Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubieni pisarze
Autor Wiadomość
 


Wiek: 33
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 21
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-12-16, 21:45   

Stephen King pochłaniam go już ładne parę lat, a jeszcze tyle książek jego nieprzeczytanych. Uwielbiam go za kreowanie głównych bohaterów, są tacy niezwykle ludzcy, chłopina ma również niezwykły dar empatii, nie raz mnie wzruszył, ma talent. Uwielbiam również Terrego Pratchetta, a zwłaszcza postać Śmierci. A co do wcześniejszego postu Chochilika, nie wiem czy wiesz, ale niestety Pratchett choruje na Aizhamera, pewnie o tym wiesz, skoro tak cenisz sobie tego autora. Mogę Ci również polecić dokument Terry Pratchett: Choosing to Die, cóż wywołał u mnie ogromne emocje i nieco postawił mnie na innym stanowisku na temat procesu eutanazji. Pozdrawiam



"Mówią, że świat poszedł naprzód. No tak! Poszedł naprzód, poszedł naprzód, i to bardzo... zawędrował po drodze do piekła." Stephen King- Czarnoksiężnik i Kryształ
 
 
Ulubieni pisarze
Edgar 



Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 123
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-16, 21:59   

Cytat:
Uwielbiam również Terrego Pratchetta, a zwłaszcza postać Śmierci.

Mhm...
qń napisał/a:
A co do wcześniejszego postu Chochilika, nie wiem czy wiesz, ale niestety Pratchett choruje na Aizhamera, pewnie o tym wiesz, skoro tak cenisz sobie tego autora. Mogę Ci również polecić dokument Terry Pratchett: Choosing to Die, cóż wywołał u mnie ogromne emocje i nieco postawił mnie na innym stanowisku na temat procesu eutanazji. Pozdrawiam

Eh, coś Ty, chłopina się starzeje.



Piąteczka. :)




 
 
Ulubieni pisarze
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-03-07, 09:06   

Po pierwsze John Green - lubię jego styl pisania, fragmenty, przy których pękam ze śmiechu i te, przy których robią mi się mokre oczy. Piękne cytaty, które tak łatwo jest mi odnieść do mojego własnego życia. Ciekawe, wciągające i starannie przemyślane historię.

Po drugie Tess Gerritsen - to dzięki niej pokochałam thillery medyczne. Świetna fabuła, mylące tropy, zagadki i tajemnice nie do wyjaśnienia, ciekawi bohaterowie.

Kiedy zacznę czytać książkę któregoś z tych autorów to zwykle kończę ją tego samego dnia, ponieważ nie mogę się oderwać. :)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Ulubieni pisarze
wiola798504
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 10:16   

Ja uwielbiam Kinga :] J.K. Rowling, Tolkien czyli klasyki w sumie. Z takich mniej popularnych to Stoker, Christpher Paolini, Josh Green. Całkiem fajnie piszą, chociaż każdy reprezentuje całkiem inne gatunki ;)



 
 
Ulubieni pisarze
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-03-07, 10:27   

wiola798504 napisał/a:
Z takich mniej popularnych to Stoker


Bram Stoker? Toć przecież on zasługuje akurat bardziej na miano klasyka, niż pani Rowling.




Disqualified as a human being.
 
 
Ulubieni pisarze
wiola798504
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 11:57   

Zależy w jakim towarzystwie. Są ludzie, którzy o nim nawet nie słyszeli, stąd moje słowa ;)



 
 
Ulubieni pisarze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 12:20   

wiola798504 napisał/a:
Są ludzie, którzy o nim nawet nie słyszeli

:ja ja:




 
 
Ulubieni pisarze
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-07, 13:14   

wiola798504, a ja mam Stokera portret w salonie. :)



dead but delicious
 
 
Ulubieni pisarze
wiola798504
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 21:09   

R. de Valentin, wow! Chciałabym :D

Chochlik, autor pierwszej Draculi ;)




 
 
Ulubieni pisarze
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-08, 00:12   

Na pierwszym miejscu, bez zastanowienia, muszę postawić Jerzego Pilcha. Kilka lat temu przypadkowo natknęłam się na jego felieton i od tamtej pory się z nim nie rozstaję. Cenię za styl, humor i to, że każda książka czegoś mnie uczy. Pomimo tego, że czasem męczy mnie schematyczność, to bez wątpienia wrócę do jego książek nie raz.

Jakub Żulczyk - sięgam po jego książki, gdy szukam czegoś lekkiego, na jeden wieczór. Ciekawie wykreowani bohaterowie i równie ciekawy styl. Żałuję, że niektórego jego pozycje są trudno dostępne.

Dodam jeszcze Kinga i Tolkiena, na ich książkach się wychowywałam i bardzo często do nich wracam.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Ulubieni pisarze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-12, 17:11   

Deth and what comes next :rozpacz:



 
 
Ulubieni pisarze
Cassie99 
58637523(GG)



Wiek: 25
Dołączyła: 23 Lip 2016
Posty: 57
Skąd: pomorskie

  Wysłany: 2016-07-25, 19:45   Ulubieni autorzy książek

Macie swoich ulubionych autorów waszych ulubionych książek,do których wracacie,kiedy nie macie co czytać?
Jednym z wielu moich ulubionych autorów jest John green i to tylko dlatego,że z księgarni zamiast książki jaką zamawiałam,przysłali przez pomyłkę gwiazd naszych winna :D Zafascynowała mnie, ponieważ, kiedy ją czytałam, miałam wrażenie,że on tę historię przeżył na prawdę. Podjął się dużego wyzwania,napisał powieść,która pokazuje dwoje nastolatków walczących ze śmiercią i miłością,która ma im zostać odebrana. W tej książce to nie choroba góruje,a miłość do swojej połówki. Hazel nieustannie toczy walkę z sobą samą, chorobą, otoczeniem. Odnosi male sukcesy, jednak równie przegrywa. Augustus jak na swój wiek jest bardzo dojrzały.Może dlatego,że choroba ma małe szanse na pojawienie się.Nie oznacza to,że był ideałem,któremu udało się wygrać z chorobą. Augustusowi także zdarzyły się chwile słabości. Razem ta para, tworzy jedność,jedno bez drugiego nie może istnieć,aż do momentu,kiedy jednego z nich zabraknie. Musi sobie poradzić ze smutkiem,utratą,ale wie,że miłość do niego/niej pozostanie,tak jak wspomnienia.




"Ślady, które ludzie pozostawiają po sobie, zbyt często są bliznami."
 
 
 
Ulubieni pisarze
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-25, 20:50   

Scaliłam z już istniejącym tematem.




 
 
Ulubieni pisarze
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-03-22, 14:13   

Dopiero co temat wygrzebałam. Moim ulubioną autorką jest Tijan. Absolutnie zakochałam się w jej serii Fallen Crest.
Uwielbiam jeszcze Meyer ale to Tijan ma u mnie pierwszeństwo.




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Ulubieni pisarze
to_nie _ja 


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 69
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-29, 20:30   

Ja uwielbiam Jodi Picoult :)



If there is no way, create one.
 
 
Ulubieni pisarze
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12