Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Autor Wiadomość
Ambi 



Wiek: 27
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 674
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2014-04-27, 19:14   Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?

Nie wiem, czy to powinno być w tym dziale, czy w dziale na temat religii; z góry też przepraszam jeśli taki temat już był (ale nie mogłam takiego znaleźć).

Problem nie dotyczy mnie tylko mojego przyjaciela, któremu chciałabym pomóc, ale nie wiem jak. Widzę, jak walczy z samym sobą; wierzy w Boga i ta wiara daje mu radość, ale z drugiej strony boi się, że gdyby ktoś z jego otoczenia dowiedział się kim jest, zostałby wykluczony. Jak można pogodzić ze sobą dwie sprzeczne rzeczy jakim jest orientacja seksualna i wiara? Jak wiadomo, w większości religii chrześcijańskich homoseksualizm uważany jest jako grzech, 'rzecz niemoralna', 'przeciwstawienie się Bogu' itd. Nie można przecież zmienić swojej orientacji, więc jakie jest wyjście, olanie wiary, pominięcie tej jedynej kwestii? Co o tym sądzicie?




I’ve woken now to find myself in the
shadows of all I have created.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-27, 19:19   

Cóż...Zasadniczo Twój przyjaciel przeczy sam sobie. Bo Bóg nie stworzył Adama i Ewy dla frajdy 'bo się będą bzykać' tylko dlatego, by pokazać wszystkim że nie ma, nie było i nie będzie Adama i Wojtka ani Ewy i Magdy. Jest Adam i Ewa. Bóg stworzył nas wszystkich, żebyśmy się rozmnażali i czynili sobie ziemię nam poddaną. Homoseksualizm nie pozwala się rozmnażać, wręcz przeciwnie, dopuszcza do grzechu sodomskiego(w przypadku gejów po prostu stosunek analny) który jest jednym z grzechów wołających o pomstę do nieba. Sama nie do końca to rozumiem, ale wątpię żeby Kościół dało się pogodzić z taką orientacją :/ Ja osobiście sądzę...cóż, sama nie wiem co mam o tym sądzić. Jestem bardzo mocno wierząca, dlatego uważam, że homoseksualizm jest(bo rzeczywiście jest) totalnym 'sraniem na Boga' czyli grzechem wołającym o pomstę do nieba. Mimo to, nic nigdy nie miałam, nie mam ani mieć nie będę do ludzi o tej i innej orientacji. Może z wyjątkiem pedofilii, zoofilii, nekrofilii etc, bo tego już całkiem nie trawię, ale to są raczej zaburzenia seksualne a nie orientacje ;)



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 19:28   

ambisentencja napisał/a:
Nie można przecież zmienić swojej orientacji, więc jakie jest wyjście, olanie wiary, pominięcie tej jedynej kwestii?

Ja tak zrobiłem, ale nie byłem osobą głęboko wierzącą. Istnieją odłamy chrześcijaństwa, które akceptują homoseksualizm.
Myślę, że miłość to miłość i bycie homoseksualistą nie przekreśli wizerunku Twojego kolegi w oczach Boga jako osoby dobrej, miłosiernej i pomagającej bliźniemu. Myślę, że jest to ważniejsze niż orientacja.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-27, 19:30   

Adriaen, tu masz rację. Skoro kocha, Bóg i tak będzie go uznawał za swoje dziecko. Mimo to, należy pamiętać, że jest to grzech wołający o pomstę do nieba, a to już samo w sobie miło nie brzmi...



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 19:47   

Cirnellé, lista grzechów wołających o pomstę do nieba została ułożona przez KK, a nie przez Boga. Ja podchodzę do tego tak, że żyję zgodnie z większością zasad przekazanych od Boga, ale nie wyznaję wiary w niego. Trochę dziwne, nienormalne, dziecinne, ale... działa. ;)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 19:47   

Adriaen napisał/a:
Myślę, że miłość to miłość i bycie homoseksualistą nie przekreśli wizerunku Twojego kolegi w oczach Boga jako osoby dobrej, miłosiernej i pomagającej bliźniemu

Nie przekreśli, ale jak ktoś uznaje Boga i Biblię jako Słowo Boże, to znajdzie tam wyraźne określenie, że homoseksualizm to zboczenie.
Z tym się nie da polemizować.
Co do orientacji, uważam tak jak napisała Cirnellé, Bóg stworzył Adama i Ewę, a nie dwóch Adamów albo dwie Ewy.
http://www.gotquestions.o...izm-grzech.html
ambisentencja napisał/a:
Problem nie dotyczy mnie tylko mojego przyjaciela, któremu chciałabym pomóc, ale nie wiem jak. Widzę, jak walczy z samym sobą; wierzy w Boga i ta wiara daje mu radość, ale z drugiej strony boi się, że gdyby ktoś z jego otoczenia dowiedział się kim jest, zostałby wykluczony

Niech poszuka jakiegoś kościoła i porozmawia (z pastorem, księdzem) o tym co go trapi, czego oczekuje od Boga, od wspólnoty ludzi, a przede wszystkim niech się modli do Boga o wskazanie drogi czy rozwiązanie problemu, wątpliwości.
Do wielu kościołów może też napisać emaila, który jest podany na stronie danego kościoła, jeśli na razie nie chce iść osobiście.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 19:49   

ina napisał/a:
Nie przekreśli, ale jak ktoś uznaje Boga i Biblię jako Słowo Boże, to znajdzie tam wyraźne określenie, że homoseksualizm to zboczenie.

Tak, Sodoma i Gomora. Znam ten fragment. Ale czy orientacja przekreśla osobę jako bliźniego? Najważniejszym przykazaniem chrześcijaństwa jest przykazanie miłości.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-27, 19:52   

Adriaen, tak. To najważniejsze. Ale gdyby Bóg dawał wolność homoseksualizmowi to nie stworzyłby tylko Adama i Ewy :D



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 19:59   

Cirnellé, idąc tym tropem i tokiem rozumowania, możemy stwierdzić, iż wszystko pochodzi od Boga, a wszystko co od niego pochodzi i zostało przez niego stworzone, jest dobre.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 20:02   

Adriaen napisał/a:
Tak, Sodoma i Gomora. Znam ten fragment. Ale czy orientacja przekreśla osobę jako bliźniego?

Czytałeś to, co napisałam? To w linku także?


To nie jest temat pt. "Czy kogoś przekreśla orientacja". :roll:
Nie zmieniaj tematu, skup się na problemie zawartym w pierwszym poście.

Adriaen napisał/a:
Najważniejszym przykazaniem chrześcijaństwa jest przykazanie miłości.

Pierwsze odnosi się do Boga, drugie do ludzi. Czy pierwsze da się pogodzić z byciem homoseksualistą, jeśli Bóg nazywa to zboczeniem?




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-27, 20:04   

Co prawda to prawda. Bóg daje nam wolną wolę więc możemy sobie w zasadzie wręcz wybrać orientację. Co nie zmienia faktu, że nawet jako homoseksualista jesteś najukochańszym, najwspanialszym i umiłowanym Dzieckiem Bożym.
Tak jakoś Dzieci Boże mi się kojarzą z pewnym psalmem, więc odsyłam do Księgi Psalmów, Psalmu pierwszego(całego) :)




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 20:05   

Cirnellé napisał/a:
Mimo to, nic nigdy nie miałam, nie mam ani mieć nie będę do ludzi o tej i innej orientacji. Może z wyjątkiem pedofilii, zoofilii, nekrofilii etc, bo tego już całkiem nie trawię, ale to są raczej zaburzenia seksualne a nie orientacje ;)

Dziękuję za stawianie homoseksualizmu obok pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Jak miło, że nic nie masz i nie będziesz mieć do ludzi o "tej i innej" orientacji. To takie szlachetne. Dzięki łaskawco. Ja też nie mam nic do heteroseksualistów. Może z wyjątkiem pedofilii, zoofilii i nekrofilii. :like:

Przepraszam... Zbulwersowałam się.

ambisentencja napisał/a:
Jak można pogodzić ze sobą dwie sprzeczne rzeczy jakim jest orientacja seksualna i wiara? Jak wiadomo, w większości religii chrześcijańskich homoseksualizm uważany jest jako grzech, 'rzecz niemoralna', 'przeciwstawienie się Bogu' itd. Nie można przecież zmienić swojej orientacji, więc jakie jest wyjście, olanie wiary, pominięcie tej jedynej kwestii? Co o tym sądzicie?

Rozmawiamy teraz akurat o kościele rzymskokatolickim, tak? Ogólnie, to wszystko zależy od podejścia do wiary. Jeśli traktujemy to jako ściśle określony kanon zasad, których nieprzestrzeganie prowadzi do potępienia, to trudno jest pogodzić z tym homoseksualizm. To jest jak irracjonalne działanie przeciwko swoim poglądom. Wydaje mi się, że jeśli otwarcie mówimy o czymś takim należąc do grupy mocno wierzącej, to trzeba spodziewać się krytyki. Wydaje mi się, że nie można tego pogodzić. To jest niemożliwe. Zawsze kończy się to jakimiś ustępstwami. Najlepiej poszukać ludzi z podobnym problemem. To naprawdę pomaga. Są ludzie, którzy się z nim zmagają od lat i naprawdę pomagają.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-27, 20:06   

Cirnellé napisał/a:
Bóg daje nam wolną wolę więc możemy sobie w zasadzie wręcz wybrać orientację.


Jak niby mogę sobie wybrać czy mój popęd seksualny skieruje się w stronę mężczyzny lub kobiety? :facepalm:


<<< Dodano: 2014-04-27, 21:08 >>>


Jakiś czas temu słuchałam audycji, gdzie jakiś duchowny twierdził, że generalnie ze względu właśnie na to, że orientacji raczej się nie wybiera, tak jak pary butów w sklepie istotniejsze jest z punktu widzenia Kościoła podejście do tego - czy osoba homoseksualna podejmuje praktyki seksualne czy też może powstrzymuje się od nich w imię zasad wiary.




Disqualified as a human being.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 20:09   

ina, tak, czytałem. Rozumiem objaśnienia pisanie przez teologów, ale mam własny rozum i wolną wolę, więc mam prawo decydować.

ina napisał/a:
Pierwsze odnosi się do Boga, drugie do ludzi. Czy pierwsze da się pogodzić z byciem homoseksualistą, jeśli Bóg nazywa to zboczeniem?

Miłować znaczy kochać (za Słownikiem PWN). Ale czy chrześcijanie nie kochają Boga mimo wielu sprzeczności. Czy w takim razie Bóg nie może zaakceptować ułomności człowieka?
Ja piszę z perspektywy osoby nie będącej chrześcijaninem, więc moje zdanie różni się od Twojego, ina.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-27, 20:11   

Chloe, przepraszam jeśli Cię uraziłam. Nie mam nic do homoseksualistów, już mówiłam. Chodziło mi o to, że seksualność rozdzielam na zaburzenia i orientację. W orientacji jest właśnie homoseksualizm, w zaburzeniach pedo, nekro etc...Mówiąc tej i innej orientacji miałam na mysli biseksualizm.
Mustela Nivalis, no chyba czujesz, czy wolisz faceta czy babę?




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11