Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2015-08-10, 17:23
Sieci komórkowe

W jakiej sieci masz telefon?
Play
35%
 35%  [32]
Plus
18%
 18%  [17]
Orange
23%
 23%  [21]
T-Mobile
17%
 17%  [16]
Heyah
3%
 3%  [3]
Nju Mobile
0%
 0%  [0]
TuBiedronka
1%
 1%  [1]
Głosowań: 78
Wszystkich Głosów: 90

Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-08, 13:59   Sieci komórkowe

Założyłam ten temat, bo ostatnio mam trochę przygód z wyborem odpowiedniej sieci dla mnie i zastanawiam się co u Was sprawdza się najlepiej i co w danych potrzebach wychodzi najkorzystniej.
Możemy tu swobodnie wymieniać się spostrzeżeniami na temat sieci komórkowych. ;)

Od samego początku posiadania komórki miałam telefon w Plusie (na kartę). Bardzo dobrze się spisywał, zasięg w porządku, taryfy również mi odpowiadały. Jednak teraz nazbierało się u mnie paru ważnych znajomych w innych sieciach, z którymi często smsuję. Dodatkowa mam jedną osobę w Play, z którą prowadzę długie telefoniczne konferencje.
Przeszłam więc do Play, ale maksymalnie się zawiodłam. Jest tak słaby zasięg, że ludzie dzwonią do mnie po trzy razy, aby w końcu się dodzwonić. Nielimitowane smsy do wszystkich sieci oraz darmowe rozmowy i smsy w Play bardzo mi odpowiadają, ale tym sposobem straciłam kontakt telefoniczny z wieloma innymi osobami (w tym z rodziną) na korzyść tej jednej, jedynej osoby, która jest w Play.

Co ja zrobiłam. Niecały miesiąc w Play, by planować powrót do Plusa. Nie ma za to jakichś kar, czy może mam całkowite prawo przenosić swój numer gdzie chcę i kiedy chcę? :ściana:

PS. Ankieta dotyczy tylko polskich sieci komórkowych. Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Sieci komórkowe
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-08, 14:04   

Od samego początku jestem w T-Mobile (na kartę) i raczej jestem zadowolona z świadczonych przez nich usług. Słyszałam wiele kiepskich opinii nt. Play i tyle samo dobrych nt. Orange, ale sama nie mam zdania, bo nie miałam okazji wypróbować. Nie planuję przenosić się do innej sieci, raczej zostanę przy T-Mobile.



 
 
Sieci komórkowe
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-08, 14:07   

Od jakiś 4 lat jestem w Orange. Piszę same smsy, bo jako osoba nieśmiała nienawidzę dzwonić. ;p Do tej pory zawsze kupowałam pakiety 600 smsów do wszystkich z Orange, ale ostatnio wykupiłam 1000 smsów do wszystkich sieci, jeden sms za jeden grosz. Tragedii nie ma, problemów większych też.
Co do zasięgu, to nie mogę się skarżyć. Nie wiem jak u innych, ale u mnie komórka łapała zasięg nawet gdy byłam w piwnicy w pubie, gdzie wszyscy by zadzwonić musieli wychodzić na dwór.
Parę razy zdarzyło się, że gdy chciałam wykupić pakiet smsów czekałam godzinę na aktywacje, ale nigdy nie zdarzyło mi się np. bym zapłaciła za pakiet, a nie zostałby on włączony. Nigdy też nie musiałam iść do punktu Orange czy dzwonić na infolinie.
Przy Orange zostanę jeszcze długo, bo pasuje mi ta sieć. :)




 
 
Sieci komórkowe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-08, 15:10   

Nie polecam Orange - drogo. Aktualnie RedBull Mobile - darmowe smsy i Internet. Z zasięgiem jest ok, roaming działa.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Sieci komórkowe
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 16:12   

Miałam Orange przez 7 lat. Spisywało się dobrze. Fajne promocje za to, że tak długo już z nimi jestem... Zasięg nie był taki zły... Łapało mi internet w "dziurze" tylko musiałam się trochę natrudzić... Ale taki w modemie lepiej się nadaje play tylko nie o tym tu mowa.
Kiedyś miałam Play i byłam zadowolona, była lepsza oferta... Teraz mam Play i jestem totalnie zawiedziona. Drogo jest... Wolałam Orange. A może to po prostu przyzwyczajenie...




 
 
Sieci komórkowe
Zero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 17:50   

Mam Play'a od chyba 5 lat i jest git.



 
 
Sieci komórkowe
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-04-08, 18:23   

Od kilku lat jestem w Play, ale planuję przejść do Orange. Nikt do mnie nie chce dzwonić, bo mają drożej niż do innych sieci + tak jak mówiłaś, mają ogromne problemy z zasięgiem.



 
 
Sieci komórkowe
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-04-08, 20:58   

Ella napisał/a:
Nie ma za to jakichś kar, czy może mam całkowite prawo przenosić swój numer gdzie chcę i kiedy chcę?


Jeśli to oferta na kartę to nic cię nie zobowiązuje do bycia wierną Playowi. Jeśli wiąże cię jakaś umowa abonencka (MIX, tradycyjny abonament) to tu masz pozamiatane. :P

Ja jestem z Play odkąd weszli na rynek tj. bardzo długo. :D Cały czas mam ofertę na kartę, bo stwierdziłam, że wolę kupić lepszy tel w sklepie za gotówkę niż oni posiadają w ofercie. Nie lubię być wiązana jakimiś umowami itd. Aktualnie używam taryfy Formuła 4.0 na kartę.
Jest nierealne bym straciła na połączenia do innych sieci więcej niż 29zł, bo po tej kwocie połączenia stają się bezpłatne. Internet w tel mam po wydaniu 5zł darmowy. Sms do innych po wydaniu 9 zł też są całkiem darmowe, ale ja bardzo mało smsuje. Połączenia i sms do play dożywotnio darmowe.
Na zasięg nie narzekam. Mam go w windach itd.
Moja cała rodzina ma inne sieci, jedynie mąż też w play. Ubolewali nad tym, ale odkąd dzwonię do nich ja, jak tylko "puszczą strzałkę" przestali marudzić i nawet wspominają, że gdy tylko skończy im się umowa to spieprzają do Play. :D

Możecie mnie zabić, ale z Play nigdy nie zrezygnuję. ;)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Sieci komórkowe
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-04-08, 21:16   

Od zawsze mam telefon w Plusie. Za dzieciaka na kartę, gdzieś od 8 lat na abonament. Jestem zadowolona, zasięg tracę jedynie na uczelni na północnym zadupiu Warszawy. :D Przy każdym przedłużeniu umowy dostaję jakieś fajne gratisy za bycie długoletnim klientem. Ostatnio np. miałam przez pół roku darmowy internet w telefonie.



:myszka:
 
 
Sieci komórkowe
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-08, 22:45   

Ja mam Plusa od samego początku. No dobra kiedyś domowy telefon komórkowy w orange jak się jeszcze ideą zwało :) .
Mam telefon na kartę głównie dlatego:
Bast napisał/a:
Cały czas mam ofertę na kartę, bo stwierdziłam, że wolę kupić lepszy tel w sklepie za gotówkę niż oni posiadają w ofercie.

I nie narzekam a różne opinie też chodzą. Z resztą moi bliscy też są w plusie. Mam co prawda mixa teraz, ale chodziło o fajny telefon. Z osobami z plusa rozmawiam za 29 groszy za rozmowę, a z przyjaciółką albo z mężem jak go nie ma w domu potrafię gadać przez 1,5 godziny. Zasięg mam wszędzie, nawet w bunkrze- sali bez okien na IT gdzie czasem mam dyżury :) .
O innych sieciach się nie wypowiadam.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Sieci komórkowe
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 03:25   

Wypróbowałem większość dostępnych sieci. Najlepiej wspominam Heyah ze względu na darmowe SMSy do tej samej sieci. :) Niestety, aktualnie nie ma takiej możliwości (przynajmniej ja owej możliwości nie mam :/ ), ale i tak dalej jestem w Heyah. :roll:



Ostatnio zmieniony przez 2014-05-17, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sieci komórkowe
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-10, 16:30   Sieć telefoniczna

Z czasem powstaje ich coraz więcej, jedne łączą się z innymi, drugie dzielą. Którą należy wybrać? Jaki operator proponuje najciekawsze i najbardziej opłacalne rozwiązania? Z jaką siecią telefoniczną jesteście związani? Dlaczego akurat ta? Planujecie zmianę, czy nie wyobrażacie sobie przenoszenia numeru do innej sieci?



 
 
Sieci komórkowe
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-08-10, 17:02   

Mamy już taki temat. ;)
http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=

Swoją drogą, może dobrze byłoby go przenieść właśnie do Kącika Porad.

A co do tematu: zdecydowanie nie polecam sieci Play. W moim mieście jest bardzo słaby zasięg, usługi nie zawsze się włączają, a informację o tym dostaję dopiero po fakcie, czyli jak zeżre mi 70zł, bo naliczało za internet. :/

Jestem w Plusie, a konkretnie w Plushu i bardzo mi to odpowiada.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Sieci komórkowe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-08-10, 17:23   

Scaliłem tematy "Sieci komórkowe".


Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Sieci komórkowe
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-19, 16:36   

Ella, mam w orange aczkolwiek srednio polecam. Co prawda nie jest najgorsze bo pakiety sa calkiem ok pomyslone chociaz cenowo to rozbój w biały dzień :D . PLUS ma napewno najlepszy zasięg bo tam gdzie każdy zasięg pada to będąc w plusie raczej będziesz mieć nawet w górach czy na krańcu świata zabitym dechami.



Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Sieci komórkowe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15