Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
To trzeba zobaczyć
Autor Wiadomość
juliaanna 



Wiek: 34
Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-12-11, 11:23   

Szamanka, Film dosłownie o kuracji, dokładnie takiej jak w tytule.
Film trafił w moje najczulsze punkty, wywołał spore wrażenie, nie chciałąbym opowiadać treści,
gdyż warto samemu zobaczyć i zinterpretować na swój sposób.

Film również obejrzałam z polecenia mojej jedynej przyjaciółki.

Nie zawiodłam się.

Film nie jest długi.




 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-12-11, 16:24   

Colonia - Młody chłopak podczas pobytu w Chile zostaje porwany. Jego dziewczyna trafia na trop sekty i postanawia odzyskać ukochanego.

Świetny film. Oparty na faktach więc jak dla mnie dodatkowy plus. Świetne role Emmy Watson i Daniela Bruhla.
Film pokazuje życie członków sekty. Napięcie do ostatnich minut. No po prostu - trzeba obejrzeć. :D




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
juliaanna 



Wiek: 34
Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-12-12, 09:36   

.Shadow., zgadzam się, widziałam.
obejrzałam tylko dlatego właśnie, że jest oparty na faktach, bo ogólnie taka tematyka mnie nie pociąga.
Obejrzenie tego filmu nie będzie czasem zmarnowanym!




 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-12-12, 22:33   

Spijt - http://www.filmweb.pl/film/Spijt-2013-686845

Smutny, ale piękny film. Skłaniający do myślenia...




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-22, 19:27   

Przełęcz ocalonych - genialny film, oparty na faktach. Bardzo dobra gra aktorska. Ten film nie ma słabych stron, poza tym, że to Amerykanie są tymi 'dobrymi'. Ale jak to ktoś napisał "historię piszą zwycięzcy".
:


W skrócie, historia opowiada losy amerykańskiego chłopaka, który zaciągnął się do armii. Odmawia noszenia broni. Podczas wojny nie oddaje ani jednego strzału i w bitwie o Okinawe ratuje ponad 70 osób.





They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-03-17, 16:25   

Fala (2008)
Nauczyciel historii, chcąc wyjaśnić swoim uczniom niebezpieczeństwa płynące z nazizmu, przeprowadza eksperyment, który wymyka się spod kontroli.

http://www.filmweb.pl/film/Fala-2008-449973

Świetny film. Naprawdę warty obejrzenia i zastanowienia się.
Historię w której główną rolę odgrywa Hitler każdy zna. Każdy wie, czym jest nazizm, co ze sobą niesie i jakie był jego skutki. Każdy ( a przynajmniej powinien) znać historię i każdy z nas jest odpowiedzialny za to, by historia ta się nie powtórzyła. Ale czy to w ogóle jest możliwe? Po tylu zbrodniach, cierpieniu niewinnych ludzi - czy jest możliwe by historia zatoczyła koło?
Nie.
Ale czy aby na pewno?

Ten film pokazuje jak łatwo jest ludźmi (w szczególności młodymi) manipulować, jak łatwo przekroczyć granicę. To miał być jedynie eksperyment szkolny.... Skończyło się na tragedii.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-17, 22:07   

Ostatnia rodzina - choćby dla samej muzyki.
W kręgu miłości
Niepokonani
światła sceny - jak ktoś kocha balet to polecam
Ukryte piękno
Przeżyć z wilkami
Moi chłopcy
Chór
Tracks
Każde życie jest cudem
Hel
Helen
Troje na gigancie
Wszystko za życie
Lilija 4-ever
Mustang
Colonia
Cyrk motyli
Klub winowajców




 
 
To trzeba zobaczyć
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-03-18, 07:00   

"Antwone Fisher" - O terapii jednego z marynarzy, który ma problem z wybuchami złości. Płakałam jak bóbr.
"Ucieczka w milczenie"
"Bang, Bang, You're Dead"
"Przerwana lekcja muzyki"
"Wyspa tajemnic"
"Bardzo zabawna historia"
"Musimy porozmawiać o Kevinie"
"8 mila"
"Boot camp"
"W pogoni za szczęściem"
"Nasza klasa" (mocny)

Takie tytuły filmów mi się wyświetlają w głowie. Z każdego mam jakąś lekcje lub obraz w głowie.




nobody.more
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-18, 11:54   

nobody.more, Ucieczka w milczenie bardzo mi się podobała, tak samo Przerwana lekcja muzyki. Bardzo zabawną historię też widziałam, trochę przypomina mój pobyt w psychiatryku. Musimy porozmawiać o Kevinie jest bardzo psychiczne



 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-08, 22:37   

Jako, że ostatnio oglądnęłam wszystkie moje seriale, to w ramach czekania na kolejne odcinki, przerzuciłam się na filmy. :lol:
1) Zanim zniknę
Do Richiego odzywa się siostra, z którą nie utrzymywał kontaktu, prosząca go o opiekę nad swoją jedenastoletnią córką Sophie
http://www.filmweb.pl/fil...%99-2014-701663

Bardzo dobry dramat. Ciekawa fabuła, ciekawa konstrukcja filmu. Jak dla mnie świetna rola Shawna Christensena. Pojawia się wątek samobójstwa, więc treściowo film podpada pod tematykę forum. :lol:

2) Starred up
Sprawiający problemy nastolatek zostaje przeniesiony do więzienia dla dorosłych, gdzie wyrok odsiaduje jego ojciec.
http://www.filmweb.pl/film/Starred+Up-2013-681641

Ciekawy wątek relacji ojca z synem. No i świetna rola aktora grającego Erica.

3) Przechowalnia numer 12
Opiekunka w ośrodku wychowawczym dla młodzieży zachodzi w ciążę, co zmusza ją do rozliczenia się z mroczną przeszłością.
http://www.filmweb.pl/fil...+12-2013-671333

Moim zdaniem najlepszy z całej trójki wyżej wymienionych przeze mnie filmów. Tak świetnego filmu dawno nie oglądałam. W tym filmie wszystko ze sobą znakomicie współgra. Konstrukcja filmu - początek i koniec - jest już dla mnie czymś niezwykłym. Ten film nie jest i nie zawiera banałów. Bohaterzy -wszyscy są tutaj ważni, za każdym kryje się osobliwa historia. Wszystkie z postaci wnoszą coś ważnego do filmu. No i też warte dodania - świetnie zagrane role. Przede wszystkim Brie Larson, która zagrała naprawdę bardzo autentycznie i przekonywująco.
Film nie jest łatwy - porusza takie wątki jak: samookaleczenia, samobójstwo, gwałt, molestowanie, przemoc fizyczną ze strony najbliższych, utratę rodziców, porzucenie, kazirodztwo. Jest tego naprawdę sporo. Jednak ten film to nie tylko pogrążanie się w otchłani smutku i rozpaczy. Jest w nim miejsce także na miłość, budowanie zaufania na nowo, zmierzanie się z własną przeszłością i traumą i nadzieję.

To film, który moim zdaniem naprawdę warto obejrzeć.


<<< Dodano: 2017-06-28, 15:50 >>>


Split - Mężczyzna o mnogiej osobowości porywa trzy nastolatki. Okazuje się, że jedna z jaźni zaczyna dominować nad innymi.

Trzymający w napięciu od początku do końca. Ciekawa fabuła, może trochę końcówka przerysowana i kogoś zbytnio poniosło, ale osobiście dla mnie nie jest to jakiś wielki minus. No i świetna gra aktorska Jamesa McAvoya. To jak ten facet w tym filmie gra, to normalnie wow. Szkoda, że głównie gra w jakiś Sci-Fi, bo chętnie oglądnęłabym z nim jeszcze jakieś filmy.

Lekarstwo na życie - Młody mężczyzna przyjeżdża do ośrodka odnowy biologicznej, aby zabrać stamtąd swojego szefa. Nie wie, że miejsce skrywa mroczny sekret.

Unikatowy klimat, nieziemska muzyka, piękne ujęcia i niesamowita scenografia. Do tego ciekawa fabuła i ciekawie budowane napięcie. Jedyny minus to to, że w sumie łatwo się domyślić już po jakimś czasie o co chodzi.
Trochę pokręcony, dziwny na swój sposób, ale takie klimaty właśnie lubię. :lol: Trochę podobny do Wyspy tajemnic, także jeśli ktoś oglądał, to myślę, że Lekarstwo na życie mu się spodoba.


<<< Dodano: 2017-07-01, 14:04 >>>


Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - film naprawdę mnie zaskoczył. Pozytywnie. Nie sądziłam, że będzie tak dobry. W sumie to chyba będzie od teraz mój jeden z najbardziej ulubionych filmów.

Film opowiada o grupie przyjaciół, którzy podczas wspólnej kolacji postanawiają zagrać w grę. Zasady są proste. Jeśli przyjdzie sms podczas kolacji - czytasz go głośno. Jeśli ktoś zadzwoni - puszczasz na głośnik, by wszyscy mogli usłyszeć. Bo przecież...przyjaciele nie mają przed sobą żadnych tajemnic...

Film skłania do refleksji.
Czy aby na pewno znamy swoich przyjaciół? Czy nawet nasi najbliżsi są nam obcy? Czy jesteśmy gotowi na poznanie prawdy o nas samych?

Dramat z domieszkami komedii, dobra gra aktorska, napięcie do końca.
Polecam.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-07-01, 14:49   

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - uważam, że każdy powinien obejrzeć (mi, seksoholiczcze podobał się bardzo) :D



Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-04, 09:54   

Jako, że Feno (chociaż może tego nawet nie wie :lol: ) zainspirowała mnie i Kappę do obejrzenia I nie było już nikogo, to polecę ten serial/film innym, może ktoś się skusi.

Serial/film - w sumie nie wiem jak go nazwać, bo teoretycznie jest to miniserial, ale np. na cda jest puszczony jako całość, bez dzielenia na odcinki. No ale mniejsza o to. Jest on na podstawie książki Agathy Christie i opowiada o 10 nieznajomych sobie osobach, które zostają zaproszone na wyspę przez tajemniczego pana Owena. Ktoś zaczyna ich jednak zabijać jedno po drugim.

Ciekawa fabuła, muzyka, która wyśmienicie buduje napięcie i stwarza wyjątkowy klimat, dobra gra aktorska. Jedyne co dla mnie jest na minus, to zakończenie. Jakoś nie przekonało mnie rozwiązanie tej zagadki i też czegoś na końcu mi zabrakło, ale ogólnie serialofilm :lol: na duży plus i ogólnie rzecz biorąc, polecam serdecznie. :D




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
MadM 
only a man



Wiek: 28
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 216
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-07-04, 17:52   

True Detective - klimat, realizacja, gra. Cudo. Sezon połknięty w jedną noc.



There's something inside You.
It's hard to explain.
They're talking about You, boy.
But You're still the same...
 
 
To trzeba zobaczyć
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-13, 23:33   

Pora na francuskie kino. <3

Rozumiemy się bez słów - komediodramat.
Film opowiada o dziewczynie, która jako jedyna w rodzinie głuchoniemych słyszy. Nauczyciel chóru odkrywa w niej talent wokalny i zachęca ją do wzięcia udziału w przesłuchaniach do szkoły w Paryżu.
http://www.filmweb.pl/fil...B3w-2014-710638

Śmieszne sceny, fajnie zagrane role, szczególnie głównej bohaterki, która ma niesamowity głos. Piosenki w filmie - <3 . Szkoda tylko, że lektor wszystkie zepsuł. :ech:
Oprócz tego film jest wzruszający, a końcowe sceny to dla mnie majstersztyk.
Podsumowując - bardzo fajny film, przy którym można zarówno się pośmiać jak i wzruszyć.

Za jakie grzechy dobry Boże? - mega fajna komedia.
http://www.filmweb.pl/fil...BCe-2014-714022

Film opowiada o małżeństwie, które ma cztery córki. Ich zięciami jest Muzułmanin, Żyd i Azjata (chyba Chińczyk), a kiedy czwarta córka mówi, że wychodzi za katolika, rodzice są prze szczęśliwi...do czasu. :haha:

Można się dużo pośmiać.
Polecam. :D




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
To trzeba zobaczyć
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-14, 16:45   

Niezbyt długi film ale trzeba zobaczyć :

https://www.youtube.com/watch?v=c4zg-h95_0M




"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
To trzeba zobaczyć
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12