci" zahaczamy o temat eutanazji, a idąc dalej - także eugeniki. Uważam jednak, że to brak przepisów dostosowanych do realiów życia jest bardziej zagrażający w tym kontekście, bo te zjawiska i tak mają miejsce, przy czym niekontrolowane mogą rozwijać się w złym kierunku. Może dojść do tego, że zdesperowane kobiety będą zabijać swoje narodzone już dzieci, których nie chciały, że będą popadać w choroby psychiczne - przecież noszenie przez 9 miesięcy w swoim ciele czegoś, co w czyimś mniemaniu jest pasożytem nie pozostanie bez echa. W przypadku gwałtu będzie to dodatkowa trauma dla matki. I niech mi mówi, że "dziecko ma prawo żyć" - a matka? Ona nie ma prawa do normalności?
Oczywiście legalizacja eutanazji w oczach niektórych równa się masowemu zabijaniu osób starszych, ale przecież takie spojrzenie jest mocno spaczone, bo aborcja to jednak nie eutanazja (a propos eutanazji - nie jestem za jej całkowitym zakazem, ale to nie temat do tego).

//poprawiłam aborcja na eutanazja, bo z kontekstu wynika, że słowa zostały pomylone. SH




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
Ostatnio zmieniony przez 2016-10-29, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 07:30   

Niedotykalna napisał/a:
Nie jestem za tym, by aborcja była środkiem antykoncepcyjnym.

Aborcja nie jest antykoncepcją z samej definicji tego słowa. Antykoncepcja to anty-koncepcja, a aborcję się wykonuje w stanie 'pokoncepcyjnym'. A co do 'jak się nie chce, to się zabezpiecza', to powtórz to mojej znajomej, która zażywała tabletki, aż tu nagle się okazało, że za parę miesięcy zostanie matką... i wielu innym osobom w identycznej sytuacji też. Powiedz też gwałcicielom, do których się kilka razy odwoływałaś, żeby zakładali prezerwatywy. Powiedz to tym, którym prezerwatywa pękła lub się zsunęła.

Niedotykalna napisał/a:
noworodek działa na najniższym poziomie emocjonalnym, to znaczy odczuwa on nieco słabiej bodźce zewnętrzne, ale reaguje dość adekwatnie do ich znaczenia

Będąc noworodkiem dostawałam ataku spazmatycznego płaczu na widok ludzi w czapkach, kapeluszach lub innych nakryciach głowy. Rzeczywiście, bardzo adekwatne.

Niedotykalna napisał/a:
tak samo jest z nastolatkiem - on też jeszcze emocjonalnie się rozwija - więc może nie jest pełnoprawnym człowiekiem?

Może głosować? Może kupić piwo? Może prowadzić auto? Nie może, czyli państwo uważa go za niepełnoprawnego człowieka.

Niedotykalna napisał/a:
To może idźmy dalej i zapładniajmy wszystkie komórki jajowe i chrońmy plemniki

Tak sobie wyobrażam, że występuje tu za duża dysproporcja ilościowa, żeby spożytkować wszystkie plemniki. ;P




 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 07:54   

Chochlik napisał/a:
Aborcja nie jest antykoncepcją z samej definicji tego słowa.

To była przenośnia. ;)
Chochlik napisał/a:
Powiedz też gwałcicielom, do których się kilka razy odwoływałaś, żeby zakładali prezerwatywy. Powiedz to tym, którym prezerwatywa pękła lub się zsunęła.

Stop - wyraźnie napisałam, co myślę o przypadkach gwałtu. Pisząc o antykoncepcji miałam na myśli kobiety, które współżyją z mężczyznami bez zabezpieczenia z powodu braku odpowiedzialności. W przypadku gdy to antykoncepcja zawodzi uważam, że kobieta powinna mieć wybór.
Chochlik napisał/a:
Będąc noworodkiem dostawałam ataku spazmatycznego płaczu na widok ludzi w czapkach, kapeluszach lub innych nakryciach głowy. Rzeczywiście, bardzo adekwatne.

Nie napisałam, że ZAWSZE reakcje dziecka są adekwatne - to w końcu dziecko, uczy się, poznaje otaczający go świat. Ale jednak podstawowe reakcje (np. na rodziców, którzy go kochają) ma adekwatne.
Chochlik napisał/a:
Może głosować? Może kupić piwo? Może prowadzić auto? Nie może, czyli państwo uważa go za niepełnoprawnego człowieka.

Chronią go prawa człowieka? Chronią. To, że nie do wszystkiego ma prawo to nie odbieranie mu praw tylko wzięcie pod uwagę faktu, że to jednak wciąż DZIECKO, które rozwija dopiero swoje umiejętności i formułuje swoje zdanie na tematy światopoglądowe - w tym wieku działania mogą być nieprzemyślane, powierzchowne, podyktowane emocjami, napędzane przez hormony. Taki ktoś nie może w pełni odpowiedzialnie podejmować niektórych decyzji, bo zwyczajnie nie jest w pełni odpowiedzialny.
Chochlik napisał/a:
Tak sobie wyobrażam, że występuje tu za duża dysproporcja ilościowa, żeby spożytkować wszystkie plemniki. ;P

:D




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 08:15   

Niedotykalna napisał/a:
w tym wieku działania mogą być nieprzemyślane, powierzchowne, podyktowane emocjami, napędzane przez hormony. Taki ktoś nie może w pełni odpowiedzialnie podejmować niektórych decyzji, bo zwyczajnie nie jest w pełni odpowiedzialny

Mam diagnozę F60.3 lub jak kto woli F60.31, więc też powinnam być pozbawiona praw wyborczych, a jakoś je mam.




 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 08:33   

Chochlik napisał/a:
Mam diagnozę F60.3 lub jak kto woli F60.31, więc też powinnam być pozbawiona praw wyborczych, a jakoś je mam.

Bo nikt nie traktuje Cię jak niepełnoprawnego obywatela.
Ale kiedyś siedziałabyś w psychiatryku albo zabrano by Cię do obozu zagłady, bo chorującym psychicznie odbierano prawo do wolności i życia.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 08:47   

Czyli nie chodzi wcale o realny stopień zdolności do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, tylko o urzędniczego widzimisia. Pytanie teraz, czy urzędniczy widzimiś jest jakkolwiek miarodajny, skoro pozwala mi głosować, a mojej kilkanaście lat młodszej szwagierce, która jest na zbliżonym poziomie emocjonalnym (a co za tym idzie, na podobnym poziomie świadomości swoich wyborów), już nie.



 
 
Aborcja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 09:00   

Niedotykalna napisał/a:
Ale jeśli ktoś nie chce kolejnego potomstwa to trzeba się zabezpieczyć. Nie jestem za tym, by aborcja była środkiem antykoncepcyjnym.

Nie istnieją 100% skuteczne środki antykoncepcyjne, a najskuteczniejsza i bezpieczna metoda antykoncepcji (podwiązanie jajowodów) nie jest w PL legalna.
Niedotykalna napisał/a:
W każdej sytuacji gdy poruszany jest temat jakiejkolwiek "legalnej śmierci" zahaczamy o temat eutanazji
Nie zgodzę się, że przerwanie ciąży 'bo nie chcę tego dziecka', 'bo nie będę miała czasu dla rodziny' i podobne ma cokolwiek wspólnego z eutanazją. O eutanazji można mówić, gdy kieruje nami współczucie wobec podmiotu zabiegu, a w przypadku przerwania ciąży nie zawsze tak jest.
Niedotykalna napisał/a:
Może dojść do tego, że zdesperowane kobiety będą zabijać swoje narodzone już dzieci, których nie chciały, że będą popadać w choroby psychiczne - przecież noszenie przez 9 miesięcy w swoim ciele czegoś, co w czyimś mniemaniu jest pasożytem nie pozostanie bez echa
Przecież depresje i psychozy poporodowe, a także przypadki dzieciobójstw mamy już teraz, raczej bym myślała, że podziemie aborcyjne będzie kwitnąć.
Niedotykalna napisał/a:
Nie zgodziłabym się z tym, że noworodek działa na najniższym poziomie emocjonalnym, to znaczy odczuwa on nieco słabiej bodźce zewnętrzne, ale reaguje dość adekwatnie do ich znaczenia.
Noworodek nie posiada samoświadomości. Reaguje na bodźce, ale nie zdaje sobie sprawy z tego kim jest. Świadomość 'to jestem ja, to jest moja noga, a to jest ręka mamy, która nie jest mną' przychodzi około 30 miesiąca życia.
Niedotykalna napisał/a:
To, że nie do wszystkiego ma prawo to nie odbieranie mu praw tylko wzięcie pod uwagę faktu, że to jednak wciąż DZIECKO

I analogicznie - to, że zygota nie ma praw takich jak noworodek, to nie odbieranie jej praw, a wzięcie pod uwagę faktu, że to jednak wciąż zygota.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2016-10-29, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 09:01   

Chochlik napisał/a:
Czyli nie chodzi wcale o realny stopień zdolności do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, tylko o urzędniczego widzimisia.

Otóż to, stopień zdolności oceniany jest przez ludzi, którzy wprawdzie opierają się na jakiejś wiedzy, ale wciąż pozostają tylko ludźmi, a zatem ich ocena jest subiektywna - więc może być niemiarodajna, a wręcz niesprawiedliwa. Tu nie działa system zero-jedynkowy, nawet żadna ustawa czy przepis nie są w stanie tutaj niczego w 100% dobrze określić. Zresztą... określać znaczy ograniczać.

Scarlet Halo napisał/a:
Nie zgodzę się, że przerwanie ciąży 'bo nie chcę tego dziecka', 'bo nie będę miała czasu dla rodziny' i podobne ma cokolwiek wspólnego z eutanazją.

Oczywiście, że nie ma, napisałam to przecież dalej. Realnie nie ma to absolutnie nic wspólnego z eutanazją, ale zawsze o to zahaczamy dzięki różnym formacjom typu pro-life.
Scarlet Halo napisał/a:
Przecież depresje i psychozy poporodowe, a także przypadki dzieciobójstw mamy już teraz, stąd nie bardzo rozumiem w czym problem.

No mamy, ale całkowity zakaz aborcji może spowodować gwałtowny wzrost takich przypadków. Chociaż... raczej spowoduje rozszerzenie podziemia aborcyjnego.
Scarlet Halo napisał/a:
I analogicznie - to, że zygota nie ma praw takich jak noworodek, to nie odbieranie jej praw, a wzięcie pod uwagę faktu, że to jednak wciąż zygota.

Dokładnie tak.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 09:09   

Niedotykalna napisał/a:
wprawdzie opierają się na jakiejś wiedzy, ale wciąż pozostają tylko ludźmi, a zatem ich ocena jest subiektywna

Ocena by nie była subiektywna, gdyby do uzyskania prawa wyborczego konieczne było przejście serii testów psychologicznych i z różnych dziedzin wiedzy (zwłaszcza logiki i ekonomii).




 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 09:11   

Chochlik napisał/a:
Ocena by nie była subiektywna, gdyby do uzyskania prawa wyborczego konieczne było przejście serii testów psychologicznych i z różnych dziedzin wiedzy (zwłaszcza logiki i ekonomii).

No w sumie tak, testy dają wynik jednoznaczny. Oczywiście na upartego można by się tu dopatrzeć błędów w samych testach, ale to już szukanie dziury w całym. Nawet wyniki analiz chemicznych nie są w 100% pewne.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Aborcja
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 09:13   

Cytat:
Ocena by nie była subiektywna, gdyby do uzyskania prawa wyborczego konieczne było przejście serii testów psychologicznych i z różnych dziedzin wiedzy (zwłaszcza logiki i ekonomii).
I tak właśnie prawa wyborcze miałoby ok. 20% dorosłych obywateli... :lol:



 
 
Aborcja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 09:14   

Niedotykalna napisał/a:
Realnie nie ma to absolutnie nic wspólnego z eutanazją, ale zawsze o to zahaczamy dzięki różnym formacjom typu pro-life.

Przerwanie ciąży z powodu wad płodu z eutanazją ma za to bardzo wiele wspólnego, bo tutaj chodzi o oszczędzenie cierpienia jednostce, która z powodu tychże wad będzie cierpieć albo nawet i umrze wkrótce po przyjściu na świat. Ja w eutanazji nie widzę nic złego. A co do retoryki pro-life... oni zawsze mają taką retorykę jakby depenalizacja aborcji skutkowała zmuszaniem kobiet do aborcji, a depenalizacja eutanazji masowymi morderstwami. Jak ktoś jest przeciwny aborcji, to niech się jej nie poddaje.
Chochlik napisał/a:
Ocena by nie była subiektywna, gdyby do uzyskania prawa wyborczego konieczne było przejście serii testów psychologicznych i z różnych dziedzin wiedzy (zwłaszcza logiki i ekonomii).

Oczywiście, że by była, bo ktoś arbitralnie by ocenił jakie cechy i jaką wiedzę należy posiadać, by brać udział w wyborach. Takim testem mogłaby również władza manipulować sprawiając przykładowo, że przeciwnicy liberalnego kapitalizmu uzyskiwaliby mniej punktów. Uczelnie ekonomiczne są skrzywione w kierunku nauczania, że wolny rynek i kapitalizm, to najlepszy pomysł ludzkości, a jednak ludzkość bardzo długo istniała w innych systemach gospodarczych i politycznych, z których każdy ma swoje wady i zalety.




 
 
Aborcja
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 09:43   

Scarlet Halo napisał/a:
Przerwanie ciąży z powodu wad płodu z eutanazją ma za to bardzo wiele wspólnego, bo tutaj chodzi o oszczędzenie cierpienia jednostce, która z powodu tychże wad będzie cierpieć albo nawet i umrze wkrótce po przyjściu na świat.

Tyle tylko, że tutaj nie płód decyduje o swojej śmierci, a ludzie z zewnątrz, głównie matka. Fakt, definicja eutanazji nie mówi, że to osoba uśmiercana musi decydować, ale jednak bardzo często spotyka się z takim pojmowaniem tego zjawiska.
Scarlet Halo napisał/a:
Ja w eutanazji nie widzę nic złego.

Ja też nie. Gdybym miała się męczyć w terminalnym stadium raka lub leżeć sparaliżowana i czekać na śmierć to chciałabym to zakończyć. Ale trzeba pamiętać, że eutanazję niektórzy mogą wykorzystać w inny sposób, a osoby uśmiercane nie muszą wyrażać na nią zgody - czyli jak zwykle spaczenie czegoś. Tak już jest.
Scarlet Halo napisał/a:
A co do retoryki pro-life... oni zawsze mają taką retorykę jakby depenalizacja aborcji skutkowała zmuszaniem kobiet do aborcji, a depenalizacja eutanazji masowymi morderstwami.

No niestety. Ale to dotyczy każdej formacji o skrajnych poglądach, niezależnie od tego, w którą stronę ciągną. Tylko najgorsze jest to, że tylu ludzi ślepo wierzy w te wzniosłe slogany. A nic nie jest czarno-białe.
Scarlet Halo napisał/a:
Jak ktoś jest przeciwny aborcji, to niech się jej nie poddaje.

Dokładnie!
Scarlet Halo napisał/a:
Takim testem mogłaby również władza manipulować

Władza manipuluje i bez testu. Przecież te wszystkie kampanie wyborcze to takie pranie mózgu, że aż się niedobrze robi.
Scarlet Halo napisał/a:
Uczelnie ekonomiczne są skrzywione w kierunku nauczania, że wolny rynek i kapitalizm, to najlepszy pomysł ludzkości, a jednak ludzkość bardzo długo istniała w innych systemach gospodarczych i politycznych, z których każdy ma swoje wady i zalety.

Czyli co? Feudalizm czy socjalizm? :D




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-29, 09:49   

KrólowaSzczurów napisał/a:

I tak właśnie prawa wyborcze miałoby ok. 20% dorosłych obywateli... :lol:

I chyba by to wyszło krajowi na zdrowie...

Niedotykalna napisał/a:
Czyli co? Feudalizm czy socjalizm? :D

Chłop pańszczyźniany oddawał 10% swojemu "właścicielowi". Ja oddaję zdecydowanie więcej.




 
 
Aborcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12