Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubieni pisarze
Autor Wiadomość
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-04, 19:36   Ulubieni pisarze

Nie znalazłam takiego tematu, także...

Jacy są Wasi ulubieni pisarze? Dlaczego?

Uwielbiam książki autorstwa Tess Gerritsen. Dopadam każdą, jaką tylko mogę i żadna mnie jeszcze nie znudziła. Może też ze względu na gatunek. Jej thrillery medyczne bardzo przypadły mi do gustu. Trochę męczyły mnie jej romanse kryminalne, ale to pewnie dlatego, że ogólnie nie przepadam za romansidłami.

Każdy opis zawarty w jej książkach potrafię długo analizować. Sprawia mi to radość. Lubię tworzyć sobie teorie 'dlaczego tak, a nie inaczej' i dowiadywać się na sam koniec, kto zabił, a kto w rzeczywistości był niewinny. Jej książki potrafią utrzymać w napięciu, a tego oczekuję. Zagadek i dreszczu emocji.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-28, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulubieni pisarze
Gość

Wysłany: 2014-06-04, 20:16   

Może nieulubiony, bo za dużo książek to niestety nie przeczytałem :facepalm: , ale jedna z nich, która mi się spodobała to "Romeo i Julia". Język szekspirowski bardzo mi się spodobał. :)



Ostatnio zmieniony przez 2014-06-04, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulubieni pisarze
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-05, 06:40   

Agatha Christie.
Jej książki mnie wciągają, zwłaszcza te z Herkulesem Poirotem. Nie wszystkie jej książki przypadły mi do gustu, ale bardzo ją lubię.

Sebastian Fitzek - uwielbiam go. :D
Pierwszą jego książkę ("Klinika") pożyczyłam, tak bardzo mnie pochłonęła, że musiałam ją znaleźć i kupić, aby mieć. Ma niewiele książek w języku polskim, tylko jednej nie udało mi się znaleźć. Wciąga od początku, na końcu bardzo zaskakuje.




 
 
Ulubieni pisarze
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-05, 10:02   

Moim ulubionym pisarzem jest chyba Michał Witkowski, który nie dość, że genialnie pisze, to jeszcze świetnie czyta swoje powieści (wydaje również audiobooki)! Czasami irytuje mnie tylko to, że usilnie, acz z efektem komicznym, stara się być celebrytą i zaistnieć jako znawca mody. :roll:



 
 
Ulubieni pisarze
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 00:57   

Może Chuck Palahniuk, jego styl jest świetny, opisy są szczegółowe i dzięki nim można się poczuć jakby się naprawdę było w danym miejscu, pomieszczeniu. Używanie słów i zwrotów potocznych jest tez na plus, nie jest ich za wiele, ale kiedy są to naprawdę robią wrażenie. Do tego rozległa wiedza na różne tematy, która pozwala odnieść się do rozmaitych wydarzeń czy nazw np. leków etc.



 
 
Ulubieni pisarze
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 10:20   

Kot, o tak, o Palahniuku mogę powiedzieć dokładnie to samo. I w sumie też mogę go podpiąć pod ulubionego pisarza.



 
 
Ulubieni pisarze
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-23, 09:51   

Obecnie na prowadzeniu mojego prywatnego rankingu pisarzy jest Leo Lipski.
Zetknęłam się z jego twórczością zupełnie przez przypadek i wsiąkła we mnie z taką siłą, że do tej pory każdorazowo, gdy do niej wracam, odczuwam ją bardzo głęboko i osobiście. Piękna polszczyzna, erudycyjność, pulsująca melodyjność słów (jak on brzmi czytany na głos!) oraz niepospolite wręcz przetransportowanie głębokiej wyobraźni w stronę poetyki milczenia, zamknięte w objętościowo niewielkiej twórczości zmierzającej ku prozie poetyckiej.

Nad pozostałymi musiałabym się zastanowić.




Disqualified as a human being.
 
 
Ulubieni pisarze
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-15, 07:58   Ulubiony autor

Macie swojego ulubionego autora? Kto nim jest? Dlaczego właśnie jego teksty najchętniej czytacie? Wiąże się z nim jakaś ciekawa historia?



 
 
Ulubieni pisarze
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 07:59   

Hekate, podobny temat już istnieje: http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=3249 ;)



 
 
Ulubieni pisarze
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-15, 08:01   

Arya, faktycznie, nie zauważyłam.



 
 
Ulubieni pisarze
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 20:24   

Scaliłam.



 
 
Ulubieni pisarze
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 22:46   

Zdecydowanie jest to Harlan Coben! Jego książki po prostu pochłaniam. Uwielbiam, kiedy czytając daną książkę, nie jestem w stanie domyśleć się zakończenia. Każda książka tego pisarza była dla mnie ogromnym zaskoczeniem.



 
 
Ulubieni pisarze
Edgar 



Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 123
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-11, 17:48   

Czytam wiele (nie tylko eseje naukowe czy podręczniki ;) ) najbardziej lubię beletrystykę wszej maści, bo z rozkoszą czytam książki wielkich pisarzy, jak Anne Rice, Edgar Allan Poe, Andersen, Piekara, Komuda czy Prachett



 
 
Ulubieni pisarze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 21:31   

Edgar napisał/a:
Prachett

Z taką rozkoszą czytasz, że nazwisko z błędem napisałeś. :roll:

A mnie się robi przykro, jak czytam nowe książki Pratchetta. Świat, jak zwykle, ładnie skonstruowany, ale nie za bardzo widzę w nich fabułę. Mam na myśli tę nową serię o światach równoległych - Długa Ziemia, Długa wojna oraz niebawem Długi Mars. Widać, że się chłopina starzeje...




 
 
Ulubieni pisarze
Edgar 



Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 123
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-16, 21:39   

Oh, nie, za lekko nacisnąłemt. Niewybaczalne. Już biję się w piersi.



 
 
Ulubieni pisarze
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13