Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
League of legends
Autor Wiadomość
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

  Wysłany: 2014-01-25, 23:49   League of legends

Kto z was gra? Jakie macie przemyślenia i ile czasu spędzacie na grze? Ulubiona postać? Może jest też szansa na jakąś wspólną rozgrywkę kiedyś? ;)



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
League of legends
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 01:05   

:ja ja: :ja ja: :ja ja:

Gram na EU WEST od pierwszego sezonu. Kiedyś maniakalnie, teraz okazyjnie.
Ostatnio zakochałam się w ARAMach, a w klasycznej 5x5 zwykle gram bot na supporcie (Nami, Lulu <3 , Sona, Nautilus, Janna albo Thresh), na mid wyłącznie Cassiopeia, na top Rumble, ADC z wyboru to Varus, ale nie przepadam za graniem ADC. Nie umiem jungle. :(




 
 
League of legends
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-26, 01:07   

Nie gram, ale moi znajomi z grupy grają. Często jak siedzimy w barze przy piwie to zaczynają... zawsze wtedy mówię, że fajnie jest, bo wiem o czym rozmawiają. :D

Glody, potki, mele, tanki, boty...

Nie obraziłbym się, gdybyś zrobiła mały słowniczek. ;)


Em, kompletnie nie zrozumiałem co napisałaś... :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
League of legends
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-01-26, 01:26   

Potki no to takie "fiolki" z życiem/maną które możesz sobie wypić i doładować hp albo właśnie manę ;) mele to jeśli się nie mylę postać walcząca w zwarciu, tanki to postacie budowane pod duuuuuużo życia a boty to komputerowi przeciwnicy, ew botlane czyli jeden z lane'ów którymi możesz prowadzić grę ;)

Emaleth, ja gram na EUNE i też lubię supporty, najbardziej blitza i sorakę, na midzie zazwyczaj Vladem albo czasami Ziggsem, na topa też Vlad, ew Xin... adc nienawidzę:D ale jak muszę to Corki ew Ashe;) a w jungli ww xin jak wyżej, choć też nie umiem:D




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
League of legends
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 01:51   

PanFoster napisał/a:
Nie obraziłbym się, gdybyś zrobiła mały słowniczek.

Linie w grze 5x5:

Zwyczajowo funkcjonują nazwy top, mid, bot i jungle. Typowa taktyka "solo top" obejmuje jednego gracza na topie, jednego na midzie, dwóch na bocie i jednego jungle.
Role:
ADC (AD carry) - postać która "keruje" (niesie) grę, czyli musi się dobrze "wyfarmić"(zdobyć dużo golda (złota) zabijają przeciwników), żeby pod koniec gry robić dobry "demedż" (zadawać przeciwnikom duże obrażenia). Według standardowej taktyki ADC idzie bot z suppem.
Supp (support) - postać która wspiera ADC, zwykle ma jakieś "skille" (umiejętności) do leczenia, mitygowania obrażeń, przyspieszania albo CC (crowd-control, czyli spowolnienia, zatrzymania w miejscu, podrzucenia w powietrze itp.). Sup siedzi w krzakach i nie bije minionów, stara się też nie zadawać kończącego ciosu przeciwnikom tylko pozwala aby zrobił to ADC, za to sadzi wardy (rozstawia w strategicznych miejscach na mapie przedmioty, które sprawiają, że ten rejon jest widoczny dla całej drużyny - jest to istotne, bo chcemy wiedzieć jak poruszają się gracze przeciwnika).
Solo top - postać, która idzie samotnie na górną linię, zazwyczaj do tego celu bierze się coś twardego z dużą ilością życia, mile widziane skille umożliwiające szybką regenerację. Po zakończeniu fazy "lajnowania" (początkowej fazy gry gdzie każdy trzyma się swojej linii - faza kończy się po upadnięciu pierwszych wież) top zwykle spełnia rolę tanka, czyli w "team-fightach" (potyczkach grupowych) wpieprza się jako pierwszy w grupę wrogów (inicjuje).
Solo mid, APC (AP carry) postać idzie samotnie na środkową linię i podobnie jak ADC ma się wyfarmić. Różnica między ADC i APC polega na typie obrażeń jaki zadają - ADC zadaje obrażenia fizyczna, a APC magiczne.
Jungler - bardzo niewdzięczna rola, bo cokolwiek by się nie działo to zawsze jest wina junglera ;) Postać ta idzie do dżungli, gdzie bije się z neutralnymi mobami. Powinna pojawiać się co jakiś czas na "lajnach" aby "zgankować" (zaskoczyć swoją obecnością i przy dobrych wiatrach zabić) wrogów. Do dżungli zwykle bierze się średnio twarde lub twarde postacie - aczkolwiek byłam w grze gdzie jungle poszedł "Kaktus" (bardzo miękki APC - generalnie nie wiem jak on przeżył ani jak to zrobił, ale jak wyszedł z tej dżungli to tylko nami pozamiatał). ;)

Zdarzają się ekipy, które zaczynają double mid (dwie postacie na midzie) i idą na "first blooda" (pierwsze zabójstwo w grze jest premiowanie dodatkową kasą i daje przewagę nad przeciwnikiem).

ARAM - tryb gry "all random all mid" - inaczej niż w 5x5, gra losowo przydziela Ci postać i mapa ma tylko jedną linię. ARAMy zostały wymyślone przez graczy w trybie "własnej gry" i stały się tak popularne, że twórcy gry postanowili wprowadzić je jako oficjalny tryb rozgrywki.

Skille - umiejętności postaci. Dla wszystkich postaci przypisane są domyślnie do klawiszy q,w,e i r. Stąd można usłyszeć, że jakaś postać ma fajne q, ale przywaliła komuś z e, czyli z umiejętności podpisanej pod ten klawisz ;) Umiejętność spod r to tzw. "ulti" - zazwyczaj najbardziej potężny i spektakularny skill danej postaci.




 
 
League of legends
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-26, 01:55   

axellya, Emaleth, dziękuję. :tuli5:



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
League of legends
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 08:22   

axellya napisał/a:
botlane czyli jeden z lane'ów którymi możesz prowadzić grę

Aleś wyjaśniła. :D




 
 
League of legends
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-01-26, 09:52   

skrzywienie zawodowe, przepraszam:D



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
League of legends
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-02-19, 16:24   

Mam konto w lolu od roku, 30 lvl, aczkolwiek z normalnymi graczami grałam tylko do 20 lvlu, potem to już tylko boty. Za bardzo stresowało mnie obrażanie przez innych, gdy zdarzyło mi się nafeedować przeciwników, oraz kłótnie w teamie. I nigdy nie ogarnęłam wszystkich skrótów, nazw i pojęć, był okres jak mojemu chłopakowi pytałam się raz w tygodniu "a co to są te 'adekery'?". :D Nie orientuję się w runach ani specjalizacjach, czarna magia. No ale już nie gram, chociaż dalej śledzę nowości pojawiające się w grze. ;) Temu też nawet swojego nicku nie podam, bo skoro i tak nie gram, to sensu nie ma.



wish I could ctrl+Z you
 
 
League of legends
Megitsune 



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 35
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-25, 12:50   

Gram, często, bardzo często. Kiedyś z zainteresowania, teraz z braku wyboru - i tak nie mam co robić. Ostatnio, chyba nie mogę się skupić, słabo mi idzie na rankedach, więc porzuciłam platynowe marzenia i gram aramy i dominiony... Ale gra nadal mi się podoba, nawet byłam na Iem'ie i cosplayowałam! :D



 
 
League of legends
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-03-25, 15:29   

Megitsune, za kogo się przebrałaś? :D



wish I could ctrl+Z you
 
 
League of legends
Megitsune 



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 35
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-25, 16:01   

Hathor, Ahri (Kobieta Lis! ;) )



 
 
League of legends
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-03-25, 16:28   

O, super, lubię ją. Miałaś 9 ogonów? Zadziwiają mnie osoby przebierające się za Ahri, mnie właśnie jej kity demotywowałyby do robienia cosplayu. :D



wish I could ctrl+Z you
 
 
League of legends
Megitsune 



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 35
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-25, 18:25   

Hathor, Miałam! W środku po dwa druty i całość zawiązana w pasie, pod strojem... Po godzinie ledwo stałam, takie ciężkie... :D Każdy miał jakoś po 40 cm. Bardzo bym chciała zrobić cosplay znowu, jednak jedyną rzeczą z której średnio jestem zadowolona to właśnie te ogony. Przy następnej okazji chciałabym zrobić ten cosplay raz jeszcze, tylko tym razem wykombinować o wiele, większe ogony. Nie mam na razie pomysłów jak. :( Btw. Wysłałam Ci na priv zdjęcie z iem-u. :>



 
 
League of legends
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-03-25, 18:33   

Super cosplay. :D U mnie w Poznaniu był w ten weekend Pyrkon, osobiście nie poszłam, ale widziałam zdjęcia innej Ahri. W pierwszej chwili pomyślałam, że to Ty. :D Aż musiałam drugi raz przeczytać, że byłaś na Iem'ie, a nie na Pyrkonie. :D
Czy aby na pewno chcesz robić większe ogony? Skoro już z tymi było Ci ciężko, zamęczysz się następnym razem. Może zrób cosplay innej postaci z LoLa? ^^




wish I could ctrl+Z you
 
 
League of legends
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11