Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 09:33   

Nie, no, teraz jaśniej. :)
Wypytuję o to, bo moja matka dostała jakieś wezwanie za pobieranie filmów z torrentów od kancelarii pojawiającej się w linkach niejakiej Anny Ł. i właśnie tam był podany oprócz adresu IP program (kilent) za którego pomocą został ściągnięty ów film, stąd tak się dopytuję.

Swoją drogą, to kobita się zestresowała, pomimo tego, że sama w życiu by tych torrentów nie potrafiła obsłużyć (kto inny z jej IP to ściągnął). Obawia się ewentualnego przetrzymania domowych komputerów celem przeczesania dysków, w razie gdyby groźby doszły do skutku. :roll: Niby nic na nich nie ma, jednakże pozbawienie sprzętu komputerowego na jakiś czas jest samo w sobie upierdliwe.




Disqualified as a human being.
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Camarde 



Wiek: 29
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 196
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 11:02   

Mustela Nivalis, pamiętam z jakiegoś forum prawnego, że takie wezwania w 99% przypadków można olać, bo nie są w stanie udowodnić że to konkretnie dana osoba ściągała z podanego IP i nawet nie oddają sprawy so sądu. A wysyłają bo mają spory zarobek na "ugodach" z osobami które tego nie wiedzą.
Oczywiście inna sprawa jest z organizowanymi akcjami przez policję, bo oni sprawdzają czy dane pliki już "fizycznie" znajdują się na nośniku. :P




 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Gość

Wysłany: 2014-05-28, 15:02   

:lasica: nie ma się co obawiać. Na piśmie windykacyjnym się kończy. Pamiętaj, żeby nie wpłacać im żadnej kasy.



 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 15:06   

Camarde, tak, czytaliśmy chyba to samo forum prawnicze. :)

Ja to wszystko wiem, w sumie, już po krzyku, bo ja to mogłam jej gadać godzinami, ale moje słowa oczywiście nic nie znaczą dla niej, więc poszła na jakąś bezpłatną konsultację do radcy prawnego i jej to samo powiedział.

Olewa to.




Disqualified as a human being.
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-28, 15:41   

Taki świstek dostać to chyba prawie jak wygrać w lotka.



 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-07-10, 13:41   

Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć, mam problem z laptopem od jakiegoś czasu :roll2: .
Zaczęło się od bluescreenów, które uniemożliwiły mi jakąkolwiek pracę - AutoCADa nawet nie mogłam włączyć, zanim się odpalił miałam bluescreen, za każdym razem. Dodatkowo wcześniej wyskakiwało mi powiadomienie, że jest problem z dyskiem twardym i żeby zrobić kopię, ale że nic się nie działo z tego tytułu to jakoś o tym zapomniałam i skłądając reklamację wspomniałam tylko o tych bluescreenach.
Po tygodniu odebrałam komputer i powiadomienie o problemie z dyskiem pojawiało się cały czas, dodatkowo znowu miałam bluescreen, więc komputer zaniosłam po raz drugi.
Po kolejnym tygodniu szczęśliwa odebrałam komputer, wymienili mi dysk na nowy, myślałam, że skończy się ten koszmar. Nic z tego. Często wyskakuje mi komunikat o "wysokim wykorzystaniu dysku" (przy czym mam włączone 3 zakładki w Google Chrome, nic więcej), bateria trzyma mi połowę krócej, kiedy się wyczerpuje pojawia się tylko 1 powiadomienie (a nie 2 jak wcześniej) żeby się podłączyć i mam jakieś 30 sekund żeby to zrobić :roll: . Dodatkowo od wtorku miałam kolejne 2 bluescreeny.
Co zrobić? Zareklamować znowu? Do tego samego serwisu czy innego? A może da się coś z tym samemu zrobić - boję się, że komputer wróci w jeszcze gorszym stanie :roll: .




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-07-15, 07:19   

BSODy to nie musi być wina dysku. Jestem przekonany, że u Ciebie jest to kwestia płyty głównej. Może jakiś kondensator się "wybrzuszył" i ledwo zipie. Podstawowe pytanie: miałaś bluescreeny tylko na zasilaniu bateryjnym, czy sieciowym też? Bo jeżeli na ładowarce śmigało normalnie, to do potencjalnych winowajców oprócz płyty głównej dochodzi też bateria. Może być też tak, że samo pobieranie mocy z baterii szwankuje (czyli płyta główna), ewentualnie są jakieś skoki napięcia (co tłumaczyłoby krótko działającą teraz baterię.



Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 20:38   

Czy ktoś tutaj zna się w miarę dobrze na overclockingu i mógłby mi doradzić...?



 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-07-19, 20:48   

Kot, Kiedyś kręciłem starego radka, przeszedłem crysis i komputer zdechł, nie polecam :lol:



 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 20:49   

Kot, z tego co wiem, to Psychosis i Czu potrafią szyć, więc może i z overlock'iem dają radę. :) Ale... ten post chyba powinien być w krawiectwie, co?



 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Mnich 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 201
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-07-19, 23:58   

LightingOwl, jak się wie co się robi / postępuje zgodnie z poradnikiem, to OC samo z siebie nie jest groźne...Chochlik, Ha, Ha, Ha... ha...
Kot, polecam tu poszukać http://linustechtips.com/...rds-and-memory/




 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 17:26   

Chochlik napisał/a:
Kot, z tego co wiem, to Psychosis i Czu potrafią szyć, więc może i z overlock'iem dają radę. :) Ale... ten post chyba powinien być w krawiectwie, co?

Na początku myślałem, że to jakaś ironia, której nie rozumiem, czy gra słów ( :padam: ), ale później wygooglowałem słowo overlock i rzeczywiście, jest coś takiego jak owerlok... :śmiech:
Tak czy siak chodziło mi o overclocking.

Mnich, dzięki... :)




 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-11-04, 19:35   

Nie wiem czy to dobry dział, ale potrzebuję jakiejkolwiek pomocy w odzyskaniu po formatowaniu plików, ewentualnie jak odszyfrowuje się te odzyskane. Są dla mnie cholernie ważne.



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-11-08, 10:45   

Hmmm... To dość ciężki temat bo nigdy nie próbowałem czegoś takiego. Na pewno nie powinnaś na tym dysku zapisywać nowych danych dopóki nie odzyskasz tamtych. A sprawdzałaś, co mówią fora na ten temat?



Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-11-08, 10:48   

Ściągnęłam dwa programy i część odzyskałam, ale są zaszyfrowane. Na forach piszą zazwyczaj, że udało im się odzyskać zdjęcia, a ci co chcieli inne rzeczy to już średnio.



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12