Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Formy autoagresji
Autor Wiadomość
Hekate 

Wysłany: 2014-05-19, 10:18   

axellya napisał/a:
Czy waszym zdaniem autoagresja łączy się tylko z zadawaniem sobie fizycznego bólu w postaci ran?

Nie.
axellya napisał/a:
Czy spotkaliście się z innymi formami autoagresji?

Myślę, że autoagresja to każde działania autodestrukcyjne, nie tylko kaleczenie swojego ciała ostrymi narzędziami.
axellya napisał/a:
Ja osobiście nigdy nie używałam żyletki lecz sądzę, że z autoagresją mam trochę wspólnego w pewien sposób. Zazwyczaj łączy się to z doprowadzaniem siebie do skrajnego zmęczenia na różne sposoby.
Ale czy to na pewno autoagresja...?

Sądzę, że tak.

Oprócz okaleczania ciała ostrymi przedmiotami, towarzyszy mi sporo działań autodestrukcyjnych. Są to, m.in. palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, korzystanie z różnorodnych substancji psychoaktywnych, które (powiedzmy sobie szczerze) nie mają na mnie dobrego wpływu. Do tego obwinianie się za wiele rzeczy, na które zwykle nie mam wpływu. :roll:
craving napisał/a:
Nie wspominam o gnębieniu psychicznym, poniżaniu się wewnętrznym. I trzymanie wszystkiego w sobie

Pod tym również mogę się podpisać.

Formy autoagresji
toxicity
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-12, 22:51   

Wypisujecie te wszystkie rzeczy, które robicie(robimy właściwie) sobie, zwłaszcza psychicznie, tak jakby było to coś zwyczajnego, z czym się już pogodziliście. Czy próbujecie z tym walczyć?

[ Komentarz dodany przez: PanFoster: 2014-06-12, 23:00 ]
Post niezbyt na temat.

[ Komentarz dodany przez: Arya: 2014-06-12, 23:32 ]
Przywróciłam treść posta.

Ostatnio zmieniony przez Arya 2014-06-12, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  

Formy autoagresji
Arya 
wiosenne magnolie

Wysłany: 2014-06-12, 23:30   

toxicity, nie usuwaj proszę komentarzy zarządu. Ponownie: Twój post nie dotyczy zbytnio tematu.

Formy autoagresji
CzarneOceany20 

Wysłany: 2014-06-12, 23:32   Re: Formy autoagresji

Czy waszym zdaniem autoagresja łączy się tylko z zadawaniem sobie fizycznego bólu w postaci ran?

Nie.

Czy spotkaliście się z innymi formami autoagresji?

Najpierw jest autoagresja psychiczna, potem dopiero fizyczna. Bezmyślnie raczej nikt nie zdaje sobie bólu, zawsze ma to jakiś powód i cel. Można to zobaczyć w temacie "dlaczego przegrałeś/aś". Krótko mówiąc, autoagresja psychiczna to jest coś czym powinno się zająć w pierwszej kolejności. Nienawiść do siebie samego prowadzi do tego wszystkiego. Niestety reakcje zaczynają się dopiero po zobaczeniu blizn, a kiedy ktoś mówi "jestem do dupy i nienawidzę siebie" jest to bojkotowane.

Formy autoagresji
toxicity
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-12, 23:32   

Przepraszam, wydawało mi się, że ten temat dotyczy autoagresji. Kiedy ma się doła szukanie odpowiedniego wątku to chyba ostatnia rzecz, na którą ma się energię..

Formy autoagresji
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-12, 23:39   

toxicity napisał/a:
wydawało mi się, że ten temat dotyczy autoagresji

Całe forum tego dotyczy. Jeśli nie wiesz gdzie pisać pisz w paplaninie lub w swoim temacie.

Formy autoagresji
Forever Alone 

Wysłany: 2014-07-10, 12:16   

Autoagresja u mnie ujawnia się na różne sposoby. Cięcie się jest tym najbardziej widocznym i oczywistym. Bicie się po nogach, rękach, okładanie pięściami w ścianę. Parę razy przypalanie się... Ograniczanie jedzenia... Pozwalanie na wyzwiska i bicie... I chyba to, że zaczęłam palić (pierwsze fajki nie są zbyt dobre :roll: )... Wyzywanie, obrażanie siebie. Robienie sobie na złość (o, lubisz coś? Od teraz już tego nie robimy, bo nie zasługujesz na radość). Sabotowanie swoich osiągnięć... czyli kiedy jestem bliska sukcesu, przestaję się starać a nawet działam na swoją niekorzyść, aby tylko nie osiągnąć danego celu. Wychodzenie z mokrą głową, ubrana w piżamę, przy -10 stopniach Celsjusza zalicza się do działań autodestrukcyjnych...? :lol: To wszystko można chyba podpiąć pod aa, prawda? Czy może po prostu tak objawia się moja głupota? :roll:

:fori:
13.02.2017

Formy autoagresji
WatPomp 

Wysłany: 2014-07-10, 12:54   

Forever Alone napisał/a:
To wszystko można chyba podpiąć pod aa, prawda? Czy może po prostu tak objawia się moja głupota?

Jeśli zrobiłas to żeby cierpieć, to tak.

U mnie to cięcie, odcinanie skóry, przypalanie, drapanie, bicie, zdzieranie kłykci bijąc w chropowate ściany. :evil: No i aa w formie psychicznej.

Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-10, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

Formy autoagresji
Chimerek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2014-07-27, 13:02   

Ja nigdy jakoś nie popierałem ludzi, którzy sami się okaleczali. Zawsze im mówiłem: "chcesz, żeby bolało? Idź do klubu muay thai i powalcz z ludźmi bez ochraniaczy.". Teraz widzę, że to nie działa ani zmęczenie, ani siniaki.
Od jakiegoś tygodnia zacząłem się przypalać,***, fajna sprawa jakby ludzie nie pytali...

[ Komentarz dodany przez: Chochlik: 2014-07-27, 13:24 ]
Na przyszłość poprosimy bez szczegółowych przepisów na robienie sobie krzywdy.

One love, one bullet.
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-27, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  

Formy autoagresji
bebrave 
pomarańczowy

Wysłany: 2014-08-06, 19:12   

Mam do Was pytanie. Nigdy nie miałem żadnych aktów autoagresji, ale czasami w ramach reakcji na jakąś sytuację np. mam nieodpartą chęć uderzenia głową w coś twardego i rozbicie jej. Wiem, że na pewno tego nie zrobię, ale te myśli mnie wykańczają.

Mam niską samoocenę, prawdopodobnie mam depresję, bo biorę na to leki.
Chciałbym, aby moim problemem były pomięte spodnie, czy coś takiego. Do tej pory śmiałem się z takich ludzi, uważałem ich za "pustaków" żyjących na pokaz. Okazuje się, że oni potrafią się odnaleźć w tym świecie, a ja/my niekoniecznie.

[ Komentarz dodany przez: Lady Emaleth: 2014-08-06, 19:26 ]
Scaliłam do odpowiedniejszego tematu.

Jeśli stoisz w miejscu, to się cofasz.

Formy autoagresji
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 19:41   

Cytat:
Mam do Was pytanie. Nigdy nie miałem żadnych aktów autoagresji, ale czasami w ramach reakcji na jakąś sytuację np. mam nieodpartą chęć uderzenia głową w coś twardego i rozbicie jej. Wiem, że na pewno tego nie zrobię, ale te myśli mnie wykańczają.

I gdzie jest to pytanie, które chcesz zadać?

Formy autoagresji
bebrave 
pomarańczowy

Wysłany: 2014-08-06, 19:53   

Takie myśli są formą autoagresji i karania siebie za coś, nad czym nie mamy wpływu?

Formy autoagresji
Arya 
wiosenne magnolie

Wysłany: 2014-08-06, 21:57   

bebrave napisał/a:
mam nieodpartą chęć uderzenia głową w coś twardego i rozbicie jej. Wiem, że na pewno tego nie zrobię, ale te myśli mnie wykańczają.

bebrave napisał/a:
Takie myśli są formą autoagresji i karania siebie za coś, nad czym nie mamy wpływu?

Nie nazwałabym tego jeszcze formą autoagresji, już prędzej jest to... tendencja, jakaś skłonność do zachowań autoagresywnych i radzenie sobie z kumulującymi się emocjami poprzez skierowanie ich do wewnątrz.
Niektórzy rozładowują napięcie emocjonalne przez obwinianie sytuacji zewnętrznych lub kogoś innego, inni zaś mają taką właśnie skłonność, tendencję i częściej obwiniają siebie niż swoje otoczenie - myślę, że stąd takie myśli. ;)

Formy autoagresji
bebrave 
pomarańczowy

Wysłany: 2014-08-06, 22:00   

No, ale jak to powstrzymać i być - trochę na wyrost powiedziane - egoistą?

Formy autoagresji
Arya 
wiosenne magnolie

Wysłany: 2014-08-06, 22:12   

bebrave napisał/a:
No, ale jak to powstrzymać i być - trochę na wyrost powiedziane - egoistą?

Nie da się tego całkowicie wyeliminować, kiedyś usłyszałam na terapii że takie "skierowywanie emocji do wewnątrz" to po prostu rys osobowości, coś jak taka indywidualna cecha charakteru... Jedyne, co można z takimi myślami zrobić to nauczyć się je racjonalizować (w takich stresowych sytuacjach ocenić problem w miarę obiektywnie, nie obwiniać siebie, jeśli wina nie leży po naszej stronie) i nie dopuszczać żadnej z takich autoagresywnych myśli do realizacji. ;)

Formy autoagresji
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach