Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psychoterapia
Autor Wiadomość
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-07-10, 08:44   

Michał, jestem ofiarą i chcę wiedzieć czy da się pomóc sprawcy.



 
 
Psychoterapia
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-07-10, 09:08   

takajakinne, myślę, że się da. Ale na pewno warunkiem jest by osoba mająca problemy z zachowaniami agresywnymi wykazywała jakąkolwiek wolę zmiany.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Psychoterapia
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-07-10, 09:51   

A, to sorki, to nie wiem…



 
 
Psychoterapia
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-07-10, 15:37   

takajakinne napisał/a:
Czy ktoś z Was spotkał się ze specjalistą zajmującym się sprawcami przemocy?


Owszem, są tacy. Tylko tak jak zwrócił uwagę Michał ta praca nad sobą musi być dobrowolna.




 
 
Psychoterapia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-07-10, 15:51   

Szara Eminencja, wiadomo. Pytam bo trafiłam na artykuł, że terapia nie pomoże pozbyć się przemocy, tylko ją sobie uświadomić.
https://www.twojczas-psyc...pia-nam-pomoze/

Chociaż może być wstępem do porzucenia zachowań agresywnych.




 
 
Psychoterapia
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-07-10, 16:17   

takajakinne, ale w tym artykule mowa o tym, że terapia ofiary nie pozwoli jej się pozbyć przemocy, ja to tak zrozumiałem. Sam brałem udział w treningu zastępowania agresji (wspomniany przeze mnie ART), tak z rozpędu w ramach psychoedukacji, nie powiem jak to skuteczne, bo też agresja nie była u mnie problemem. Ale w ośrodku, w którym się leczyłem sporo terapeutów zajmowało się problemem zachowań agresywnych wśród pacjentów.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-09-18, 12:17   

Mam pytanie. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim, że terapeuta po prostu sobie "zniknął"? Nie odpisuje na smsy itd W pewien sposób jest to przerwanie terapii. Mój chłopak znalazł się w takiej sytuacji, a akurat ma nawrót depresji. Nie mam pomysłu co można zrobić.



 
 
Psychoterapia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2020-09-18, 12:22   

20września, rozumiem że to prywatny gabinet? Nie pozostaje nic innego jak skontaktować się z lekarzem prowadzącym i poprosić o polecenie innego terapeuty i się go dalej trzymać.
Polecenie może (nie musi) być formą zabezpieczenia na przyszłość.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-09-18, 12:28   

Euphoriall, Tak, jest to prywatny gabinet. Chłopak chodzi na terapię od maja. Ponad 2 tygodnie temu napisał do terapeutki, że chciałby zawiesić terapię na miesiąc, bo z racji przeprowadzki i takich ogólnych problemów nie ma pieniędzy na to. Terapeutka odpisała, że musi to przemyśleć, ale nawet takie zawieszenie terapii na miesiąc ona uznaje jako przerwanie leczenia. I tyle. Po kilku dniach jednak udało nam zrobić tak, żeby te pieniądze na jego terapię były. Napisał do niej, że jednak ma możliwość kontynuować terapię. I cisza już od ponad tygodnia. Potem 2 sms z przypomnieniem się, dalej nic... Wczoraj już stwierdził, że napisze na skype, bo skoro ona prowadziła ostatnio terapię online to jest szansa, że odczyta. No i nic.

Dziwna sytuacja, bo to terapeutka wcale nie odpisuje, zostawiła pacjenta w trakcie terapii.

Chłopak nie chodzi do lekarza, tylko terapia.




 
 
Psychoterapia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-09-18, 12:42   

20września, a dzwonić próbował? Czy tylko SMS?



 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-09-18, 12:55   

takajakinne, nie dzwonił. On ma ogólnie opory przed dzwonieniem. Próbował przez smsy no i skype. Co najlepsze - nawet jakby jej się nie wiem.. Telefon zepsuł czy coś, to przecież na skype jest dostępna. Dziwna sprawa. Nie wiem co mu doradzić, bo ile ma czekać.. Ja mam ze swoją terapeutką normalnie kontakt. Wiadomo, że nie odpisze od razu, ale max jeden dzień zawsze czekam.



 
 
Psychoterapia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-09-18, 13:08   

Ja bym zadzwoniła, mimo lęku. Przynajmniej by wiedział czy to coś z telefonem..



 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-09-18, 13:11   

takajakinne, powiem mu, żeby np w poniedziałek zadzwonił. Tylko czemu na skype nie odpisuje, skoro dostępna jest i już wiele razy była terapia online i na pewno ma go zapisanego. :(



 
 
Psychoterapia
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-09-18, 13:29   

To równie dobrze może być coś poważniejszego od awarii telefonu – wypadek, nagła hospitalizacja… Najgorsze jest to, że nawet w przypadku zgonu nic nam nie powiedzą, możemy tylko albo czekać, albo się zniechęcić.



 
 
Psychoterapia
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-09-18, 16:47   

Odpisała, nic się nie wytłumaczyła. Pewno więcej powie na terapii jak będzie miał. Ciekawe czemu tyle czasu nic nie odpisywała.



 
 
Psychoterapia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12