Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie imion
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 20:14   

Znalazłam kilka znaczeń imienia Kinga: "z walecznego rodu", "walcząca o swój ród" lub po prostu "waleczna". Sami możecie ocenić, czy do mnie pasuje.



 
 
Znaczenie imion
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-06-02, 20:14   

Cytat:
Małgorzata to nerwowa choleryczka o dużej pobudliwości. Byle, co ją płoszy, wszystko porusza. Posiada chwiejny charakter, łatwo się zniechęca, jest bardzo wrażliwa na niepowodzenia. Jest niezwykle odważna, co w oczach znajomych czyni ją kobietą chimeryczną. Raz podejmie decyzję, a za chwilę ją zmieni. Chce, aby jej polecenia wykonywali wszyscy tylko nie ona sama. Nie potrafi gromadzić wokół siebie przyjaciół. Zamiast ich sobie jednać – zraża ich do siebie.

Ktoś mnie chyba śledził pół życia, żeby to napisać. :lol:

Cytat:
Małgorzata jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa margarites (perła).

Perła, moje ulubione piwo. 8)




wish I could ctrl+Z you
 
 
Znaczenie imion
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-06-02, 20:16   

Cytat:
Znalazłam kilka znaczeń imienia Kinga: "z walecznego rodu", "walcząca o swój ród" lub po prostu "waleczna". Sami możecie ocenić, czy do mnie pasuje.


W sumie Kinga pochodzi od Kunegundy i moim zdaniem, jak najbardziej trafne do Cię :wiaderko:




Este blestemata
 
 
Znaczenie imion
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-06-02, 20:16   

Angelika: anielska, anielska kobieta, kobieta o anielskim usposobieniu. :roll: Chyba jedynie jako upadły anioł. :roll:
Znaczenie imion napisał/a:
Angelika ( Andżelika) to imię pochodzenia greckiego i oznacza "anielska".

Liczbą przypisaną imieniu Angelika jest liczba dwa. Jak na wysłankę aniołów przystało liczba dwa w imieniu Andżelika symbolizuje ład, harmonię, spokój, łagodność i zgodę. Potwierdza to znak Wagi, który również jest symbolem harmonii i wyważenia. Według astrologii imię Angelika jest pod opieką planety Wenus, co wskazuje, że Andżeliki to nie tylko urocze dziewczyny, ale także posiadają zamiłowanie do sztuki.

Andżeliki posiadają swój poukładany świat, unikają chaosu, nieładu, kłótni, pośpiechu i brudnych myśli. Mają swoje ideały, do których nieustannie dążą, nie zważając na przeszkody, jakie im życie podkłada. Najlepiej czują się wśród luksusów, otoczone arcydziełami sztuki. Sama często uprawiają sztukę. Często właśnie wybierają studia na kierunkach artystycznych, a jeśli chodzi o techniczne to architektura. Kochają zwierzęta i ludzi. Marzy im się duży dom, z gromadką dzieci i małym zoo. Jednak w okresie młodości bardzo często zmieniają partnerów, dopóki nie trafią na swego księcia z bajki, kiedy i w niego uderzy strzała amora, żyją długo i szczęśliwie. Angeliki to osoby o wielkim sercu, jak anioły, zawsze chętni pomagają tym, którzy pomocy potrzebują, nawet jeśli za daną osobą nie przepadają.

Zawodami, w których osoba o imieniu Angelika będzie się czuła dobrze są: architekt, malarz, rysownik, grafik, ilustrator, nauczyciel sztuki.




:fori:
13.02.2017
Ostatnio zmieniony przez Forever Alone 2014-06-02, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Znaczenie imion
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-02, 20:19   

Monika jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa monos (jedyny, sam, samotny). Może i tak. W sumie.

Monika jest osobą spokojną, lubiącą ład i porządek. Uwielbia towarzystwo, ceni sielankę rodzinną. Dzięki łagodnemu charakterowi, umiejętnościom dyplomatycznym posiada dobre kontakty i bezkonfliktowe życie. Ceni sobie dobre stosunki w rodzinie i środowisku, dba o przyjaźń, ale zaniedbuje siebie. Jej sprawy osobiste zawsze schodzą na dalszy plan. Bywa również rozrzutna, dlatego neraz w życiu ma kłopoty gospodarcze. Wtf? Ta... Jasne. :roll:




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Znaczenie imion
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 20:26   

antymon napisał/a:
Kinga pochodzi od Kunegundy

Wiem. To węgierskie zdrobnienie germańskiego imienia. Nigdy o tym sama z siebie nie wspominam, bo kiedyś miałam z tego tytułu nieprzyjemności.

antymon napisał/a:
jak najbardziej trafne do Cię

A do Ambisentencji? :D




 
 
Znaczenie imion
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-02, 20:33   

Joanna to hebrajskie imię, żeńska forma imienia Jan: Jo-hanan – "Jahwe jest łaskawy", "Łaska Jahwe". Niezbadane są wyroki boskie, łaska polegająca na obfitości zgryzot!

Cytat:
Chodzi wszędzie swoimi ścieżkami. Z natury wrażliwa na ludzką niedolę, ale nie poświęca działalności altruistycznej swojego czasu i sił. Współczuje drugim, bo tak wypada. W miłości chłodna, w rodzinie obojętna na wszystko.

To jeden z rzadkich typów, dla którego wszystkie drzwi stoją otworem, ale grozi jej klęska, jeśli straci wiarę we własne siły i w swoje przeznaczenie.

Jej osobowość zawiera sporą dozę cech męskich.

Jeśli wierzy i kocha, będzie przenosić góry. Gdy zwątpi, wszystko pada w gruzy. Miłość i surowość. Gdy chodzi o jednostki, jest bardzo surowa. Jest dumna, a jej przyjaźń jest nieraz despotyczna, ale jeśli nią kogoś obdarzy, jest bardzo wierna. Trzeba dać jej możliwość dyrygowania, rozkazywania, a jeśli zapomni o was w bojowym rozgardiaszu, korzystajcie z rzadkich chwil wytchnienia! Może trzeba również być bohaterem, aby z nią żyć?


Chyba się zgadza. Co brutalniejsze opisy osobowości pominęłam. Ale mi wszystko, co złe z horoskopów imienników i innych pierdół pasuje. :lol:




Disqualified as a human being.
 
 
Znaczenie imion
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-02, 20:41   

Gdzie Wy to znajdujecie? Poza tym, że :google:



 
 
Znaczenie imion
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-06-02, 20:43   

http://www.ukryteznaczenie.pl/imiennik_n
http://imiona.artykul.com.pl
http://www.ksiegaimion.com




Este blestemata
 
 
Znaczenie imion
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 21:23   

Mustela Nivalis napisał/a:
Chochlik, no teeen... :oops:

Cofnęłam się do pierwszego postu i teraz wszystko jasne - po prostu jestem gapą i nie załapałam, że to o znaczeniu imion. :D :facepalm:

Ja też nie załapałam o co chodzi. ;) :lol:




 
 
Znaczenie imion
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-06-02, 21:26   

No siema. Z tej strony Evi - Światło. :roll:

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).

Przejdźmy dalej, bo robi się ciekawie:

Ewelina jest osobą o niełatwym charakterze. Jest zdecydowana, pracowita, nieco chmurna, zazdrosna, ale posiadająca bogactwo czułości i miłości. Raczej skryta. Porażki sprawiają jej przykrość, ale nie powstrzymują od dalszego działania. Osoba uparta, gdy się z czymś nie zgadza gwałtownie reaguje. Posiada dobrą intuicję, ale boi się jej zaufać. Łatwo ją obrazić czy zranić. Jest zaborcza, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, ale ogranicza liczbę przyjaciół i starannie ich dobiera.

I w tym momencie jestem rozłożona na łopatki, bo to jest opis mojej osoby... :uszanowanko:




 
 
 
Znaczenie imion
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-02, 21:34   

Elżbieta, z hebrajskiego: Bóg moją doskonałością.

Cytat:
Elżbieta jest osobą dystyngowaną, elegancką i pełną klasy. Potrafi rozkazywać, w razie potrzeby wykazując dużo sprytu. Na zewnątrz jest istotą pełną majestatu, chodzącą z wysoko uniesioną głową. Doskonale przystosowuje się do sytuacji nawet najbardziej szokujących. Elżbieta to typowa introwertyczka. Nie mówi wszystkiego, co myśli, i nie zawsze robi to, co mówi. Jest bardzo opanowana i nie łatwo ulega wpływom. Swoje całe życie postępuje tajemniczo, nie ujawniając swoich osobistych spraw. W stosunku do obranej idei jest lojalna, a władzy wyższej zawsze podporządkowana.


Na zewnątrz chyba nie widać, bym taka była. A to co w środku to inna bajka. ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Znaczenie imion
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 21:43   

Ella napisał/a:
Elżbieta

Byłam w szoku, kiedy się dowiedziałam, że Elżbieta i Izabela to dokładnie to samo... Chociaż słyszałam inne znaczenie: "poświęcona bogu". Znam jedną bardzo mocno wierzącą kobietę, która tak nazwała swoje dwie córki. Obie zdecydowanie nie są wzorami cnót chrześcijańskich. :D




 
 
Znaczenie imion
CzarneOceany20
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 22:02   

Cytat:
Patryk jest to imię, które pochodzi od łacińskiego słowa patricius, co oznacza patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony.


Szlachta wiejska, zaścianek.

Cytat:
Patryk jest osobą subtelną, ale jednocześnie zasadniczą i konserwatywną. W przypadku różnicy zdań, potrafi bronić własnych racji. Jest bardzo uparty, co często jest przyczyną jego problemów towarzyskich. Jest lojalny wobec przełożonych i rodziny. Ceni sobie samodzielność. Wierzy w wyższą sprawiedliwość. Zazwyczaj nie znosi wszelkich kombinacji, i matactw. Są bardzo oddanymi przyjaciółmi.


Bo ja wiem. Matactw nie zniesę.




 
 
Znaczenie imion
Sudi 
F O R G I V E M E



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 783
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-02, 22:05   

Marcin jest osobą o niespokojnym i płochliwym charakterze. Zawsze pełen lęku, napięty i gotowy do ucieczki. To introwertyk ze skłonnością do zamykania się w sobie. Jest bardzo ciekawy, czasami nawet zbyt ciekawy, co stawia go w trudnej sytuacji. Brak mu pewności siebie. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie uwierzy, póki nie zrozumie dokładnie, czego się po nim oczekuje i co się mu proponuje.


Marcin jest to imię pochodzenia łacińskiego od imienia Martius, oznacza: ten, który jest związany z bogiem Marsem




MISERABLE LIFE
 
 
Znaczenie imion
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12