Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Oddanie dziecka do adopcji

Oddając dziecko do adopcji najlepiej wybrać:
Dom Dziecka
3%
 3%  [2]
Adopcję ze wskazaniem
66%
 66%  [36]
Okno Życia
16%
 16%  [9]
Oddanie dziecka do adopcji jest zawsze błędem i nie należy go popełniać
5%
 5%  [3]
Nie wiem/wisi mi to
7%
 7%  [4]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
Zero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 09:34   

Nie czytuję onetu ani interii od paru lat. Statystyką można manipulować jak się chce, więc nie ma większego kłamstwa niż ona.



 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 09:58   

Zero, to nie jest dyskusja o statystyce - chcesz wylewać swoje frustracje to załóż sobie temat "nienawidzę statystyki".




 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Zero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 10:27   

Spoko już nie offtopuję, ale radzę zapoznać się z definicją słowa "frustracja". ;)

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-04-10, 10:34 ]
To jest offtop, więc daruj sobie.

[ Komentarz dodany przez: Lady Emaleth: 2014-04-10, 10:36 ]
A to, to niby co jest, jak nie offtop?

"Frustracja (łac. frustratio - zawód, udaremnienie) – zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu. Czasem frustrację definiuje się jako każdą sytuację, która wywołuje nieprzyjemne reakcje: ból, gniew, złość, nudę, irytację, lęk i inne formy dyskomfortu. Frustracja bywa rozumiana jako reakcja na niemożliwość osiągnięcia celu, pomimo dążenia do niego. (Uczucie frustracji łączy się z nakładem pracy nie doprowadzającej do osiągnięcia celu. Są to swego rodzaju wyrzuty sumienia wobec siebie samego znajdujące ujście pod postacią frustracji, kompulsji, przeniesienia lub natręctwa - jest to mechanizm spontaniczny, instynktowny i nieświadomy wynikający z jednostkowych uwarunkowań i doświadczeń)."

W tym wypadku Twoją niezaspokojoną potrzebą jest wyeliminowanie szacowania prawdopodobieństwa wystąpienia określonych zdarzeń z palety zachowań ludzkich. W końcu jak twierdzisz szacowanie swoich szans na coś jest głupie i podlega manipulacji.


edit: Gdzie tu niezaspokojona potrzeba? Rozumiem, że tonący brzytwy się chwyta, ale tak głupiej argumentacji to jeszcze nie widziałem. Jeśli uważacie, że statystyka nie jest manipulowana to radzę się obudzić, wyłączyć telewizor i wyjść z domu. Jeśli mieszkacie w jednym budynku z prostytutką to wszystkie dajecie raz na trzy dni? Statystycznie tak wynika. Jeśli statystyki przestępczości będą prowadzone w jakichś slumsach to znaczy, że całe miasto jest przesiąknięte gównem?




Ostatnio zmieniony przez 2014-04-10, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-04-10, 11:01   

Zero napisał/a:
No cóż, to tylko wina tych ludzi, że nie są wystarczająco odpowiedzialni.


No jak to przeczytałam to mnie krew jaśnista zalała! :krzyk: Człowieku, więc w Twoich oczach ja i mój mąż jesteśmy nie wystarczająco odpowiedzialni, bo nam zwyczajnie pękła guma?! Może wystarczająco odpowiedzialni stosują wszystkie metody naraz? Oświeć mnie. :facepalm:
Jeśli wiemy, że "zdarzył się wypadek" to istnieje takie coś jak antykoncepcja po. Tylko trzeba ruszyć dupsko do lekarza i wybulić kilka dych na ową tableteczkę. :roll:

Wiem, że zaczęłam nie na temat, no ale musiałam dać upust swojej frustracji.

A w temacie:
Lady Emaleth napisał/a:
co myślicie o ludziach decydujących się na oddanie dziecka do adopcji?


Nic. Nie osądzam, bo nie rozumiem tych decyzji.

Lady Emaleth napisał/a:
Jaką formę oddania dziecka uważacie na najlepszą?


Wydaje mi się, że gdyby to mi przyszło dokonać takiego wyboru to wybrałabym okno życia. Główny czynnik to anonimowość i brak możliwości nawiązania kontaktu w przyszłości, gdyby coś "mi się odwidziało".

Lady Emaleth napisał/a:
Jaką za najgorszą i dlaczego?


Dla każdego z nas będą inne te lepsze i najgorsze. Wydaje mi się, że adopcja ze wskazaniem, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrze "prześwietlić" rodziny do której miałoby trafić nasze dziecko. Ale z drugiej strony również instytucje za to odpowiedzialne często zawodzą, więc wynika z tego, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie w moim przypadku.

Lady Emaleth napisał/a:
Myślicie, że istnieją okoliczności, w których oddanie dziecka może być najlepszą decyzją? Jakie?


Tak. Jeśli przyszli rodzice/matka doskonale wiedzą, że nie podołają roli rodzica. Lepiej dać dziecku szanse w innej, lepszej rodzinie, która pokocha go jak swego, niż skazywać na brak miłości/przemoc ze strony biologicznych rodziców. Dzieci same na świat się nie pchają, a jeśli wpadka jest dla kogoś końcem świata to lepiej poszukać rozwiązania dobrego dla malucha.

Osobiście nigdy bym nie oddała dziecka do adopcji etc. Choćbym miała żebrać o jedzenie, k*rwić się dla utrzymania dzieciaków - wolę to niż utratę dzieci.




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-10, 11:18   Re: Oddanie dziecka do adopcji

Lady Emaleth napisał/a:
Tak się zastanawiam... co myślicie o ludziach decydujących się na oddanie dziecka do adopcji?

Myślę, że każda sytuacja jest inna. Jeśli ludzie nie są gotowi/młodzi/nie mają wystarczających środków czy też coś sprawia, że nie poradzą sobie z wychowaniem dziecka, to oddanie go do adopcji jest dobrym rozwiązaniem. Sądzę jednak, że kiepscy rodzice są lepsi niż żadni.

Lady Emaleth napisał/a:
Jaką formę oddania dziecka uważacie na najlepszą? Jaką za najgorszą i dlaczego? Adopcja ze wskazaniem? Oddanie do Domu Dziecka? Porzucenie w Oknie Życia?
Adopcja ze wskazaniem brzmi dobrze, nie wiem jak to wygląda w praktyce, zdaje się być to lepsze rozwiązanie nić oddanie do Domu Dziecka. Okno Życia zawsze będzie lepsze niż wyrzucenie dziecka do śmietnika.

Lady Emaleth napisał/a:
Myślicie, że istnieją okoliczności, w których oddanie dziecka może być najlepszą decyzją? Jakie?

Na pewno istnieją takie okoliczności, głównie te związane z brakiem możliwości wychowania dziecka czy zapewnieniem mu bezpiecznego i dobrego dzieciństwa.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 14:55   

Ja jestem przeciwniczką zostawiania dziecka w Oknach Życia, bo większość z nich znajduje się pod pieczą Kościoła czy Caritasu... a stamtąd dzieci trafiają do katolickich Domów Dziecka... a w takich miejscach czasem dzieją się takie rzeczy jak TUTAJ. :roll:
Swoją drogą zgroza, wstyd i hańba ten wyrok:
"W 2010 roku Sąd Rejonowy w Zabrzu uznał siostrę Bernadettę i siostrę Franciszkę za winne przemocy psychicznej i fizycznej wobec wychowanków oraz podżegania do aktów pedofilskich na czterech nieletnich wychowankach i nakłanianie starszych wychowanków do przemocy fizycznej wobec młodszych chłopców.
Siostra Bernadetta została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu, natomiast siostra Franciszka - która zdaniem sądu była posłuszna i bezwzględnie przyjęła system kar narzucony przez dyrektorkę - na osiem miesięcy w zawieszeniu.
W 2011 roku sąd apelacyjny zaostrzył karę wobec dyrektorki ośrodka. Skazano ją na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności."




 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-04-10, 15:08   

Lady Emaleth napisał/a:
a w takich miejscach czasem dzieją się takie rzeczy jak TUTAJ. :roll:


:o

Ale na to nie ma reguły. Są czarne owce i w takich ośrodkach i Domach Dziecka i w rodzinach zastępczych. Niestety tego nie da rady przewidzieć.




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-26, 11:09   

Antykoncepcja. Przykre, że wiele osób nadal nie zna tego pojęcia. :roll:
Jednak, kiedy rodzic nie jest w stanie zapewnić dziecku dobrego, bezpiecznego życia, nie ma możliwości, albo nie czuje się na siłach, powinien oddać swoje dziecko.
Jeśli miałabym oddać dziecko, wybrałabym adopcję ze wskazaniem. To w miarę bezpieczne rozwiązanie i chyba najlepsze, biorąc pod uwagę dobro dziecka. Jestem przeciwniczką tzw. okien życia.




 
 
Oddanie dziecka do adopcji
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

  Wysłany: 2016-01-10, 21:56   Adopcja

Witam, mam nadzieję, że nie powielam tematu.

Przez wzgląd na to, że moja mama jest coraz bardziej chora psychicznie i ma bardzo duże problemy z wychowywaniem mojej pięcioletniej siostry postanowiłam wraz z moją inną, też już dorosłą siostrą stworzyć rodzinę zastępczą dla najmłodszej.
Problem w tym, że nie wiem jak bardzo trudno będzie odebrać matce dziecko.
Z tego co wiem ma już ona i tak ograniczone prawa i nadzór kuratora. nic się jednak nie poprawia. Dziecko jest bardzo zaniedbane.
Myślicie, że mamy z siostrą jakieś szanse?




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 22:24   

LadyRed napisał/a:
Myślicie, że mamy z siostrą jakieś szanse?

Myślę, że w takie sytuacji zawsze warto próbować.




 
 
Oddanie dziecka do adopcji
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-01-10, 22:29   

Camaleao, Nie mam innego wyboru. Muszę coś zrobić. Moja mała siostra jest naprawdę niezadbana, niedokarmiona, niedomyta, mówi, że mama chyba jej nie kocha, jest nerwowa i jak na dziecko bardzo mało się uśmiecha. Chce to zmienić, chce by miała normalny dom i była szczęśliwa i żeby ie miała w życiu dorosłym takich problemów z samą sobą jak mam ja. Myślę, że gdy dzieciństwo jest pogmatwane to życie dorosłe też takie będzie.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-12, 13:19   

Scaliłam, temat o adopcji już istnieje.




 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-13, 12:18   

LadyRed, jeśli poważnie się nad tym z siostrą zastanawiacie to myślę, że powinnaś odwiedzić jakiegoś adwokata, który zajmuje się tego typu sprawami i tam wszystkiego się dowiedzieć... Specjalista najlepiej oceni Wasze szanse i określi potrzebne działania.



 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-01-22, 18:18   

Scarlet Halo napisał/a:
stąd adopcja wydaje się najlepszym wyjściem dla wszystkich - dziecko ma szanse na normalną rodzinę, a ja nie będę do końca życia wyrzucać sobie, że jestem złą matką i skrzywdziłam niewinną istotę, bo skrzywdzę na pewno - choćby tym jakie bym przekazała mojemu dziecku wzorce.


Oddając dziecko też je skrzywdzisz może nawet i bardziej. Może ono żyć w dobrej, kochającej rodzinie zastępczej ale gdy dowie się, że nie jest ich biologicznym dzieckiem ( a prawdopodobieństwo jest duże) to zacznie szukać "prawdziwych" rodziców. Zacznie zastanawiać się co było/jest z nim nie tak, jeśli jego właśni rodzice go oddali, nie chcieli. ( Nie ważne czy chcieli, nie chcieli, nie mogli zatrzymać itp. ) Takie dziecko zawsze będzie czuć się porzucone i zranione.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-01-22, 22:03   

LadyRed, próbować warto, trzymam za Was kciuki.
Macie dobrą relację z siostrą?




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Oddanie dziecka do adopcji
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14