Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie imion
Autor Wiadomość
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-03, 15:41   

Imię Agata pochodzi od greckiego agathe (dobra, szlachetna, wspaniała) lub agathos (dobrze urodzony, szlachetny).

Agata Sadi Wspaniała :uszanowanko:




 
 
Znaczenie imion
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-03, 15:43   

PanFoster napisał/a:
Kot napisał/a:
Przyjaciel koni.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Padłem. :hahaha:


:ech: Nie śmiej się. :pałka:




 
 
Znaczenie imion
Gość

Wysłany: 2014-06-03, 15:50   

Cytat:
Paweł umie dogadywać się z ludźmi, gdyż ma wrodzoną zdolność przenikania ludzkich charakterów. Dzięki niej umie do każdego dotrzeć i bardzo łatwo nawiązuje przyjacielskie stosunki, które nieraz przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie.


Cytat:
Nigdy nie jest do końca zadowolony ze swojego rozwoju intelektualnego, co powoduje, że nie może osiąść na laurach i zawsze ma w zanadrzu kilka planów na poszerzanie zasobów swej niemałej już wiedzy. Imponuje tym swojemu otoczeniu, ale nierzadko również ludzie, którzy tak nie postępują, dziwią mu się i zastanawiają, po co on to robi skoro ma już wszystko, o czym mógłby marzyć.


Nie rozumiem dlaczego ludzie wierzą w opisy swoich imion, tak jak nie rozumiem wiary w horoskopy. Już bardziej zrozumiałbym ocene charakteru na podstawie zsekwencjowanego DNA, choć i to byłoby mizerne bo nie uwzględniałoby interakcji z otoczeniem, wychowania itp.




 
 
Znaczenie imion
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-06-03, 16:05   

Dominika, łacińskie imię oznacza dosłownie należącą do Pana, ale pochodzi od określenia niedzieli, zwanej dniem pańskim.

Czasem dla poprawy humoru lubię poczytać znaczenia mojego imienia, które, w moim przypadku, nijak ma się do rzeczywistości. :roll:




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Znaczenie imion
Iroisai 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 708
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-03, 17:45   

Cytat:
Imię Paulina jest żeńską formą łacińskiego imienia Paulus, inaczej osoby do Paulusa przynależnej. Oznacza "należąca do Pawła", lub "pochodząca od Pawła".
Liczba imienia Paulina wynosi 11.
Żywioły liczby imienia 11:
Natura numerologicznej Jedenastki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i ziemi. Są to przeciwstawne żywioły, jednak w tym przypadku ogień, który jest ruchliwy ożywia stabilną naturę ziemi. Ogień symbolicznie wypala ziemię, użyźnia ją i daje szansę wzrostu nowym roślinom. Naturą życia jest śmierć i odrodzenie.
Planety liczby imienia 11
Planetarnie numerologiczna Jedenastka łączy się z wpływem Marsa i Księżyca.
Pory roku sprzyjające liczbie imienia 11:
wiosna i lato.
Metale odpowiednie dla liczby imienia 11:
srebro z powłoką patyny, złoto czerwone.
Amulety roślinne liczby imienia 11:
rumianek, złotorost ścienny, hiacynt.
Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 11:
lew, słowik, słoń.


:drapanie: tyle rzeczy się o sobie dowiedziałam...

Cytat:
Szczęśliwy kolor, liczba i kamień:
Czerwony, 7, jaspis

Tak się składa, że niezbyt lubię czerwony... :D To dlatego mam takiego pecha. ;)




Odciski naszych palców na życiu innych nigdy nie znikają.
:iso:
 
 
Znaczenie imion
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-03, 18:54   

Cytat:
Monika jest osobą spokojną, lubiącą ład i porządek. Uwielbia towarzystwo, ceni sielankę rodzinną. Dzięki łagodnemu charakterowi, umiejętnościom dyplomatycznym posiada dobre kontakty i bezkonfliktowe życie. Ceni sobie dobre stosunki w rodzinie i środowisku, dba o przyjaźń, ale zaniedbuje siebie. Jej sprawy osobiste zawsze schodzą na dalszy plan. Bywa również rozrzutna, dlatego neraz w życiu ma kłopoty gospodarcze.

Pochodzenie imienia Monika
Monika jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa monos (jedyny, sam, samotny). Dawniej imię nadawane jedynaczkom.


Nie uwielbiam towarzystwa, nie mam dobrych kontaktów (w sumie złych też nie - po prostu nie mam ich raczej wcale). Reszta nawet pasuje do mnie.




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Znaczenie imion
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-03, 19:46   

Cytat:
Marta jest to imię pochodzenia aramejskiego, od słowa marta (pani, władczyni).

:king: :lol:




 
 
Znaczenie imion
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-03, 19:56   

Kot napisał/a:
Przyjaciel koni. :roll4:


Czyżbyś miał na imię Filip?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Znaczenie imion
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-03, 22:46   

A u mnie - imię żeńskie pochodzące od greckiego słowa katharós "czysty", "bez skazy". :roll4:



 
 
Znaczenie imion
frantic
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-04, 09:54   

To imię będące żeńskim odpowiednikiem Manuela, a dokładniej podstawowej formy czyli imienia Emanuel („Bóg z nami”).
Kobiety posiadające to imię są przede wszystkim ambitne. Nie boją się niczego, co spotyka ich w życiu, są również chętne do podejmowania nowych wyzwań, nawet jeśli nie należą one do łatwych. Charakteryzuje je rozważny sposób bycia, lubi mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego też, nie daje przekonać się innym do zmiany swojego zdania. Manuela świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy trzeba wyjść przed szereg i samodzielnie zrobić coś, co jest obserwowane i ocenianie przez innych. Krótko mówiąc, doskonale radzi sobie z presją otoczenia. Dzięki swojej otwartości ma wiele przyjaciół, chociaż na ogół nie są to proste znajomości. Dochodzi w nich do sporów, czasem poważniejszych kłótni. Z Manuelą na pewno nie można się nudzić.




 
 
Znaczenie imion
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-02-05, 19:14   Znaczenia imion i cechy które za sobą niosą

Każde z imion ma swoje pochodzenie i coś oznacza - niesie ze sobą pewien ładunek. Obecnie znalezienie znaczenia i cech przynależących nie jest trudne dzięki internetowi. Niemniej ciekawi mnie czy znacie pochodzenie swoich imion oraz opisy im przyporządkowane? Zwracaliście uwagę kiedykolwiek na ładunek jakie niesie ze sobą imię? Wierzycie w to, czy może to bujda na resorach? Wiadomo, podobnych uogólnień jest pełno - chociażby znaki zodiaku. Ale czy możliwe jest to, aby nadane nam przez rodziców imię oddziaływało na nasze życie i charakter? Może wiecie czy nadając Wam to imię rodzice kierowali się jego znaczeniem, czy po prostu podobało im się lub zostało nadane z okoliczności rodzinnych? Zgadzacie się z opisami, czy może zupełnie się one nie pokrywają z tym jacy jesteście?

Przy okazji tego tematu chciałabym poruszyć jeszcze jedną kwestię - zauważyliście, że imienniczki/imiennicy w waszym otoczeniu zdają się mieć podobne cechy, co ostatecznie może prowadzić do wytworzenia pewnego rodzaju stereotypu?




Este blestemata
Ostatnio zmieniony przez Morcades 2015-02-05, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Znaczenie imion
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-02-05, 19:21   

antymon napisał/a:
Zwracaliście uwagę kiedykolwiek na ładunek jakie niesie ze sobą imię? Wierzycie w to, czy może to bujda na resorach?
Mnie tam imię nie obchodzi, nie mówi mi to nic o człowieku.
antymon napisał/a:
Może wiecie czy nadając Wam to imię rodzice kierowali się jego znaczeniem, czy po prostu podobało im się lub zostało nadane z okoliczności rodzinnych? Zgadzacie się z opisami, czy może zupełnie się one nie pokrywają z tym jacy jesteście?

Ja dostałam imię Patrycja bo innym dziewczynkom w klatce też tak dali, super oryginalnie.
Cytat:
imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, żeński odpowiednik męskich imion Patrycjusz, Patrycy, Patryk. Oznacza "szlachetnie urodzona, patrycjuszowska".
Obce formy: Pat (ang.)
Bujdy totalne :) imieniny obchodziłam bo dostawałam hajs, poza tym samo wołanie na mnie Pat kojarzy mi się z jedną osobą. Nie powiem, lubię swoje imię, ale jakbym go nie miała to bym nie płakała, na trzecie mam Helena :D i to mi się najbardziej podoba. :D



 
 
Znaczenie imion
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2015-02-05, 19:24   

antymon napisał/a:
Zwracaliście uwagę kiedykolwiek na ładunek jakie niesie ze sobą imię? Wierzycie w to, czy może to bujda na resorach?

Bujda na resorach jak wszelkiego rodzaju horoskopy.
antymon napisał/a:
Może wiecie czy nadając Wam to imię rodzice kierowali się jego znaczeniem, czy po prostu podobało im się lub zostało nadane z okoliczności rodzinnych?

Miałam być Michalina, ale stwierdzili, że Katarzynie bliżej do Krzysztofa... a zapomnieli, że Krystynie jeszcze bliżej. :P

antymon napisał/a:
zauważyliście, że imienniczki/imiennicy w waszym otoczeniu zdają się mieć podobne cechy, co ostatecznie może prowadzić do wytworzenia pewnego rodzaju stereotypu?

Na charakter człowieka składa się wiele cech, ale są to cechy powtarzalne i nietrudno wychwycić je u innych. Druga rzecz to taka, że im bardziej się na coś nakręcamy (czyt. szukanie wspólnych cech), tym więcej ich wyłapiemy, tak ponoć działa podświadomość.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Znaczenie imion
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-02-05, 19:49   

W takim razie jestem jedyną osobą, która przypisuje imionom jakieś znaczenie?

Moim zdaniem wybór imienia jest bardzo ważny, a większość osób które znam ma pewne cechy, które przypisuję danym imionom. O ile znak zodiaku jest czymś niezależnym (chyba, że rodzice planowali datę przyjścia na świat xD), to uznaję, że imię niesie za sobą ładunek. I tak stare słowiańskie imiona miały bardziej dosłowne znaczenie, a napływ obcobrzmiących imion trochę to zamglił, to każde z nich jednak ma znaczenie i oddziałuje na nasze życie.




Este blestemata
 
 
Znaczenie imion
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-02-05, 19:54   

Żadna z Monik, które znam nie są choćby odrobinę podobne do mnie. Fakt, że wyborem imienia najczęściej kieruje gust rodziców nie nadaje przecież człowiekowi żadnych cech. Inaczej byłoby w przypadku, gdyby rodzice z góry wiedzieli jakie cechy będzie miało dziecko tudzież ułożą sobie w głowach przepis na idealnego potomka, a potem nadadzą takie imię, jakie będzie najbardziej odpowiadało tej zaplanowanej osobowości.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Znaczenie imion
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13