Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szwankujące zdrowie
Autor Wiadomość
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-26, 21:14   

Miałam badania krwi w związku z m.in. puchnięciem nóg i jedyne co było poza normą to bazofile, ale sam jeden parametr z krwi nic nie znaczy. Według norm z laboratorium TSH mam odpowiednie, jednak słyszałam wcześniej, że w moim wieku powinien być niższy.

Jakie TSH jest odpowiednie dla kobiet powyżej 20 r.ż.?




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Szwankujące zdrowie
Alicja 



Dołączyła: 28 Maj 2018
Posty: 117
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2018-06-28, 17:00   

TSH powinnaś mieć w granicach 1.0, max 2.0. Ja mam 40 lat i mam zalecone utrzymać TSH nie wyższe niż 2.0. Ostatnio dostałam ochrzan od lekarki ponieważ podniosło się do 2.5.

Ech, szlak by to trafił, wychodzi na to że przysłowie "do trzech razy sztuka", w moim przypadku może dotyczyć też chorób.




 
 
Szwankujące zdrowie
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-28, 18:15   

Alicja, na wynikach z laboratorium maksymalna wartość to 4,2.

Mi wyszło 3,69. Co mogę teraz zrobić? Lekarz rodzinny wypisze skierowanie na dalsze badania czy po prostu sprawdzać co jakiś czas z krwi? Czy lepiej do ginekologa iść? Ogólnie boję się, że mi powie, że no jak- przecież na wynikach jest napisane, że w normie. :roll: Dlatego i tak pójdę nie tam gdzie zwykle, a w sumie do... pediatry. :lol:




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Szwankujące zdrowie
Alicja 



Dołączyła: 28 Maj 2018
Posty: 117
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2018-06-28, 18:19   

Skierowanie do endokrynologa. A wcześniej zrobić komplet badań: TSH, ft3, ft4, antyciała, usg.



 
 
Szwankujące zdrowie
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 18:27   

Norma jest do 4,2. Jednak w okresie rozrodczym najlepiej gdy nie przekracza 2, bo może być problem z utrzymaniem ciąży, bądź dziecko może urodzić się ze zwiększonym napięciem miesniowym.



 
 
Szwankujące zdrowie
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-28, 18:39   

Camaleao, no dobra to już wiem o tej normie, ale czy sam taki wynik może coś znaczyć złego poza problemem dla potencjalnej ciąży? W sensie czy mam podstawy do dalszej diagnostyki czy to nic wielkiego nie znaczy? Lekarz może mi odmówić badań i skierowania po takim wyniku.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Szwankujące zdrowie
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 20:08   

komarymniepogryzły, z tego co mi wiadomo, to taki wynik nie jest powodem do wizyty u endokrynologa. Ale dla pewności zrobilabym dokładniejsze badania.
Moja siostra zawsze miała wynik w okolicach 3,2 i stracila dzieci... Kiedy zbila do 2 utrzymała ciążę. Tzn, zostały jej trzy tyg do rozwiązania. W czasie ciąży jej endokrynolog pilnowała by wynik nie przekraczał 2,5.
Rodzinny może Ci nie dać skierowania, ale ja bym dla pewności poszła prywatnie. Dla spokoju.




 
 
Szwankujące zdrowie
Alicja 



Dołączyła: 28 Maj 2018
Posty: 117
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2018-06-28, 22:03   

komarymniepogryzly, rodzinny raczej na pewno nie da skierowana na badania, pewnie nawet ze skierowaniem do Endo będzie problem. Ale ten wynik, w tym wieku jest oznaką niedoczynność tarczycy.



 
 
Szwankujące zdrowie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-29, 07:25   

Macie jakis dziwnych rodzinnych, ja dostaję skierowania i na szczegolowe badanie tarczycy i sama mi wcisnela skierowanie do endokrynologa. Wszystko bez problemu.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Alicja 



Dołączyła: 28 Maj 2018
Posty: 117
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2018-06-29, 07:49   

Moja nie chce dawać tak specjalistycznych skierowań, co najwyżej tsh. Ze skierowaniem do specjalisty nie ma problemu. Zresztą i tak w tej chwili wszystkie specjalistyczne badania robi mi onkologia więc rodzinny nie ma nic do roboty.



 
 
Szwankujące zdrowie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-29, 08:24   

Alicja, moja specjalistycznych też nie daje, bo NFZ nie refunduje. Ale TSH, FT3 i 4 to standard u mnie.

Swoją drogą, muszę odebrać wyniki...




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-09, 21:49   

Tak bardzo rozwaliłam sobie zdrowie, że grozi mi operacja :( . Moja przypadłość nie zagraża życiu (nie będę wdawać się w szczegóły), ale sprawia mi duży dyskomfort. Aż z tego powodu płakałam, wpadłam trochę w taką apatie. Tylko moja mama o tym wie, znajomym i rodzeństwu nic nie mówiłam. Zostaje mi tylko czekać na wyniki badań.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-10, 15:38   

Zakręcona, a sa szanse ze po operacj bedzie w miarę albo całkiem dobrze z Twoim zdrowiem?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-10, 16:14   

Szamanka napisał/a:
Zakręcona, a sa szanse ze po operacj bedzie w miarę albo całkiem dobrze z Twoim zdrowiem?

Tak, jest taka szansa. I jak trzeba będzie się jej poddać to zrobię to, ale strach przed zabiegiem jest i przed komplikacjami.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-11, 09:05   

Ryzyko jest zawsze przy operacjach. Pytanie czy w Twoim przypadku jest ono duże?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11