Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
To trzeba zobaczyć
Autor Wiadomość
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-10, 14:26   To trzeba zobaczyć

Jako że nie było takowego tematu, a myślę, że będzie przydatny... oto jest!

Sama mam trochę filmów, które mogłabym polecić. Będę je podawała stopniowo, bo na raz, to chyba za dużo.

< wzięła swoje płyty z filmami, co by mieć jakaś systematykę w tym wszystkim >


No to na samej górze płyt leżała Pani Zemsta.
filmweb
Produkcja: Korea Południowa
Reżyseria: Park Chan-wook
Film jest jednym z tzw. Trylogii Zemsty tegoż reżysera (w jej skład wchodzą jeszcze filmy: Pan Zemsta i Old Boy). Moim zdaniem najlepszy, szczególnie w porównaniu do Pana Zemsty.
Film opowiada historię dziewczyny, która mając lat 19 trafia do więzienia skazana za zamordowanie kilkuletniego chłopca. Kiedy odsiaduje wyrok, przygotowuje plan zemsty na osobie, która wrobiła ją w to morderstwo. Dzięki nawiązanym w więzieniu przyjaźniom, może dokonać swojego planu po tym, jak wychodzi na wolność.
Tak jeszcze ode mnie - szalenie podoba mi się opening, tło, kiedy pojawiają się napisy początkowe.



Dalej w moich płytach znajduje się Donnie Darko.
filmweb
Produkcja: USA
Reżyseria: Richard Kelly
Film dość psychodeliczny. Mamy w nim gigantycznego królika (właściwie to człowieka przebranego za królika) - Franka, który na samym początku ratuje życie tytułowego Donniego. Później Frank przekonuje chłopaka do robienia różnych rzeczy, mających wpływ na rzeczywistość. Produkcja prowadzi do refleksji nad podejmowaniem decyzji i nad czasem, który mamy i który mieliśmy.



A skoro jesteśmy przy refleksji nad czasem i podejmowanymi przez nas decyzjami, to nasuwa mi się jeszcze jeden film, a mianowicie Butterfly Efect.
filmweb
Produkcja: USA
Reżyseria: J. Mackye Gruber
W tej produkcji mamy do czynienia z cofaniem się w czasie. Ma ono na celu zmienienie biegu historii tak, by życie układało się jak najlepiej. Jednak jego wszystkie decyzje prowadziły jedynie do jeszcze większych katastrof.
Zanim obejrzałam ten film pierwszy raz mój znajomy powiedział, że to jest film "który mówi o miłości, ale nie jest o miłości". W pewnym sensie tak chyba właśnie jest.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-04-17, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
To trzeba zobaczyć
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 23:27   

Hej, mam pytanie... Czy ktoś z Was oglądał film: "Remember me", co w polskim tłumaczeniu jest podane jako: "Twój na zawsze" ?
Jeśli tak, proszę o opinię na temat filmu:)

I jeszcze jedna sprawa...:) Film o autoagresji. Jakiekolwiek... Byleby był ten wątek. Proszę o tytuły jeśli ktoś zna takowe;)




 
 
To trzeba zobaczyć
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-24, 01:56   

13.



 
 
To trzeba zobaczyć
Odkrywający
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-24, 21:23   

Trainspotting, film o narkotykach.



 
 
To trzeba zobaczyć
Innocence
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 06:26   

Proszę cały film o autoagresji
"Painful secret"




 
 
To trzeba zobaczyć
unstable
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 09:06   

Cytat:
Proszę cały film o autoagresji
"Painful secret"


A gdzie go obejrzałaś? Bo szukam w internecie i nie mogę znaleźć :/




 
 
To trzeba zobaczyć
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 15:55   

możesz coś napisać o tym filmie, tzn. czy są w nim sceny drastyczne? (boję się nawet sama szukać recenzji, bo mam ostatnio taką fazę, że nawet jakieś zdjęcia/teledyski mogłyby mnie sprowokować :/ )



 
 
To trzeba zobaczyć
Innocence
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 16:22   

hmmm ... film opowiada o dziewczynie, która jest nieakceptowana w szkole, nie ma znajomych, a tym bardziej żadnego przyjaciela.

Pewnego dnia, po przykrym zdarzeniu i krytyce ze strony dziewczyn z klasy nie wytrzymuje i ucieka w ustronne miejsce, gdzie się nacina, a widzi to jedna z uczennic szkoły. Później tak jakby się ze sobą zaprzyjaźniają.

Rodzice się dowiadują, lecz nie rozumieją. Chowają przed nią wszystkie ostre narzędzia. Jednak ona nie otrzymawszy zrozumienia idzie o krok dalej. Zaczyna się przypalać.

W międzyczasie spotyka na swojej drodze panią psycholog, do której potem zacznie uczęszczać.

Niektóre sceny mogą być odebrane jako drastyczne, osobiście jestem przyzwyczajona
do takich widoków i nie ruszają mnie.
bella, jeżeli zdjęcie bądź teledysk jest w stanie Cię sprowokować to na razie nie polecam oglądania.

Painful secret
to jest pierwsza część, następne są również zamieszczone.




Ostatnio zmieniony przez Innocence 2010-04-06, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
To trzeba zobaczyć
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 08:41   

hm... oczywiście, że obejrzałam, na zasadzie "zakazany owoc" :roll: (ale spoko, nie pobudziło mnie to o dziwo do czynu :o )
w wielu momentach łzy same stawały mi w oczach... tyle na razie powiem... nie przypuszczałam, że o tej tematyce też powstają filmy! (zna ktoś inne?)




 
 
To trzeba zobaczyć
unstable
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 19:19   

Też właśnie "Painful secret" obejrzałem. Trochę mnie poruszył, zwłaszcza w momentach gdy łapała za coś ostrego. Brrr, od razu wspomnienia wracały. W sumie warto, choćby z ciekawości.

bella, w "Trzynastce" jest trochę o autoagresji, naprawdę ciekawy film.




 
 
To trzeba zobaczyć
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 19:37   

a znalazł ktoś "Painful secret" z napisami (o lektora juz nawet nie pytam... :roll: )
bo z moim angielskim trochu kulawo... :roll: :evil:




 
 
To trzeba zobaczyć
unstable
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 19:58   

czuczi, szukałem napisów ale nigdzie nie znalazłem. Na jednej stonce niby były, ale prosili o ściągnięcie programu za który trzeba płacić... więc sobie darowałem. Jeśli jednak chcesz to tutaj jest http://www.eonline.pl/vid...-Secret-Cutting po prawej, pod "pobierz ten film"
Ale w filmie nie ma zbyt trudnego języka, sam z angielskiego jestem z "niższych stanów średnich"- dało się obejrzeć.




 
 
To trzeba zobaczyć
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-05, 20:50   

Polecam film "Samotny mężczyzna". Naprawdę warto go obejrzeć, jeśli nie ze względu na bliską nam tematykę (depresja, samobójstwo), to dlatego, że jest po prostu cudowny. Film jest piękny, aż brak mi słów na opisanie, jestem pod silnym wrażeniem. Reżyser naprawdę się postarał - najciekawszy jest sposób przedstawienia uczuć bohatera - "zabawa" kolorem.

Jest fajny opis na filmwebie:
Kod:
"Jakkolwiek bym się nie starał, nie uda mi się oddać atmosfery jaką on wokół siebie rozsiewa, ani dokładnie opisać jakie uczucia wywołuje. Jest to bowiem film, którego nie sposób po prostu oglądać. To obraz, który się przeżywa, w którym się uczestniczy i którego odczuwa sie całym sobą. Nie sposób powiedzieć przede wszystkim dzięki czemu się tak dzieje, bo jest on perfekcyjny pod każdym względem i na którąkolwiek z jego składowych byśmy nie spojrzeli, każda jest pierwszorzędna"


Link: http://www.filmweb.pl/fil...rity...,1387021




 
 
To trzeba zobaczyć
Skorpion 



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 222
Skąd: znienacka

Wysłany: 2010-12-27, 21:29   

A Ja polecam film ,,Gdzie jest Fred?" :D w ten czwartek będzie w TVP 1.
Już raz go oglądałam,jest bardzo zabawny. Zdrowy facet musi udawac niepełnosprawnego, i wychodzi mu to komicznie. Jeśli sytuacja tego wymaga, to onprzesiada się szybko na wózek, a za chwilę znów o własnych siłach chodzi :D w ogóle ten film jest pełen komicznych scen, Ja płakałam przy nim ze śmiechu.




,,Wenn sie war Gott und sie konnte den freien Platz auf der Welt, wahrscheinlich auswählen Paris."
 
 
To trzeba zobaczyć
Dave 
otaku :3



Wiek: 31
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 191
Skąd: śląskie

Wysłany: 2010-12-28, 12:29   

to ja polecam o dwóch takich co poszli w miasto :D




 
 
 
To trzeba zobaczyć
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12