Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psychoterapia
Autor Wiadomość
Xysaim 



Wiek: 23
Dołączyła: 18 Gru 2018
Posty: 162
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-17, 11:02   

Mnie tez wkurza, że mój terapeuta nie mówi mi konkretnie co mam robić tylko rozmawia i rozmawia i rozmawia. Poszłam tam po to, żeby dowiedzieć się co robić z życiem a nie rozmawiać i rozmawiać w nieskończoność.



"... niektóre marzenia się nie spełniają
I niektórych burz nie da się przetrwać."
 
 
 
Psychoterapia
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-17, 11:30   

Xysaim, rozpuszczalnik, Dobry specjalista NIGDY nie powie komuś jak ma żyć, co ma zrobić, może jedynie pomóc spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy, tak żeby umożliwić znalezienie odpowiedniego rozwiązania.



 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-17, 12:26   

Co racja, to racja ananas.
Nikt Wam nie da recepty na "dobre i zdrowe " życie. Swoją drogą i dobrze. To by już była manipulacja.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-17, 12:29   

rozpuszczalnik, Xysaim, jak mówi słusznie ananas, nie dostanie się informacji co robić, nikt nie będzie człowiekiem kierował. Zwrócić warto uwagę jak źle się mówi o osobach, które mówią jak ma się żyć. Psychoterapia pozwala na lepsze zrozumienie i powiązanie wydarzeń, myśli i emocji. W ten sposób można lepiej decydować o tym co należy robić, wybierać. Nie zawsze będzie można wybrać dobre rozwiązanie, nie zawsze będzie miało się dużo czasu. Z czasem człowiek nauczy się wybierać możliwie najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Podpinam się pod Szami.




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
Psychoterapia
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-08-17, 19:32   

Leczę się już tyle lat, aby doskonale wiedzieć, że jakichkolwiek złotych rad ze strony terapeuty nie usłyszę. Nie musicie mi tego tłumaczyć. Nie wiem natomiast, co mam zrobić z pewnymi sprawami. A jako, że ciągnie się to już tyle czasu, zaczęło rodzić się we mnie poczucie bezsilności.



 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-17, 20:33   

rozpuszczalnik, to może zamiast je maglować, co nie przynosi skutku, trzeba zostawić za sobą? Żyć mimo to? Nie wiem też zbytnio o co chodzi ale jeżeli to jakaś trauma, to i tak, nawet jeśli byś to przepracował, to nie zapomnisz o tym nigdy, bo to się stało, nie wymyśliłeś sobie tego.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-08-18, 11:01   

Cytat:
Nie wiem też zbytnio o co chodzi

No akurat ani o to, ani o to. Ale dzięki.




 
 
Psychoterapia
Xysaim 



Wiek: 23
Dołączyła: 18 Gru 2018
Posty: 162
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-18, 23:51   

Szamanka, ja też zdaje sobie sprawę z tego co napisałaś. Po prostu właśnie nie wiem czy warto tak ciągle gadać i gadać o mnie czy nie lepiej zostawić to za sobą po prostu, bo wiadomo, niektórych rzeczy z przeszłości nie naprawisz.



"... niektóre marzenia się nie spełniają
I niektórych burz nie da się przetrwać."
 
 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-19, 18:47   

Xysaim napisał/a:
nie lepiej zostawić to za sobą po prostu, bo wiadomo, niektórych rzeczy z przeszłości nie naprawisz.

Do tego zmierzam. Może to po prostu jeszcze nie czas na rozgrzebywanie/maglowanie pewnych spraw?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-08-25, 21:03   

Miałam ostatnio bardzo ciężką terapię. Było tak ciężko wydusić z siebie cokolwiek bo słowa zatrzymywały mi się w gardle i nie potrafiłam wydusić z siebie zbyt dużo. Pytania mojego psychologa uruchomiły we mnie lawinę niechcianych wspomnień. W pewnym momencie tak bardzo chciałam wyjść, że nawet zapytałam czy mogę już iść, bo bałam się i chyba bardziej wstydziłam rozpłakać przy psycho. Praktycznie wybiegłam z gabinetu i wybuchłam płaczem. Siedziałam w samochodzie i ryczalam. Dlaczego tak bardzo coś mnie blokuje żeby te wszystkie emocje uszły ze mnie na terapii a nie tak jak zawsze po wyjściu.
Może fakt, że nigdy nie okazywalam uczuć negatywnych, w sensie smutku przy rodzinie i znajomych, miało na to jakiś wpływ?




 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-27, 06:59   

Jednobarwna, mam wrażenie, że w ogóle jesteś dość skrytą osobą, jeżeli chodzi o okazywanie uczuć. To absolutnie nie zarzut!
Co by się stało, gdybyś się przy psycho rozpłakała? Nawet zaczęła kląć? Wściekła się?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-08-27, 14:45   

Szamanka, jestem bardzo skrytą osobą. Zgadzam się.
Nic by się nie stało. Kiedyś usłyszałam, że nie wkurzam się, nie krzyczę, nie płaczę i to wygląda tak jakbym się bała urazić psychologa. W pracy mam tak, że głupio mi się wkurzać, chociaż robię to notorycznie głupio mi się też śmiać z czegoś. Nie wiem czego się tak boję w okazywaniu emocji na terapii ale się boję.




 
 
Psychoterapia
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-08-27, 19:42   

Jednobarwna napisał/a:
Może fakt, że nigdy nie okazywalam uczuć negatywnych, w sensie smutku przy rodzinie i znajomych, miało na to jakiś wpływ?

Może tak być. Na pewno warto pogadać o powodach takiego stanu rzeczy już w gabinecie, z terapeutą. Ja tam się łącze z Tobą w tej bezemocyjnej niedoli, bo na ostatniej sesji terapeutka zwróciła mi uwagę na to, że kiedy opowiadam o czymkolwiek, to zawsze robię to w sposób spłycony, bez jakichkolwiek emocji. Sam to zauważyłem już dużo, dużo wcześniej i teraz zastanawiam się skąd to wynika - też pewnie dzieciństwo. U mnie w rodzinie nie było tych uczuć wiele, rozmów, takiej bliskiej atmosfery...

Jednobarwna, odezwę się do Ciebie, kiedy będzie już ze mną lepiej. Trzymaj się tam! :)




 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-09-07, 11:12   

Ech, mam dylemat.
Chciałabym ponownie zacząć terapię, tylko nie wiem w jakim nurcie. Niby to nie jest tak do końca ważne, bo liczy się dobry kontakt z terapeutą, ale niestety mam już za sobą ponad półroczną terapię poznawczo-behawioralną i chyba kiepsko wtedy trafiłam albo nie przemawia do mnie ciągłe rozmawianie o automatycznych negatywnych myślach itp.
Bardziej chciałabym poruszyć tematy przeszłości. Jak byłam w szpitalu to lekarka mówiła, że na fobie najlepsza jest właśnie poznawczo-behawioralna, a na depresję itp psychodynamiczna. Z tym, że są jeszcze inne nurty i mega się w tym gubię.

Ma ktoś większe doświadczenie i mógłby doradzić?




 
 
Psychoterapia
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-09-08, 04:17   

20września, wiesz... To zależy co chcesz na terapii przepracować, jaki masz cel. Mi osobiście poznowczo-behawioralna nie dała właściwie nic. Z psychodynamicznej "uciekłam" z krzykiem (znaczy nie podeszła mi kompletnie). Aktualnie pracuję w systemowej (ale tutaj patrz pierwsze zdanie tego posta). Ciekawa wydaje się być terapia w nurcie integracyjnym, ale sama nie uczęszczałam więc nie odniosę się konkretnie. Ogólnie internet jest zasypany opisami tego na czym polega konkretny nurt i na jaki problem najczęściej pomaga (co nie znaczy, że zawsze ;) ).
Trzymam kciuki, żebyś znalazła odpowiednią dla siebie ścieżkę :kciuki: .




 
 
Psychoterapia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11