Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Autor Wiadomość
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 23:59   Re: Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?

Ambi napisał/a:
Jak można pogodzić ze sobą dwie sprzeczne rzeczy jakim jest orientacja seksualna i wiara?
A jakiego wyznania jest Twój przyjaciel? Co Bóg sądzi o homoseksualizmie nie wie nikt (zakładając, że istnieje). To tylko część ludzi uważa, że Bóg nie lubi homo. Inni z kolei uważają, że Bóg nie ma nic przeciwko kochającym inaczej. Niech więc trzyma z tymi drugimi. Po co pchać się do towarzystwa, które Ciebie nie akceptuje? Można też olać wszelkie religie i gadać z Bogiem bez pośredników.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
cantopenthefile 
Niemoralna Lena



Wiek: 25
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 91
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-09-02, 16:48   

Jestem biseksualistką. Nigdy sama z siebie nie pomyślałabym o tym, że Bóg mógłby mnie za to potępić, jedynie społeczeństwo utwierdza mnie w takim przekonaniu. Błędnie jak na moje oko. Nie rozumiem, co jest w tym złego. Nikogo przecież nie krzywdzę, przeciwnie - daję miłość. Oczywiście to nie jest naturalne, ludzie nie zostali przystosowani do bycia w homoseksualnych związkach (rozmnażanie), natomiast uważam, że jest to normalne.
Za co Bóg miałby mnie karać?




Drwi z blizn, kto nigdy nie doświadczył ran.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
ogeig
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-07, 02:20   

Jeśli dwoje ludzi się kocha, obojętnie jakiej płci to ja nie rozumiem na czym polega problem i myślę, że bóg tez nie wie :)


<<< Dodano: 2015-04-07, 02:28 >>>


W orientacji heteroseksualizm wg Ciebie, zaburzeniach: pedo, nekro... Czy Ty to czytasz?




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Sonic94 



Wiek: 29
Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-04-29, 00:45   

Jestem Katolikiem i dla mnie to nie do pogodzenia ale to Bóg nas oceni.



F20
Ostatnio zmieniony przez Morcades 2015-04-29, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-29, 00:53   

Sonic94, ponoć bóg każe kochać bliźnich. A homoseksualista nie znaczy zdemoralizowany, tylko o innej orientacji seksualnej niż powszechnie większość.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-29, 08:24   

Sonic94 napisał/a:
Dla mnie to nie do pogodzenia


To masz chyba podobną sytuację jak Rozbitek...




dead but delicious
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-29, 08:32   

nevermore, nie wiem czy w tym temacie jest sens się wykłócać czy to normalne, czy nie. To dość wąski temat, w którym z góry jest założone, że homoseksualizm jest nie w porządku (bo tak mówi kościół) i teraz pytanie co z tym dalej zrobić. Na dyskusję 'ale to wcale nie jest nie w porządku' jest miejsce w innych tematach.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-04-29, 12:34   

Ambi, znalazłam stronkę dla Chrześcijan LGBTQ, możesz polecic ją przyjacielowi.
Jest tez BROSZUKRKA w której są odpowiedzi na większość Twoich pytań. Znam kilka osób które należą do tej grupy i bardzo sobie chwalą.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Ciemnaa224
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-01, 21:32   

Cóż...To dosyć trudny temat, myślę jednak ,że jeśli ten Bóg naprawdę istnieje to wybaczy mu. On musi sam w siebie uwierzyć, że to co robi nie jest grzechem.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 14:52   

A to w Biblii pisze, że homoseksualizm to grzech?



Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-06-03, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 14:54   

Nightmare napisał/a:
A to w Biblii pisze, że homoseksualizm to grzech?

Można to tak interpretować.




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-06-03, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 18:35   

Chochlik napisał/a:
Nightmare napisał/a:
A to w Biblii pisze, że homoseksualizm to grzech?

Można to tak interpretować.

Właściwie... w podanych fragmentach nie ma słów Boga potępiających homoseksualizm, są jedynie opinie autorów tekstów. Ciekawy jest fragment:
"(...)wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
czyli.... Bóg sprowadził na ludzi homoseksualizm jako karę za bałwochwalstwo. Skoro homoseksualizm sam w sobie jest karą, to dlaczego Bóg miałby jeszcze dodatkowo karać już ukaranych? No chyba, że Bóg sprowadza na człowieka grzech, po to by móc go potem za ten grzech ukarać... co w sumie jest możliwe, może nawet logiczne, ale w takim razie mamy do czynienia z bogiem-sadystą.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Riley 
saved.



Wiek: 26
Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 298
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-06-03, 18:44   

Na pewno część z Was słyszała, że jakiś czas temu w Irlandii przeprowadzono ogólnonarodowe referendum w sprawie legalizacji związków homoseksualnych. Muszę tutaj napomknąć, że Irlandia od długich stuleci jest krajem katolickim, gdzie wyznanie zawsze było jednym z głównych wyznaczników tożsamości narodowej - dziś jednak systematycznie spada tam liczba ''wierzących praktykujących''. 62% obywateli zagłosowało na TAK i obecnie w kraju teoretycznie katolickim dozwolone jest zawieranie małżeństw jednopłciowych - widać wiara i tolerancja jednak mogą iść w parze.



I give my life to follow
Everything I believe in
 
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Lost Angel 



Wiek: 25
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 68
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-12-08, 00:12   

Wiara Katolicka i homosexuakizm z tego co wiem to się nie godzą. Innych wiar nie znam.



Nie zawsze smutek poznasz na twarzy, gdy z oczu łzy się poleją, bo czasem w sercu łamie się życie, a jednak usta się śmieją.
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 20:46   

Śmieć, a skąd to wiesz? Mógłbyś uzasadnić jakoś tę niezgodność?



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15