Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psychoterapia
Autor Wiadomość
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1867
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-11-04, 13:46   

Lelenkaa, chciałam poinformować, że chciałabym zakończyć terapię.

A dlaczego w sumie? Długo chodzisz do niej?




 
 
Psychoterapia
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-11-04, 16:55   

takajakinne, dziękuję. Nawet tego nie umiałam jakoś sklecić.

Chodzę już ponad rok, ale mam wrażenie że to sztuka dla sztuki. Plus czasowo stoję gorzej, a nie widzę (z resztą sama to i ona przyznała) większych efektów możliwych przy dalszej współpracy.




 
 
Psychoterapia
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-11-05, 00:26   

Lelenkaa napisał/a:
Plus czasowo stoję gorzej, a nie widzę (z resztą sama to i ona przyznała) większych efektów możliwych przy dalszej współpracy.

I to jest świetny argument, który możesz podać jak by drążyła skąd i dlaczego taki pomysł.




 
 
Psychoterapia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2021-11-05, 13:19   

Ledwo zaczęłam terapię już mam ochotę uciec i powiedzieć,że sobie dam radę sama...



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2021-11-12, 14:08   

Castro, o Bogowie! Dałaś się oswoić. :P
Ale czyta się to pozytywnie. :)

Duszka, bo?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2021-11-14, 13:17   

Euphoriall, bo to trudne jest. Łatwiej będzie tkwić w tym gó.wnie



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Psychoterapia
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-12-11, 22:19   

Tak czytam ostatnio na forum że chyba co druga osoba jest po/w trakcie terapii więc pewnie będziecie wiedzieć, o co w ogóle chodzi z tymi terapiami? Bo ja jestem zielony w temacie. Jako alkoholik znam tylko terapię uzależnień ale ta się rządzi swoimi prawami i w niczym mi nigdy nie pomogła. Stąd moje pytanie, jakie są inne dostępne terapię? Jak to w ogóle wygląda? Jest płatne? I gdzie się na taką terapię zgłosić?



 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-11, 22:28   

kazuya, bierzesz skierowanie od psychiatry do psychologa, do poradni zdrowia psychicznego lub idziesz do poradni leczenia uzależnień (bez skierowania) i zapisujesz się na terapię.
Ja chodzę do poradni leczenia uzależnień na terapię, nie będąc uzależnioną.
Na NFZ jest za darmo, prywatnie nie.
NFZ refunduje 45 minut tygodniowo.
Szukaj w swoim mieście albo gdzieś w okolicach.
Jak wygląda? Zależy od psychologa. Ja chodzę i rozmawiam o bieżących wydarzeniach/problemach i tych z przeszłości.




 
 
Psychoterapia
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-12-11, 22:57   

Jednobarwna, a psychiatra bez problemu wystawia takie skierowanie? Jeśli chodzi o poradnie uzależnień to akurat tam chodziłem... Można spytać na jaką terapię tam chodzisz jeśli nie jesteś uzależniona?



 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-11, 23:04   

kazuya, bez problemu wystawia skierowanie.
Nie trzeba być uzależnionym żeby chodzić do poradni leczenia uzależnień. Pomagają też tym nie uzależnionym.
Terapię mam normalną :lol: nie wiem jak mam ją nazwać, mam 3 główne diagnozy i 4 dodatkową z którą sobie nie radzę więc chodzę na terapię i biorę leki.




 
 
Psychoterapia
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-12-12, 01:34   

Jednobarwna, no właśnie ja nie wiem czym jest "normalna" terapia. Znam tylko terapię uzależnień a uwierz mi to co jest co innego. Tam się nie dowiem o sobie niczego poza tym co oczywiste.
No właśnie ja nie mam żadnej diagnozy poza alkoholizmem i nie wiem gdzie się zdiagnozować.




 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-12, 01:37   

kazuya, diagnoza u psychiatry.
Potem terapia.




 
 
Psychoterapia
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-12, 02:30   

kazuya napisał/a:
no właśnie ja nie wiem czym jest "normalna" terapia

Zależy jaki nurt. Na NFZ najczęściej trafisz na psychodynamiczną albo poznawczo-behawioralną, alternatywnie systemową. Psychodynamiczna będzie szukać przyczyn Twoich problemów w Twoich doświadczeniach z dzieciństwa, więc jest skupiona na przeszłości. Poznawczo-behawioralna skupia się na teraźniejszości, na tym co wyzwala niepożądane zachowania/myśli i jak to kontrolować/blokować/zmienić. Systemowa jest terapią całych rodzin, więc raczej mija się z celem chodzenie na nią indywidualnie. Tutaj źródła problemu szuka się w zaburzonych relacjach pomiędzy członkami rodziny. W prywatnych gabinetach opcji jest znacznie więcej. W sumie to świat zna coś koło 400 rodzajów psychoterapii. Dość popularne są podejścia humanistyczne, które wychodzą z założenia, że pacjent/klient jest specjalistą od samego siebie, a zadaniem terapeuty jest go wspierać w odkrywaniu jego autentycznych uczuć, potrzeb i dążeń.

Jest taki dowcip - spotyka się psychoterapeuta behawioralny, psychodynamiczny i humanistyczny i w rozmowie wychodzi im, że każdy z nich ma pacjenta, który moczy się w nocy. Po jakimś czasie spotykają się znowu i mówią:
Behawioralny - Odniosłem sukces terapeutyczny - mój pacjent przestał się moczyć. Niestety ostatnio zaczął cierpieć na bezsenność, ale już pracujemy nad tym.
Psychodynamiczny: Ja też odniosłem sukces. Co prawda mój pacjent nadal się moczy, ale teraz już wie dlaczego.
Humanistyczny: Ja też mogę się pochwalić sukcesem. Mój pacjent nadal się moczy, ale teraz jest z tego dumny!




 
 
Psychoterapia
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-12-12, 13:19   

Jednobarwna, czyli co, idę do psychiatry i mówię że potrzebuję diagnozy? Skierowania do psychologa/ na terapię? Chodziłem do psychiatry regularnie przez kilka lat jakoś między 17-tym a 20+ rokiem życia ale wtedy to była jedna wielka ściema czym innym spowodowana. Teraz chciałbym zostać "na serio" zdiagnozowany.

Castro, z tego co tłumaczysz to ja nadawałbym się na każdą z tych trzech terapii co opisałaś. Bo ja mam wszystko spieprzone w sobie... I weź tu znajdź odpowiednią dla siebie. A mówisz jeszcze że wszystkich jest 400 :? Na NFZ się na kwalifikuje, nie mam ubezpieczenia.




 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-12, 13:26   

kazuya, jak nie masz ubezpieczenia to skierowanie do psychologa ci nie potrzebne. Prywatnie nie trzeba. Możesz od razu szukać psychologa w swojej okolicy. Do psychiatry zawsze warto iść bo może pokierować w jakim kierunku szukać terapeuty ale to znowu musisz iść prywatnie do psychiatry. Jak Ci koszta nie straszne to czemu nie.



 
 
Psychoterapia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11