Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psychoterapia
Autor Wiadomość
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-03-18, 14:49   

Zakręcona napisał/a:
rozmawiałam z psychologiem i mam możliwość zmiany godziny sesji na taką aby nie kolidowała mi z pracą. Szybko poszła mi rozmowa z nim (no nie wiem spodziewałam się jakiś niedogodności a poszło szybko, sprawnie i bezboleśnie).


Super, że się udało :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Psychoterapia
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-31, 23:44   

Miałam zabawną wymianę zdań z moim terapeutą pod koniec ostatniej sesji, bo rozmawialiśmy o moim kończeniu terapii i czas nam się skończył, a temat był słabo zamknięty, więc pytam go:
Ja: Czy w świetle dzisiejszej sesji wdrażamy procedurę trzech sesji podsumowujących od następnego spotkania?
<chwila ciszy, terapeuta myśli>
Ja:... czy chciałbyś mieć jeszcze jedną sesję na dokończenie tego tematu?
Terapeuta: Ta druga opcja.
Ja: Dobrze. <śmiech>
Terapeuta: Czekaj, kto tu jest terapeutą?
<oboje w śmiech>
:D




 
 
Psychoterapia
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2022-04-24, 14:42   

O co w ogóle chodzi z tymi kontraktami? Bo pierwsze słyszę. Byłem na odwyku i chodziłem też indywidualnie do terapeutki uzależnień i z tego co pamiętam nigdzie nie musiałem podpisywać żadnych kontraktów.



 
 
Psychoterapia
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3492
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-04-24, 15:00   

Przeniosłam do odpowiedniejszego tematu.

Kontrakt to taki regulamin, który tworzą uczestnicy terapii i terapeuta. Np. na terapii grupowej można ustalić, że naraz mówi tylko jedna osoba albo że zaczynamy punktualnie. Mój kontrakt na indywidualnej dotyczył tylko tego, że mam się nie okaleczać i nie podejmować zachowań samobójczych. W terapii uzależnień to zwykle zobowiązanie do abstynencji. Kontrakt nie musi być na papierze, może być ustny.




 
 
Psychoterapia
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2022-04-25, 17:32   

kazuya napisał/a:
nigdzie nie musiałem podpisywać żadnych kontraktów.
ja dostałam kontrakt smsem. Zawiera informacje o obecności, odwoływaniu spotkań, poufności terapii, kontakcie z terapeutą poza sesjami, płatnościach, myślach samobójczych oraz powstrzymaniu się od zachowań ryzykownych i autodestrukcji.

Na poprzedniej terapii nie miałam typowego kontraktu tylko ustnie ustaliłyśmy termin, częstotliwość i płatność.




 
 
Psychoterapia
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-04-25, 19:26   

Mój kontrakt dotyczył kwestii odwoływania sesji, jak mogę się kontaktować z terapeutą (wolałam do niego wysyłać smsy niż dzwonić) i płatność.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Psychoterapia
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-07-20, 08:34   

Czy ktoś pracował w metodzie Gestalt? Jakie są Wasze wrażenia?



 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-07-26, 19:03   

Skończyłam dzisiaj terapię po 11 latach :) trochę się boję jak to będzie bez, ale w sumie to był dobry moment. Terapia dużo mi dała i dużo mnie nauczyła i wiem, że będą złe i dobre momenty ale myślę, że osiągnęłam pewną harmonię w życiu i, że wiem na tyle dużo o sobie i życiu, że będę w stanie poradzić sobie z życiem i ewentualnymi kryzysami a jeżeli nie będę w stanie tego zrobić to wiem, że mogę zacząć terapię gdzieś w nowym miejscu. Terapia się kończy, zaraz będę mieć 30 urodziny i nową pracę, nowy etap w życiu.



 
 
Psychoterapia
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 19:16   

Jednobarwna, duże zmiany i że zeszły się okrągłe urodziny, nowa praca i zakończenie terapii. Gratuluję podjęcia tej decyzji i tego czego się nauczyłaś przez ten czas a co będzie pomocne i przydatne w dalszym życiu. Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia na nowym etapie życia. :tuli:
:powodzenia:




 
 
Psychoterapia
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-26, 19:43   

Jednobarwna, dobrze czytać, że sobie poukładałaś fajnie życie. Dużo zmian, ale widać, że wchodzisz w nie z podniesioną głową. Może to jest koniec jednej rzeczy, ale zaczynasz sporo nowych spraw w życiu i pozostaje życzyć Ci powodzenia!



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Psychoterapia
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-07-26, 20:28   

Jednobarwna, gratulacje :) . Mam nadzieję, że ten nowy etap będzie dla Ciebie szczęśliwy.



 
 
Psychoterapia
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 21:15   

Jednobarwna, gratulacje! Życzę Ci, byś tę wiedzę, którą zdobyłaś na 11 latach terapii umiała wykorzystać w nowym życiu. Powodzenia!



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Psychoterapia
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 22:12   

Jednobarwna, 11 lat... Niepojęty czas i cierpliwość.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Psychoterapia
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2022-07-27, 19:39   

Jednobarwna, gratulacje! Powodzenia!
Podziwiam za cierpliwość i wytrwanie tych 11 lat! :D




 
 
Psychoterapia
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3492
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-27, 21:08   

Jednobarwna, gratulacje! :tuli:



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Psychoterapia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12