Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-28, 06:49   

Nusquam napisał/a:
każda kobieta w ciąży może się szybciutko przemieścić chociażby do Holandii i całe polskie prawo mieć w du*ie.

Transport kosztuje. Jak to ostatnio powiedziała prowadząca któregoś programu śniadaniowego: ustawy antyaborcyjne uderzają w najbiedniejszych. A najbiedniejsi nie tylko nie mają kasy na usunięcie ciąży, ale też na leczenie dziecka. A pomocy znikąd. Widać dla niektórych człowiekiem można nazwać tylko to co kobieta w brzuchu nosi - od poczęcia do porodu. Potem mamy was gdzieś. Reklamacji nie uwzględnia się...
Ale bardzo chętnie przyjmiemy gratulacje jeśli dzięki waszej, szanowni rodzice, tytanicznej pracy i niewyobrażalnym wydatkom wasze dziecko zdobędzie medal paraolimpijski. Nie pokażemy igrzysk w telewizji, nie będziemy łożyć na szkolenie, a nawet za przelot na igrzyska nie zapłacimy, ale będziemy z siebie dumni, że to wszystko dzięki nam, bo przecież zaostrzyliśmy prawo antyaborcyjne i poza tym mieliśmy wasze dziecko w dupie, więc wykształciło sobie silny charakter, a to w sporcie ważne.




 
 
Aborcja
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-28, 20:47   

W tym temacie wg mnie to kobiety powinny głownie decydować, a co do prawa to słyszałem nawet takie stwierdzenie że w prawie są źródła bezprawia. można przecież tworzyć prawo które zawiera luki, dziury przez które może skorzystać określona grupa społeczna



 
 
Aborcja
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-30, 21:42   

jeszcze nie wypowiadałam się w temacie,więc chyba pora to zrobić. Jestem osobą stosunkowo młodą,ale moim zdaniem przyszłe matki dzieci z gwałtu, lub takich,które będą okrutnie chore bez szans na dobrą przyszłość, powinny legalnie móc podjąć decyzję o aborcji.



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Aborcja
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:04   

LadyDracula napisał/a:
moim zdaniem przyszłe matki dzieci z gwałtu
a co to dziecko zawiniło? Czyżby to ono sprowokowało gwałt? Zresztą drugiej opcji też nie rozumiem, tzn. jeśli ktoś chce zabić swoje dziecko to okej,a le prawdziwa matka tego nie zrobi, bo jak można zabić kogoś kogo się kocha? A jeśli nie chce dziecka, bo takie a nie inne nie pasuje do jej wyobrażeń, może jeszcze się na nią nie nadaje? Zdaje sobie również sprawę, że opieka nad takim dzieckiem jest trudna i mozolna, zabiera sporo energii, ale żeby tak rezygnować na starcie? No i, jaka jest pewność, że diagnoza 100 % się potwierdzi, lekarze również bywają omylni. Nie, ja nie wzięłabym na siebie takiej odpowiedzialności i bagażu na całe moje życie.



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Aborcja
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:09   

[Nie licząc dziecka poczętego z gwałtu.]

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego państwo ma tracić potencjalnego podatnika, tylko dlatego że Kowalska nie wie, czym jest antykoncepcja...




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 00:13   

lekkapatologia napisał/a:
prawdziwa matka tego nie zrobi, bo jak można zabić kogoś kogo się kocha?

Matka, to osoba, która urodziła dziecko. Osoba w ciąży jest najwyżej 'przyszłą matką'. I nie ma tu miejsca na 'prawdziwość' lub 'nieprawdziwość'. Poród miał miejsce, więc jest matką. Poza tym to, że się kogoś urodziło (lub nawet dopiero urodzi) nie oznacza od razu, że się tego kogoś kocha.

[ Dodano: 2014-01-17, 00:14 ]
PanFoster napisał/a:
Kowalska nie wie, czym jest antykoncepcja...

Prezerwatywa pękła, tabletka zawiodła - twoja teoria upadła.




 
 
Aborcja
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:21   

Chochlik napisał/a:
Prezerwatywa pękła, tabletka zawiodła - twoja teoria upadła.


Mogę powiedzieć trudno. Trzeba ponosić konsekwencję przypadku. :roll:




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 00:25   

PanFoster napisał/a:
Trzeba ponosić konsekwencję przypadku.

:mod: Tosterę, idź spać bo już chyba 5 raz dzisiaj widzę coś dziwnego w twoich postach.

Bądź konsekwentny, skoro już o kąsegfencyjach mowa. Najpierw twierdzisz, że 'nie wie', a potem, że nawet jak wie, jak robi wszystko, żeby temu zapobiec, to... też nie powinna temu zapobiegać.




 
 
Aborcja
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:29   

Co dziwnego widziałaś w moich postach, prócz źle odmienionych słów? :D

Nie rozumiem tego zdania... :roll:

Według mnie jeżeli kobieta nie chce zajść w ciążę powinna się zabezpieczyć. Jeżeli antykoncepcja zawiedzie to ma po prostu peszka. Niefart. Nieszczęście. Karma się odwróciła. Nie uznaję tego pecha, za jakikolwiek argument potwierdzający słuszność aborcji.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 00:37   

PanFoster napisał/a:
prócz źle odmienionych słów?

Właśnie źle odmienione słowa.


PanFoster napisał/a:
Jeżeli antykoncepcja zawiedzie to ma po prostu peszka. Niefart. Nieszczęście. Karma się odwróciła. Nie uznaję tego pecha, za jakikolwiek argument potwierdzający słuszność aborcji.

Szłam po śliskim chodniku. Chociaż szłam powoli przewróciłam się i złamałam nogę. Miałam pecha, więc to nie jest żadne usprawiedliwienie. Nie powinnam iść do lekarza.




 
 
Aborcja
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:40   

Chochlik napisał/a:
Właśnie źle odmienione słowa.

To przez gonitwę myśli. W głowie mam zdanie rozbudowane, a zapisuję tylko jego fragmenty. Dlatego przypadki nie współgrają... :roll:

Chochlik napisał/a:
Szłam po śliskim chodniku. Chociaż szłam powoli przewróciłam się i złamałam nogę. Miałam pecha, więc to nie jest żadne usprawiedliwienie. Nie powinnam iść do lekarza.


Powinnaś nogę naprawić (tj. dać jej nowe życie), nie usuwać. ;)




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 00:47   

PanFoster napisał/a:

Powinnaś nogę naprawić (tj. dać jej nowe życie), nie usuwać.

Nie, nie. Ty uważasz, że nie powinnam nic robić i zaczekać aż sama... nie wiem co - naprawi się? Odpadnie? Pojawia się problem, więc go likwiduję - idę do lekarza, a nie siedzę i patrzę jak noga puchnie.




 
 
Aborcja
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-17, 00:58   

Chochlik napisał/a:
Ty uważasz


:roll: Faktycznie, wiesz lepiej co uważam. Widzisz, jest jedna różnica między nami. Ja nie porównuję potencjalnego podatnika do złamania. Ze złamania podatków nie będzie. Nigdy. Z kolei z lokaty zwanej ciążą jak najbardziej.

Więc złamanie leczę, gdyż jest to defekt w moim systemie bankowym.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Aborcja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 01:15   

PanFoster napisał/a:
Ja nie porównuję potencjalnego podatnika do złamania. Ze złamania podatków nie będzie. Nigdy. Z kolei z lokaty zwanej ciążą jak najbardziej.

Nie znam nikogo, kto by myślał w sposób 'a wypadałoby mieć dziecko, bo państwo tego potrzebuje, bo ktoś musi płacić podatki'.

PanFoster napisał/a:
złamanie leczę, gdyż jest to defekt w moim systemie bankowym

Dziecko to jest poważna pozycja (żeby nie powiedzieć 'defekt') w budżecie rodziny. Dlaczego ktoś miałby ją sobie fundować? Płacić ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy, których państwo nie zabrało na to, żeby... państwo mogło w przyszłości zabierać więcej pieniędzy?




 
 
Aborcja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 01:18   

PanFoster napisał/a:
Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego państwo ma tracić potencjalnego podatnika, tylko dlatego że Kowalska nie wie, czym jest antykoncepcja...

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego państwo ma zmuszać kobietę do urodzenia dziecka chorego, po to aby łożyć na opiekę medyczną dla tego dziecka, które podatnikiem nigdy nie będzie ze względu na stan zdrowia.




 
 
Aborcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11