Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Asian World
Autor Wiadomość
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-04-08, 01:06   Asian World

Witam, nie widziałam na forum takiego tematu, a jeśli rzeczywiście już jest to bardzo przepraszam.

Jestem ciekawa,czy są na forum osoby zainteresowane/zakochane w kulturze azjatyckiej? Jacyś fani muzyki azjatyckiej, kina? Osoby uzależnione od dram?? :) )




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Asian World
amel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 04:06   

Przez jakiś czas interesowałam się k-popem. Oni wszyscy wyglądali tak uroczo w tych teledyskach, takie kukiełki, którymi się kieruje i które zarabiają kasę. Jak nadarzy się w przyszłości okazja chcę wybrać się na koncert np. Exo albo U-kiss, a może zobaczę G-dragona.
Jeżeli chodzi o Japonię to zespoły znam glównie z openingów i endingow. Supercell, One ok rock, uverworld, Aimer. Chyba dobrze pamiętam.
Jakoś nie zaznajomiłam się z azjatyckimi filmami. Pamiętam jeden "Urodzony przestępca", reżyser: Kwag Yi-kwan.
Dramy jakieś oglądałam, a zaczęłam od Hana Yori Dango. Najmilej wspominam "Shut up: flowers boy band", bardzo spodobał mi się Lee Min-ki w tej roli, chociaż dużo nie zagrał.




 
 
Asian World
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-08, 13:18   

Uświadom mnie ktoś:
j-pop, j-rock to są japońskie
Z tego co widzę to k-pop, k-rock to ogólnie azjatyckie.
Co było wcześniej, te wszystkie j- czy k- ?
Bo o tych wszystkich j- słyszałam nie raz a o k- pierwszy, i nie wiem kto się poczuł bardziej urażony - Japonia, że ją zrównali z resztą Azji dlatego wymyśliła sobie wszystko na j- , czy reszta Azji, że Japonia pomyślała, że jest taka fajna, i wymyślili sobie osobne wszystko na k- oddzielając się od Japonii?
Czy jeszcze co innego?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asian World
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-08, 13:32   

Psychosis napisał/a:
Z tego co widzę to k-pop, k-rock to ogólnie azjatyckie.


Wydaje mi się, że k-pop etc. to się odnosi do koreańskich wytworów. Jak najbardziej azjatyckich, tyle, że zawężonych do Korei Południowej.

Bardzo lubię azjatyckie kino i właściwie w wydaniu koreańskim, japońskim bądź innym z tamtego kręgu kulturowego, mogę znieść więcej tandety, kiczu i tanich chwytów dla choćby samej estetyki, więc namiętnie wałkuję nawet omijane w innych przypadkach szerokim łukiem melodramaty. :) Mój filmweb mi mówi, że Chan-wook Park i Kim Ki-duk to moi najczęściej "zaliczani" reżyserzy z tamtych stron. Być może i racja, tyle, że biorąc pod uwagę fakt, że zaglądam tam nieregularnie, mogłam pominąć jeszcze jakiegoś. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Asian World
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-08, 13:38   

Psychosis, ogólnie trudno powiedzieć, co było pierwsze. Zgaduję, że zanim wymyślono j- i k-, to wszystkie piosenki zaliczane były po prostu do rocka i popu.
Pewne jest, że j-pop/j-rock szybciej stały się popularne, a boom i mania na k-pop/k-rock rozpoczął się niedawno, przynajmniej w Polsce.
Czemu Japończycy i Koreańczycy odróżniają swoją muzykę, zamiast wrzucić wszystko do jednego worka? Dobre pytanie. Może lubią po prostu to, co należy do nich i nie chcą tego mieszać z wytworem innych. ;)

W gimnazjum słuchałam j-rock, głównie the GazettE. Zakochałam się w nich wszystkich razem i w każdym z osobna, ale w liceum mania jakoś przeszła.




 
 
Asian World
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-08, 14:11   

Hathor napisał/a:
Czemu Japończycy i Koreańczycy odróżniają swoją muzykę, zamiast wrzucić wszystko do jednego worka? Dobre pytanie. Może lubią po prostu to, co należy do nich i nie chcą tego mieszać z wytworem innych.

A to są odrębne cechy np. Japońskiej muzyki i Koreańskiej? To są "wymuszone" różnice, w sensie takie, że ledwo je dostrzec czy faktycznie jak słyszysz, to od razu wiesz co jest co.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asian World
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-08, 14:19   

Owszem, wymuszone różnice i sensu w tym nie widzę, jednak jak tu przekonać Japończyków i Koreańczyków, że praktycznie bez sensu dodają literę przed nazwą gatunku muzycznego? ;p

W sumie nigdy nie słuchałam koreańskiej muzyki, a mój słaby internet z limitem nie może mi na to pozwolić. Nie wiem, czy japońską piosenkę odróżniłabym od koreańskiej, orientuje się tylko i wyłącznie po j- i k-.




wish I could ctrl+Z you
 
 
Asian World
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-08, 14:30   

Wiesz, tak pytam bo dla mnie Azjaci to kosmici pod każdym względem. :P
A już jak postawisz koło siebie kilku identycznie ubranych osobników to nawet płci nie odróżnię.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asian World
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-08, 15:11   

amel napisał/a:
uverworld

Death Note? ;)

Ja słucham BIG BANG i YOHIO, ale to akurat Szwed wykonujący muzykę azjatycką. :)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Asian World
amel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-09, 18:34   

Adriaen, nie kojarzę, żeby w DN korzystali z piosenek uverworld, posluchaj openingi : D.Gray-mam 4, Ao no exorcist 1, hmm, gundam 00 chyba 4, bleach (nie pamiętam, który opening, dlatego podam tytul piosenki - D-tecnolife). Myślę, że nie pomyliłam się.



 
 
Asian World
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-09, 18:50   

amel, co do Bleacha to był drugi opening. W Death Note z tego co pamiętam, oba openingi należą do Maximum The Hormone. ;) Swoją drogą, też dobry zespół.



wish I could ctrl+Z you
 
 
Asian World
amel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-09, 18:57   

Hathor, to prawda i dziękuję za przypomnienie odnośnie bleacha. Przez jakiś czas w kółko słuchałam What's Up, People.

Death Note opening 1 - nightmare - the World.




 
 
Asian World
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-09, 19:26   

amel, a więc teraz ja się pomyliłam. :D Mam słabą pamięć do zespołów i piosenek.



wish I could ctrl+Z you
 
 
Asian World
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-09, 20:07   

To w jakimś innym anime może UVERworld miało opening... :?



 
 
Asian World
Zero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-09, 20:10   

Z tego co pamiętam UVERworld było w D.Gray-man, Bleach i Ao no Exorcist.



 
 
Asian World
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12