Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Elektronika
Autor Wiadomość
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 18:26   Elektronika

Nie wiem jak to nazwać, twórczością? Hm.
Ogólnie to zajmuję się elektroniką jak i informatyką.
Od małego dziecka rozbierałem różne zabawki itd. Chciałem zobaczyć po prostu co i jak wygląda. Nastały takie czasy iż już mieszkam w Polsce i uczę się w technikum o profilu informatyk-elektronik. W związku z tym zbudowałem kosteczkę z diod LED (25 diod połączonych szeregowo). Kosteczka będzie świecić na przemian trzema kolorem niebieskim. Jest zaprogramowana układem aby kolory się zmieniały. Kostka jeszcze nie jest ukończona, potrzebne jest mi zasilanie którego niestety nie posiadam, jak na to chwilę ponieważ nie stać mnie. Jak zakupię zasilacz wstawię filmik jak to wygląda.

Zdjęcie tego cuda:



[ Komentarz dodany przez: Muszkieterka: 2014-02-01, 18:29 ]
Spacje po znakach interpunkcyjnych!




Ostatnio zmieniony przez 2014-02-01, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elektronika
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-01, 19:09   

WoW! Super :D Ja teraz robię z kolegami pod okiem studenta elektroniki taki zegarek na układach. Chciałem też robić linefollowera.

Dużo lutowania pewnie przy tych diodkach było :D Na baterię to Ci nie pójdzie? Zasilacz ilu voltowy potrzebujesz? Może skorzystaj z jakiejś starej ładowarki?




 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 19:25   

Najlepszy jakby był 12V tak sądzę. Na bateriach działał uruchamiałem ale wolałbym normalne zasilanie do prądu. Lutowania było trochę nie ukryję + pisanie w Arduino programu, ponieważ jak widzisz jest wszystko na mikro kontrolerze AtmMega.

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-01, 19:58 ]
Spacje.




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-01, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elektronika
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-01, 19:32   

A na atmedze nie można programować w C? Wydaje mi się, że dałoby radę.

EDIT: Dobra, nie ważne. Nie zrozumiałem, myślałem że to jakiś język ;d Ja jeszcze na mikro kontrolerach nie pracowałem.




 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 19:54   

Można programować, ale ja zakupiłem Arduino. Po prostu jest to łatwiejsze robisz układ sprawdzasz czy działa piszesz program, później go wgrywasz, patrzysz czy wszystko działa tak jak chcesz i gdy wszystko działa wgrywasz na mikroprocesor robisz układ i koniec. :D

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-01, 19:59 ]
Spacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-01, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elektronika
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-01, 20:18   

SmutnaMalinka, skombinuj stary zasilacz komputerowy, będziesz miał kilka stabilnych poziomów napięć (3.3V, 5V i 12V).



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 20:36   

Jak na razie podłączam sobie to przez zasilacz warsztatowy (zrobiony z starego zasilacza komputerowego właśnie).



 
 
Elektronika
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-01, 23:33   

I gitara. Ja jestem taki leń, że biorę zasilanie poprzez programator z portu USB. Kiedyś zrobiłem zwarcie na złączu MOLEX, ale na szczęście nie uszkodziłem komputera. :D



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

  Wysłany: 2014-02-03, 14:46   Głośnik do telefonu/komputera

No to dziś jakoś mam lepszy humor, a więc postanowiłem sobie zrobić głośniczek do komórki :D . Zafascynowałem się tym tak że zrobię raczej głośniczek do telefonu jak i proste radyjko :D

Tutaj zamieszczam zdjęcie

http://zapodaj.net/7fc80ae69fba7.jpg.html

2 diody pod głośniczkiem odpowiadają czy muzyka leci czy nie. Jeśli jest doprowadzony prąd dioda zielona sygnalizuje iż jest wszystko ok, natomiast żółta że nie leci. 4 diody po boku będą działały w rytm muzyczki. W pustym miejscu zamierzam założyć sterownik radia FM/AM. Cudo będzie zasilane baterią od Nokii (właśnie nie wiem czy dwóch nie wstawić najprawdopodobniej wstawię 2 baterie o pojemnośći 1300mah . To w sumie na tyle chyba no obudowę to musze zmienić ale myślę że jest git :D . Mile widziane uwagi dotyczące mojego sprzętu :D




 
 
Elektronika
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-03, 15:25   

Dokończ dzieło, a potem się pochwal. :D Skoro sprzęt grający to najlepiej krókim filmikiem.

Taka uwaga na boku, bo nie wiem jak moderatorzy to widzą, ale być może staraj się kontynuować ten wątek we wcześniejszym temacie z elektroniką. Myślę, że tam spokojnie możesz wrzucasz swoje kolejne pomysły i projekty.




We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-03, 15:49   

No prawda prawda. Film napewno nagram kiedy skończę :D . Masz rację , chyba będę w tym 1 temacie wszystko umieszczać.



 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-02, 13:09   

Hahaha, leń. :)


<<< Dodano: 2014-09-13, 18:41 >>>


http://instagram.com/patrys988
Zapraszam na instagram. :D Tutaj są moje (nie wszystkie) aktualne projekty.




 
 
Elektronika
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 22:27   Robotyka

Jak by tu zacząć... ;)
Od września zacząłem interesować się robotyką. Chodziłem co 2 tygodnie na kółka dodatkowe, w domu robiłem własne projekty.
16 maja w Białymstoku rozstrzygnęły się zawody Eastrobo w których uczestniczyłem.

Teraz co do robota.

Robot nazywa się Każmierz, nasza grupa "Meksyk". Wystartowaliśmy w 5 osób. Ja głownie programuje tylko z kolegą natomiast reszta budowała robota. Robot posiada 2 czujniki RGB (czyli czujnik koloru), 2 czujniki wzroku (tzw oczka - chodzi tutaj o to że jak widzi przeciwnika to ma do niego podjechać i go zepchnąć), 4 servomechanizmy (czyli silniki).
Wygraliśmy 2 na 3 walki, niestety nie przeszliśmy. No trudno, w końcu dopiero się uczymy aczkolwiek jestem zadowolony z tego, że byłem i zobaczyłem co i jak to jest. ;)

Tak wygląda nasz robot. ;)




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-06-04, 07:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elektronika
Fala 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 113
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-04, 09:46   

Wow. Fajna sprawa, a robocik uroczy. :3



 
 
Elektronika
MadM 
only a man



Wiek: 28
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 216
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-06-04, 13:49   

Zawsze marzyłem o własnym robocie, jednak jak to u mnie bywa ze wszystkim, na chęciach się kończy. Możesz mi powiedzieć na jakim poziomie jest kodowanie takich najważniejszych funkcji, jak właśnie poruszanie? I jakie są koszta takiego cacka ja wasze?



There's something inside You.
It's hard to explain.
They're talking about You, boy.
But You're still the same...
 
 
Elektronika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15