Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Programowanie
Autor Wiadomość
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-11, 23:23   Programowanie

Dobry, nie widziałem nic podobnego więc zakładam temat.

Jest to forum na tyle duże że myślę że znajdzie się więcej osób zainteresowanych tym temat, zajmujecie się może programowaniem, pisanie gier, programów, może modujecie co nieco?
Jeśli tak to robicie to raczej hobbystycznie czy zawodowo, no i oczywiście co tam własnego naskubaliście i w jakim języku?

Ja sam pisałem dawno temu trochę w JS'sie, nie za wiele z tego rozumiałem, ale od niedawna zajmuję się pisaniem w LUA, miałem na początku małe problemy ze zwrotami i rozwiązaniami z JS'a, ale po pewnym czasie już całkowicie wypadły mi z głowy. Całkiem niedawno skończyłem pisać pierwszą grę, prosta gra skierowana raczej na telefony. teraz właśnie zacząłem pisać edytor tablic aby przyspieszyć w przyszłości prace nad kolejną grą, no i przed zabraniem się za jakiś projekt chciałbym spróbować swoich sił z dynamicznymi cieniami, ale nie mam pojęcia od czego zacząć w tym temacie - jeszcze raczkuję w tych sprawach i potrzebuję więcej praktyki.

Jak to z wami wygląda? :)




 
 
Programowanie
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-12, 01:00   

Trochę, nigdy mnie to specjalnie nie interesowało. Nawet miałem początkowo spore problemy. Piszę sam dla siebie, kiedyś ze względu na studia, choć próbowałem nawet szukać pracy w tym kierunku, ale najwidoczniej moje CV nie zasługiwało na uwagę. Nie bawię się w gry, nie jestem też informatykiem, więc typowych apliakcji okienkowych dużo nie napisałem, choć w MS Visual Studio trochę tego liznąłem. Raczej krąże wokół metod numerycznych i typowych problemów inżynierskich, choć chyba najwięcej programów napisałem pod mikrokontrolery. Oczywiście Atmela, bo to kiedyś najpopularniejszych producent wśród hobbystów. Trochę tych języków było. C, C++, C#, męczyłem nawet assemblera pod starusieńkie 51. Ze skryptówek LUA i to co do zaoferowania ma MATLAB. Jedno środowisko języka graficznego też zaliczyłem, a teraz pobawię się trochę w Pythonie. Składnia troszkę podobna do skryptówki MATLABA, więc chyba sobie poradzę.



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
Programowanie
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-12, 23:32   

Od razu widać że znasz się na tym, ja niestety jestem na poziomie ogarniania loopów i staraniu się wprowadzić szalone pomysły w życie, nie znam tych "profesjonalnych" rozwiązań i wiele rzeczy piszę łopatologicznie, okrężnie i po swojemu ale wydaje mi się że grunt to to że coś działa. Wspomniałeś o C++ i C#, wydaje mi się że znajomość ich to podstawa i tu mam dylemat czy lepiej jest znać jakiś C czy siedzieć w przyjemny i prostym LUA, z jednej strony idę trochę na skróty z drugiej jednak chyba lepiej znać jedno dobrze niż wszystkiego po trochu. W kwestii mikrokontrolerów, zajmowałbym się nimi we wcześniejszej szkole, w sumie nigdy tego nie musnąłem i nie czuję takiej potrzeby, traktuję to jako zabawę, a poza tym pisanie gierek daje dużo satysfakcji :)
Czemu zacząłeś się tym zajmować i nadal się zajmujesz skoro cię nie interesuje?

A no i dodam że wszystko zaczęło się od mojej manii modowania każdej gry jaką się tylko dało, potem pisałem jakieś proste misje do GTA SA, a tak poważniej za naukę zabrałem się jakoś na te ferie zimowe, ale robię to z dużymi przerwami stąd moje małe postępy.




 
 
Programowanie
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-13, 13:59   

LightingOwl napisał/a:
Od razu widać że znasz się na tym, ja niestety jestem na poziomie ogarniania loopów i staraniu się wprowadzić szalone pomysły w życie, nie znam tych "profesjonalnych" rozwiązań i wiele rzeczy piszę łopatologicznie, okrężnie i po swojemu ale wydaje mi się że grunt to to że coś działa


Też nie znam tych profesjonalnych rozwiązań. ;P

Nie orientuje się w rynku pracy, nie wiem jaki język jest w cenie. Marny ze mnie w tym względzie doradca. Ja zaczynałem od C, więc pewną konsekwencją był C++ i C#.

LightingOwl napisał/a:
Czemu zacząłeś się tym zajmować i nadal się zajmujesz skoro cię nie interesuje?


Cytując klasyka nie chcę, ale muszę. Po prostu było mi to momentami potrzebne. ;)




We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
Programowanie
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-13, 19:20   

Z tego, co ostatnio się orientowałem, to poszukiwani są bardziej programiści webowi i na platformy mobilne. Java, Ruby on Rails itp.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Programowanie
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-08, 22:58   

Pochwalę się że skończyłem pisać edytor tabel, rozbudowałem go o tabele dla paru formatów więcej (np. html, sql) niż tylko potrzebuję na chwilę obecną, kolejne wyjściowe tabele będę dodawał do niego gdy będę sam potrzebował, bo jakby nie patrzeć ułatwia on tworzenie. Oparłem go o silnik love2d (lua), przez co trochę zajęło mi pisanie i tworzenie gui (żmudna praca) ponieważ silnik nie pozwala na zrobienie windowsowego panelu. Chciałbym w przyszłości w ramach nauki C#przenieść bądź napisać podobny program właśnie w C#, ale to w dalszej przyszłości.



 
 
Programowanie
Narkomaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 15:21   

Od ponad roku programowanie było nieodłącznym elementem ćpania. Pisanie ( a raczej kodzenie od słowa mojej pierwszej substancji ;) ) było prawdziwą przyjemnością. Potrafiłem mimo wielkiej sedacji siadać i zagłębiać się w dokumentację nowopoznawanych implementacji danego języka, a następnie przekładać pomysły z wyobraźni, przez kompilator na kod maszynowy. Miłość moją skradła Java SE, później jej młodsza lecz piękniejsza siostra EE. Niestety tak się sprawy potoczyły, że od czerwca nie napisałem ani linijki - efekt ciągu zwieńczony zapaścią, po której do dnia dzisiejszego jestem na tyle otępiały, że trudność sprawia mi skupienie się na szkolnych lekcjach o językach webowych..
Swoją drogą ich nienawidzę, ale problem zaistniał również w matematyce i innych przedmiotach sprawiających mi wcześniej łatwość.. Mniejsza, w planach mam ogarnięcie frameworka Railsy pod Rubiego, stawiając to nad takimi zwykłymi rzeczami jak matura, czy studia - staż od czerwca w jakiejś firmie ( jeżeli Java to może Ericpol, bo byłem tam na praktykach ), a po jak mi zaproponują to praca na etat.




 
 
Programowanie
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 20:04   

Ja programuję w Arduino (mikrokontrolery). Hmm robię to hobbystycznie, lecz uczę się w technikum informatycznym. Jeśli ktoś chce zobaczyć moje projekty chętnie je pokażę, z resztą dodałem własny temat już o swoich projektach.

http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=2873




 
 
Programowanie
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-12-01, 19:51   

Adriaen, Proszę cię Ruby on Rails to przeżytek, zgodzę się, że przydaje się webowe takie jak PHP, ale ja osobiście jednak wole C i assembler. :)



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2015-12-03, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Programowanie
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-03, 21:07   

Konrad96 napisał/a:
Ruby on Rails to przeżytek

Chyba żyjemy w innym świecie. ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Programowanie
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-12-21, 14:22   

Cytat:
Chyba żyjemy w innym świecie. ;)

Znajomy pisał w rubym, ale odpuscił sobie, ja piszę teraz OSa w Assemblerze i C i widzę potencjał w tych 2 językach, tak jak JS lub PHP. Sorki, nie widzę tego potencjału w rubym.




,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-12-21, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Programowanie
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-22, 11:49   

Konrad96 napisał/a:
rubym

Nie w Rubym, a RoR.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Programowanie
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-12-22, 15:28   

RoR to pełna nazwa a w skrócie można powiedzieć ,,Ruby" :P



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Programowanie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-22, 16:19   

Konrad96, ja się nie znam na komputerach, ale wydawało mi się, że Ruby i Ruby on rails, to dwie różne rzeczy. Mylę się?



 
 
Programowanie
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-22, 16:21   

Chochlik, bo tak właśnie jest. Ruby to język, a RoR to framework.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Programowanie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13