Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Chemia
Autor Wiadomość
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 15:48   

Czy byłby ktoś w stanie zrobić krótką notatkę z liczb kwantowych? To dla mnie czarna magia, a na lekcjach ostatnio nie mogę się skupić :roll:



 
 
Chemia
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 17:35   

Ever, tu chodzi o fizykę i model atomu wodoru?



 
 
Chemia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 18:07   

Anaru., chemię. Co określa, która liczba kwantowa, jaki jest jej wzór, stany kwantowe etc.



 
 
Chemia
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 18:21   

Wartości kwantowe są to wartości ściśle określone, n = 1, 2, 3, ... .
Przykład: jeśli mamy x złotych, to możemy kupić 2 bilety do kina, a nie 2 i pół (bo w połówkach nie sprzedają).

Główna liczba kwantowa (n) jest to nic innego jak numer orbity, po której krąży elektron/krążą elektrony.
Nazwane one zostały symbolicznie K, L, M, N, O, P, Q co odpowiada po prostu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Teraz przejdźmy do stanów kwantowych. Atom znajduje się w stanie podstawowym, kiedy jego elektron znajduje się na pierwszej orbicie, natomiast w stanie wzbudzonym, gdy elektron krąży po orbicie co najmniej drugiej.

Energia atomu dla n-tej orbity, gdzie R to stała Rydberga, a h to stała Plancka


Numer orbity nazywa się liczbą kwantową ze względu na to, że gdy atom przechodzi z jednego stanu na drugi to emituje lub absorbuje promieniowanie elektromagnetyczne (kwant promieniowania, czyli foton).




 
 
Chemia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 18:54   

Ever napisał/a:
chemię.

Idź do :unicorn: , :toxic: lub kogokolwiek z forumowych chemików. Zatrzęsienie ich tutaj.




 
 
Chemia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 18:56   

Chochlik napisał/a:
Idź do , lub kogokolwiek z forumowych chemików. Zatrzęsienie ich tutaj.

Będą chcieli, zajrzą do tematu, coś napiszą, się nie będę narzucać, nie pali się, już i tak jedną pałę z tego mam.
Anaru., w momencie: "Atom znajduje się w stanie podstawowym..." wysiadłam... Jestę tępa z fizyki...a zapomniałam, ja już nie mam fizyki, więc nie mam być z czego tępa, szkoda, że babka od chemii mnie z tego spytała i stwierdziła, że przecież było na fizyce :roll:




 
 
Chemia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 18:58   

Ever napisał/a:
nie pali się, już i tak jedną pałę z tego mam

Właśnie dlatego się pali.

Wrócę do domu, to pomyślimy.




 
 
Chemia
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 19:00   

Ever, jakby ci to... To tak, jakbyś ty w jednym momencie czuła się bez większych emocji, a po chwili się zdenerwowała. Jak się zdenerwujesz, to jesteś w stanie wzbudzonym.

Boże, nie wiem, jakbym to mogła ci inaczej pokazać. Jestę debilę. :lol:




 
 
Chemia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 19:00   

Cytat:
Właśnie dlatego się pali.

W tym tygodniu juz drugiej mi raczej nie postawi. Ma jeszcze tyle wspaniałych średnich do zepsucia, przecież nie jestem sama w tej klasie.




 
 
Chemia
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-12-09, 20:44   

Ever napisał/a:
Chochlik napisał/a:
Idź do , lub kogokolwiek z forumowych chemików. Zatrzęsienie ich tutaj.

Będą chcieli, zajrzą do tematu, coś napiszą, się nie będę narzucać, nie pali się, już i tak jedną pałę z tego mam.
Anaru., w momencie: "Atom znajduje się w stanie podstawowym..." wysiadłam... Jestę tępa z fizyki...a zapomniałam, ja już nie mam fizyki, więc nie mam być z czego tępa, szkoda, że babka od chemii mnie z tego spytała i stwierdziła, że przecież było na fizyce :roll:


Ale pierdolisz za przeproszeniem, wal od razu, a nie, że nie chcesz się narzucać. Antymon napromieniuje chemią każdego chętnego, póki da radę.




Este blestemata
 
 
Chemia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 21:09   

Ever napisał/a:
"Atom znajduje się w stanie podstawowym..."

Pomyśl sobie o orbitach atomu jak o sektorach widowni. Masz sektor VIP, gdzie bilety są drogie i normalny, gdzie bilety są tańsze. Jesteś elektronem, który kupił sobie tańszy bilet i jak chcesz przejść do lepszego sektora to musisz dopłacić... i powiedzmy, że różnica wynosi 100 zł. Nic Ci to nie da jeżeli będziesz miała w portfelu 50, albo 70 zł... musisz mieć całe 100. Dlatego mówimy tutaj o liczbach kwantowych, ponieważ nie ma stanów "pomiędzy" - czy masz 0 czy 50 zł to dalej siedzisz w tym samym sektorze. Jeżeli jakimś cudem jesteś w posiadaniu tych 100 zł to możesz przejść do innego sektora = przejść na inną orbitę.
Co do stanu wzbudzonego... jak już przy tej widowni jesteśmy... Atom lubi jak jego sektory wypełniają się od najtańszego do najdroższego (od pierwszej do ostatniej orbity) - wtedy jest spokojny (w stanie podstawowym). Jak ma za dużo bogaczy i tańsze sektory są puste (brakuje elektronu na bliższej orbicie) to staje się nerwowy (stan wzbudzony). Atomy w stanie wzbudzonym są bardziej reaktywne. Jeżeli elektron jest bardzo bogaty (ma dużą energię) to stwierdza, że stać go na lepsze przedstawienie i idzie sobie w cholerę i wtedy atom ma problem, bo mu brakuje elektronu. ;)
Mam nadzieję, że ma to dla Ciebie jakiś sens :roll:




 
 
Chemia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-02-22, 20:05   

Poszukuję zbiorów zadań z chemii w formie ebooków, czy ktoś ma jakieś do podzielenia się?



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Chemia
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-23, 09:56   

Fenoloftaleina, miałam kiedyś taki brązowy zbiór zadań, kojarzysz? Jak nie masz takiego to może go poszukam i bym Ci wysłała pocztą czy coś, bo mi się to i tak nie przyda a żadna z moich sióstr chemii nie zdawała, nie będzie zdawać.



 
 
Chemia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-02-23, 10:44   

Chodzi o Pazdro?

Bo ten właśnie już mam. :D

I dziękuję bardzo Ciri. :sciska:




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Chemia
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-23, 11:27   

Fenoloftaleina, tak ten :P ale będę w sobotę w domu to sprawdzę jeszcze jedno bo wydaje mi się że miałam takie dwie książki ze zbiorem zadań pozbieranych z matur.



 
 
Chemia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12