Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładki
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-06-04, 04:56   Zakładki

Używacie zakładek? Zaginacie rogi? Zapamiętujecie numer strony, na której skończyliście swoje czytanie?

Czyli... porozmawiajmy o zakładkach.

Jak wyglądają Wasze zakładki? Wiążą się z nimi jakieś ciekawe historie, wspomnienia? Posiadacie jedną ulubioną, czy używacie tego, co akurat macie pod ręką i zawsze jest to coś innego? Jeśli macie ochotę, podzielcie się zdjęciem. ;)




 
 
Zakładki
CzarneOceany20
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-04, 09:49   

Nie używam. Zawsze czytam tylko jedną książkę naraz i jestem na bieżąco, łapię się w tekście w momencie, w którym skończyłem. ;)



 
 
Zakładki
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-06-04, 09:57   

W swoim domu posiadałam multum zakładek. Tutaj cierpię na brak zakładek, więc raz zrobiłam sobie zakładkę z kartki papieru (po prostu pozginałam ją kilka razy na kształt zakładki), jednak była to zwykła kartka papieru i szybko się zniszczyła, wyglądała naprawdę obleśnie, więc obecnie po prostu zaginam strony. Ale marzy mi się jakaś ładna zakładka, jak coś, to może mi ktoś kupić. :brwi: :lol:



 
 
 
Zakładki
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-04, 10:04   

Kiedyś sama sobie tworzyłam fikuśne, wzorzyste zakładki do książek, potem przestałam i zaczęłam używać tego, co akurat było pod ręką. Mam w zwyczaju zaczynać kilka książek na raz i choć generalnie pamiętam, gdzie skończyłam i powrót do odpowiedniego miejsca w tekście nie byłby problemem, lubię sobie w ten sposób życie ułatwić.

Bardzo często korzystam też z nabytku z lokalnego sklepu "wszystko za 5 zł", dość sztywnych i trwałych karteczek samoprzylepnych, coś w rodzaju tych z załączonej ilustracji (tylko więcej motywów), dobrze mi organizują pracę z tekstem, gdy muszę po jakimś czasie wrócić do danego fragmentu/rozdziału i fajnie wyglądają takie rysunkowe uśmiechnięte pyszczki wyglądające spomiędzy kartek.




Zaginanie kartek to zbrodnia (te bibliofilskie odruchy :D ), bardzo mnie irytują tak potraktowane książki, kiedy wypożyczam coś z biblioteki. Swoich tym bardziej bym nie zagięła/




Disqualified as a human being.
 
 
Zakładki
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-04, 10:09   

Nigdy nie miałam szczęścia do zakładek. Odkąd pamiętam, wszystkie moje zakładki trafiał szlag. Ostatnią, jak zakupiłam, nie doniosłam nawet do domu. Musiała mi wypaść gdzieś po drodze, albo nawet nie zabrałam jej z lady.

Nigdy nie zaginam rogów. Nie lubię tego strasznie. Ostatnio wypożyczyłam książkę, która miała pozaginane rogi. O jak ja się nie mogłam skupić na jej czytaniu, bo ciągle zwracałam uwagę na zagięcia. Taka dziwna jestem.

Nie potrafię też zapamiętać strony, na której skończyłam. Nie wiem dlaczego, ale po kilku minutach już nie pamiętam.

Od jakiegoś czasu używam jako zakładkę czegoś takiego:



I jestem zadowolona, bo ani tego jeszcze nie zgubiłam, ani się nie zniszczyło. No oby tak dalej. Gorzej, jak chcę czytać więcej, niż jedną książkę. :D




 
 
Zakładki
dsbm 



Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2014-06-04, 10:48   

U mnie najlepsze na zakładki są stare paragony i bilety. :D A jak się zgubią to przynajmniej nad tym nie ubolewam. ;)



 
 
Zakładki
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-06-04, 11:00   

Zazwyczaj używam paragonów. Kiedyś koleżanka mi wykonała ładną zakładkę na moje zamówienie, ale tak bardzo spodobała mi się jej praca, że schowałam zakładkę i jej nie używam - szkoda mi jej pogiąć i zniszczyć. ^^



wish I could ctrl+Z you
 
 
Zakładki
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-06-04, 11:11   

Mam jedną zakładkę magnetyczną, podobną do tych tutaj: http://womancosmeticsrecc...do-ksiazek.html Jak będę w Empiku to kupię sobie jeszcze kilka. :3

Często też trafiam na książki z zakładkami reklamowymi, a jak nie mam niczego innego pod ręką to używam zwykłej kartki.

I też nie znoszę zagiętych rogów. :roll:




 
 
Zakładki
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-06-04, 11:11   

Mam pełno zakładek (były dołączane do książek jako forma reklamy innych pozycji danego wydawnictwa lub nowości na rynku), ale zazwyczaj nie używam ich. Część mi zginęła, część jest pozaginanych lub potarganych, a część jest w sumie ładna i nie chcę ich zniszczyć. :lol: W ten sposób rolę zakładek spełniają u mnie paragony, karteczki z notatkami (czasem ściągi), ulotki, karty z "Tygrysków" (chrupki), a czasem nawet sama zrobię sobie zakładkę. :D
Zagięte rogi to zbrodnia.




:fori:
13.02.2017
 
 
Zakładki
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-04, 11:38   

Evicka napisał/a:
pozginałam ją kilka razy na kształt zakładki

Co to jest 'kształt zakładki'? Możesz sobie zaznaczyć stronę kółkiem, kwadratem, prostokątem, bananem... czymkolwiek.

Ostatnio pod ręką było opakowanie po starterze. Nie ten plastik, w którym tkwi karta sim, ale cały kartonik.




 
 
Zakładki
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-06-04, 13:27   

Cytat:
Nie używam. Zawsze czytam tylko jedną książkę naraz i jestem na bieżąco, łapię się w tekście w momencie, w którym skończyłem.


Mam dokładnie tak samo. :)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Zakładki
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-04, 14:14   

Posiadam w sumie dużo różnych zakładek. Nie używam ich, bo jak używam to po przeczytaniu książki, to kładę je gdzieś i potem znaleźć nie mogę. Dlatego używam takich karteczek którymi się zaznacza jakieś informacje w zeszytach, książkach. Używam normalnych kartek, paragonów itd.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Zakładki
Camarde 



Wiek: 29
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 196
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-04, 15:23   

Jeśli mam w ręku papierową książkę to zazwyczaj używam swojej jedynej, ulubionej zakładki. W zasadzie jest strasznie brzydka ale już się do niej przyzwyczaiłem i jakoś nie potrafię się odzwyczaić. :lol: A dostałem ją za coś podczas nauki w Szkocji, ale już nie mam bladego pojęcia za co. :P Jak się zapodzieje to biorę cokolwiek mam pod ręką.





 
 
Zakładki
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-06-04, 16:19   

Ja mam swoją ukochaną starą zakładkę z Hedwigą z Harry'ego Pottera. :)



:myszka:
 
 
Zakładki
nobody5 


Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 87
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-06-04, 18:56   

Kiedyś miałem ulubioną zakładkę, ale mnie opuściła :( wciąż nie mogę się z tym pogodzić i obiecałem sobie, że więcej już nie zwiąże się emocjonalnie z żadną zakładką.
Od tego czasu zapamiętuje numer strony ;)

Jak można zaginać rogi? Toż to barbarzyństwo!!!




 
 
Zakładki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11