Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Głosowanie
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-26, 07:49   

Fakt. Nie spodziewałam się, że Korwin zyska aż takie poparcie. Słyszałam, że sporo młodych ludzi skoczyłoby za nim w ogień, ale żeby aż tak, aż tylu? :drapanie: Przecież oni wygrali z TR. Jak to możliwe?



 
 
Głosowanie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-26, 07:58   

Hekate napisał/a:
Przecież oni wygrali z TR. Jak to możliwe?

Elektorat Twojego Ruchu pomylił datę. :P
Poza tym spontaniczne kpiny medialne zrobiły Korwinowi kampanię jak stąd do tamtąd.
Poza tym elektorat 'prawy' jest bardziej zdyscyplinowany niż 'lewy' i w każdych jednych wyborach ten drugi ma problemy z frekwencją.
Poza tym jeden mój kolega mówił, że zagłosowałby na Kononowicza, bo podziwia jego zaangażowanie, szczerość, nieskażenie 'wielkopaństwem' itp. i chciałby zobaczyć nową twarz w telewizorze. Może wiele osób tak pomyślało? Zagłosuję na Krowina, bo podziwiam jego upór w dążeniu do stołka i to, że przez tyle lat głosi te bzdury... i nadal nie wstydzi się pokazać publicznie.

Kiedyś się zastanawiałam z czego on się utrzymuje. Bo na miejscu jego pracodawcy bym go wykopała za niszczenie wizerunku firmy.




 
 
Głosowanie
Gość

Wysłany: 2014-05-26, 15:50   

Cieszę się, że PO przegrało, ile można? :roll: Wygrywają 8 razy z rzędu, a chleba dalej nie ma .



 
 
Głosowanie
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-05-26, 19:02   



I to jest smutne. Demokracja ma o tyle sens, o ile faktycznie ludzie się w nią angażują.
Ta frekwencja świadczy o jakimś kryzysie demokracji w Polsce, albo o kryzysie UE, która jest dla ludzi zupełnie nieistotna.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-05-26, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Głosowanie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10456
Skąd: świat

Wysłany: 2014-05-26, 19:04   

Może znajdzie się ktoś, kto mi wyjaśni pewną rzecz.
Mianowicie, po co glosować w wyborach na partię antyunijną w wyborach do europarlamentu :drapanie: ?
Że niby te 5 czy 7 osób zwojuje Europę?

Czy ludzie przed głosowaniem interesują się w ogóle tym, co dana partia reprezentuje?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Głosowanie
Gość

Wysłany: 2014-05-26, 19:09   

Psychosis też się nad tym zastanawiałem. Może chodzi o wynagrodzenie pieniężne dla wybrańców do parlamentu :P .



 
 
Głosowanie
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-05-26, 19:20   

Psychosis,
Żeby ów parlament od środka rozsadzic :)
Akurat ja nie widzę tutaj sprzeczności - partia antyunijna, może więcej UE zaszkodzic będąc w jej strukturach, niż poza nimi.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Głosowanie
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-26, 19:35   

Psychosis napisał/a:
Że niby te 5 czy 7 osób zwojuje Europę?


Sceptycy zdobyli razem ok. 130 głosów. ;)
Partie antyunijne wygrały we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i w Grecji. Najwięcej nadal mają centroprawicowcy i centrolewica. Jednakże współpraca tych frakcji może być ciężka w praktyce.

Cieszę się z wyników, gdyż:
1. Nie wygrało PO.
2. Europa Plus Twój Ruch nie przekroczyła progu wyborczego.
3. Ruch Narodowy także.
4. Kongres Nowej Kurwicy się dostał - każdy eurosceptyk jest mile widziany. ;)




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Głosowanie
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-05-26, 22:00   

A jednak peło:

Oficjalnie:
PO - 32,13%
PiS - 31,78%
SLD - 9,44%
KNP - 7,15%
PSL - 6,80%
SP - 3,98%
TREP - 3,58%
PR - 3,16%
RN - 1,40%
DB - 0,23%
PZ - 0,32%
SB - 0,04%
____________
No cóż... Jak to ktoś napisał o PiS: "Natural born loosers"... Chociaż różnica minimalna.
Podejrzewam, że w wyborach parlamentarnych, różnica będzie większa na rzecz PO - w "parlamentarnych" frekwencja będzie wyższa, a to zawsze działą na niekorzysc PiS, który bazuje głównie na twardym, dobrze zmobilizowanym elektoracie.
Oczywiście mogę się mylic :D




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Głosowanie
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-26, 22:19   

RobertIslay napisał/a:
Ta frekwencja świadczy o jakimś kryzysie demokracji w Polsce, albo o kryzysie UE, która jest dla ludzi zupełnie nieistotna.

Wiesz jak to jest... Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu i masz do wyboru przeterminowany ser, czerstwe bułki, zgniłe jabłka albo śmierdzącą wędlinę... naprawdę masz ochotę cokolwiek kupować?




 
 
Głosowanie
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-05-26, 22:47   

Lady Emaleth,


Do tej pory ładne opakowanie załatwiało sprawę. Czyżby lud, po tylu razach nabierania się na to, zorientował się że taki syf kupuje?
Czego lud wobec tego oczekuje? Myślę że jakiegoś nowego zgniłego produktu, który byłby ładnie opakowany - grunt, to żeby był nowy...




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Głosowanie
Gość

Wysłany: 2014-05-27, 08:15   

No, ale żeby partia antyunijna wygrała w Grecji to jest śmieszne :D . No cóż jednak PO :ech: .



 
 
Głosowanie
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-27, 08:41   

Dziś w TVN24 mówili o gimnazjalnych wyborach. Okazało się, że ponad 70% młodych ludzi zagłosowałoby za partiami prawicowymi, m.in. za Nową Prawicą, ale i Ruchem Narodowym. Niebawem na ulicach pojawi się ogrom mega konserwatywnych prawicowców. Co się dzieje z młodymi? :drapanie:



 
 
Głosowanie
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-27, 09:20   

Hekate napisał/a:
Co się dzieje z młodymi?

Nic czego by się nie dało przewidzieć... Młodzi ludzie nie czują się bezpiecznie, a potwierdzono, że ludzie żyjący w poczuciu zagrożenia stają się bardziej konserwatywni. Podstawą konserwatyzmu jest lęk - lęk przed zmianami, nowością, innością, rozwojem. W połączeniu z tym, że młodzież jest zawsze bardziej skłonna do prezentowania skrajnych poglądów, to pojawia nam się poparcie dla partii narodowych. Dodaj do tego jaki odsetek młodych planuje wyjazd z kraju, to się okaże, że mamy dwie grupy młodzieży - tych, którzy planują wyjechać i narodowców. Spójrz jak wzrosło w Grecji poparcie dla skrajnej prawicy po kryzysie... bo skrajnie prawicowa retoryka mówi, że winni są inni... ci genderowcy, lewaki, homolobby, Żydzi, masoni i cykliści - my jesteśmy fajni, ale każdy, kto jest choć trochę inny niż my jest zły, chce nas zniszczyć, wykorzystać i zdeprawować. ;) Nihil novi sub sole... :)




 
 
Głosowanie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-27, 09:38   

Lady Emaleth napisał/a:
Dodaj do tego jaki odsetek młodych planuje wyjazd z kraju

No i znowu jestem dziwna, bo w wieku 13 lat nie myślałam o tym, czy wyjadę, czy zostanę, co będę robić za 15 lat... A jeśli nawet o takich rzeczach myślałam, to bardziej na zasadzie marzeń, niż poważnych planów i ze świadomością, że za te 15 lat jednak może to wszystko wyglądać inaczej.

Wtedy jedynie kwestie światopoglądowe mnie w polityce interesowały i niezmiennie nie oddałabym głosu na głosicieli hasła "Polska dla Polaków"... W sumie czy oni postulują odebranie obywatelstwa polskiego emigrantom?




 
 
Głosowanie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12