Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione ciasta i łakocie
Autor Wiadomość
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-01, 01:05   

Ella napisał/a:
kremem z majonezu


:uszanowanko:

Milka Toffee Wholenut to najcudowniejsza rzecz jaką jadłem. :love:




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-01, 07:49   

Ja mam gdzieś przepis na babkę majonezową, także mnie takie rzeczy nie szokują, jako maleństwo takie kręciłam. :) I tak, jak już wiem, że z niektórych warzyw cudownie wydobywa się słodki smak (marchewki same w sobie są słodkawe), to raczej jestem na nie dla słodkich ciast z pomidorami, które opierają się na kontraście. Kontrasty do zniesienia to takie np. w kartofelkach marcepanowych, gdzie słodycz masy łamie się gorzkim kakao, ale, na bora, nie wrzuceniem pomidorków koktajlowych do placka kokosowego.

Lubię dobrą chałwę, soczystą, ciężką, aromatyczną, jeśli kiedyś trafię do jakiegoś przybytku prowadzonego przez arabskich sklepikarzy, to zrobię jakiś zapas.

Mus czekoladowy... Testuję na różne sposoby, to z cynamonem, to z chilli, to sam, to z malinami. Uwielbiam, lekka, niebiańska przyjemność. :love:

Jeśli się da, lubię coś polać syropem klonowym, gofry z bitą śmietaną i leśnymi owocami z jego dodatkiem to idealne połączenie. <3




Disqualified as a human being.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 08:05   

axellya napisał/a:
ina, w dzieciństwie zjadłam dwie paczki rodzynek, co skończyło się bardzo kiepsko i od tamtego czasu rodzynek nienawidzę, ale kiedy mam zrobi ciasto drożdżowe to i rodzynki jakoś przełknę, albo ewentualnie wydłubię.

Ja rodzynki same, oddzielnego od czekolady i ciast - jakoś zjem, a poza tym, to nie wiem jak można ciasta psuć rodzynkami. ;)
Moja mama robi pyszny sernik, zapewne w oryginalnym przepisie dodaje się tam rodzynki, ale dla domowników, robi bez żadnych takich dodatków. :D
Jak jestem u kogoś, to wtedy jakoś przełknę rodzynki w cieście, bo głupio wygrzebywać.




 
 
Ulubione ciasta i łakocie
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-01, 14:45   

Żelki i sernik.



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Vanilla 


Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-04-01, 14:59   

Uwielbiam ciasto marchewkowe. <3 Mogłabym je codziennie jeść. Oprócz tego żelki (koniecznie kwaśne) i masło orzechowe.



 
 
Ulubione ciasta i łakocie
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-01, 15:41   

ina napisał/a:
Jak jestem u kogoś, to wtedy jakoś przełknę rodzynki w cieście, bo głupio wygrzebywać.


Ja zawsze tak robię, a jak ludzie się krzywo patrzą, to mówię, że nie lubię rodzynek. :D


Kupiłem sobie marcepan. Dużo marcepanu. I trufle. Pogrzygam się z nadmiaru słodyczy. :rzygi: :rzygi: :rzygi:




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-01, 15:45   

Ja tam lubię. Jest takie ciasto, nazywa się Pijane Rodzynki, bardzo dobre połączenie czekolady, kwaskowatości owoców i rodzynek naciągniętych wódką. Kiedyś chyba je namoczyłam w spirytusie zamiast w wódeczce, więc wyszło dość mocne, a babcia chodziła na lekkim rauszu pół niedzieli. :D



Disqualified as a human being.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-01, 15:59   

Kocham murzynka, to moje ulubione ciasto. <3 Jabłecznik też jest dobry.
Ze słodkości wypiekanych lubię pączki, rury poznańskie, pierniki, eklery, pączki z dziurką i oczywiście faworki, najlepsze ze wszystkich! :D
A ze słodkości innych to czekolada mleczna (kocham Milkę), gwiazdeczki Milky Waya (jadłam je ostatni raz chyba 15 lat temu :D ), wszelakie słodycze pokroju Kinder Bueno... Po prostu czekolada. <3




wish I could ctrl+Z you
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3162
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-01, 17:13   

PanFoster, jak przyjade to Ci zrobie ciasto marchewkowe. Toxic i Megi-s bardzo chwalili je ostatnim razem! :D

Uwielbiam slodycze i ciezko mi sie zdecydowac na jakas ulubiona slodkosc. Czekolady, torty, kremy, galaretki, budynie itd. Cukier, to milosc mojego zycia. <3




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 17:24   

PanFoster napisał/a:
Ja zawsze tak robię, a jak ludzie się krzywo patrzą, to mówię, że nie lubię rodzynek.

Mi się zdarzało nie tyle wygrzebywać, ale ładnie zostawiać z innymi okruszkami. :D




 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3162
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-01, 17:29   

Ja tez rozgrzebuje rodzynki, nawet z musli je wybieram. Jako dziecko zawsze babcia na mnie krzyczala, ze sernik marnuje. :D



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-04-01, 18:44   

Żelki, murzynek, ciastka i cukierki z alkoholem, kremówki, ptysie, ciasteczka owsiane, czekolada...



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-04-04, 13:06   

Z ciast to ubóstwiam sernik (ale bez rodzynek!), karpatkę, piernika i drożdżowe z rabarbarem/truskawkami. Ze słodyczy to na pierwszym miejscu są kinder czekoladki. :D



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
mneme 


Wiek: 33
Dołączyła: 01 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-04-04, 13:32   

Ja mam słabość do wszelkich słodyczy zawierających kokos. Rafaello, Bounty, ciasto z kokosowym kremem - uwielbiam.



 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-04-04, 17:37   

Ciasto marchewkowe jest pyszne. Moja kuzynka robi je do swojej kawiarni, nie wiem jak smakuje kupne. Marchewka smakuje tam zupełnie inaczej niż surowa czy z zupy, a jeszcze jak doda się do tego krem, to palce lizać.
Moje ulubione słodycze to oczywiście czekolada. Zjem każdą, ale najbardziej lubię truskawkową Milkę, gorzka też jest dobra. Bardzo lubię też czekolady z różnymi przyprawami, sama robię z pieprzem i z imbirem. Planuję przeprowadzić eksperyment i zrobić czekoladę z curry (chyba dziś jest dobry dzień na eksperyment). Mam też słabość do kupnych ciast czekoladowych. Nie takich z cukierni, tylko fabrycznie zapakowanych z marketów. Zawsze po imprezie u mnie na działce jemy takie, bo nikomu nie chce się robić innego śniadania.


<<< Dodano: 2014-04-21, 11:40 >>>


Pomanita napisał/a:
Planuję przeprowadzić eksperyment i zrobić czekoladę z curry

Eksperyment się nie udał, czekolada nie wyszła zbyt smaczna, więc postanowiłam Was ostrzec.




:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Ulubione ciasta i łakocie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11