Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matka
Autor Wiadomość
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 16:40   

1. Kim dla Ciebie jest matka?

Największym koszmarem.

2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?

Nigdy jej tak nie postrzegałam.

3. Czy jest godna do naśladowania?

Dla mnie niestety nie.

4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?

Mojego "szefa", dręczyciela, osoby która daje i zabiera.

5. Jakie masz wobec niej uczucia?

Nienawiść, obrzydzenie i żal.

6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?

Nie potrafię na to odpowiedzieć.




 
 
Matka
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-15, 13:53   

1. Kim dla Ciebie jest matka?

Czasem matką, czasem przyjaciółką, czasem typem "dyktatora".

2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?


Nie we wszystkim, ale tak.

3. Czy jest godna do naśladowania?

Myślę że w każdej osobie jest coś, co jest godne naśladowania.
Moja mama ma ogromny hart ducha, silną wiarę w to że "kiedyś się w końcu ułoży" - tak w pewnym sensie, jest godna naśladowania.

4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?


Jest mi bliską osobą, do której zawsze mogę zwrócić się z prośbą o pomoc i wiem, że nie spotkam się z odmową.

5. Jakie masz wobec niej uczucia?

Kocham ją i szanuję, czasem mnie denerwuje, czasem wkurza - ale ogólnie jest kimś typu "przewodniczki".

6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?

Po tym co przeszła i przechodzi... tak jestem z Niej dumna.




 
 
Matka
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 15:12   Re: Matka

Neko napisał/a:


1. Kim dla Ciebie jest matka?
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
3. Czy jest godna do naśladowania?
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?


1. Moja matka jest pomniejszym żywicielem rodziny. Osobą dbającą, żeby wszystko było na czas opłacone a w lodówce można było znaleźć coś prócz światła.

2. Nie, nie jest dla mnie autorytetem.

3. Generalnie... nie. Lepiej dla moich ewentualnych dzieci, żebym jej nie naśladowała.

4. Chcąc nie chcąc sporą, tym większą im dalej od siebie jesteśmy.

5. Uch... ambiwalentne. Zależy od jej humoru i widzimisię. Np. jeśli nie odzywa się twardo pół roku to raczej nie "mam wobec niej uczuć" a jeśli jest ok to jest ok.

6. Ma dom, rodzinę, jakoś sobie radzi, więc niech będzie, że jestem.




 
 
Matka
Maria 


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-08-31, 21:58   

1. Smutną kobietą, która dużo wycierpiała, i mając kiedyś tylko mnie, wszystkie swoje złości i smutki wpoiła mi w małą dziecięcą głowę.

2. Nie. Ja jestem bardziej "ekspresyjna i wyraźna", zdecydowanie mniej "ułożona". Nasze światopoglądy za bardzo się różnią, żebym miała ją za autorytet.

3. Jedyną rzeczą godną naśladowania u mojej mamy jest to, że mimo wszelkich przeciwności losu, chciała mnie, kochała i pomimo tego że popełniała wiele błędów dawała z siebie ile potrafi.

4.Jest dla mnie ważna, ale staram się nie utrzymywać z nią kontaktów. Ja wycierpiałam dużo w dzieciństwie z jej powodu i chowam w sobie mocną uraze do niej, a ja dałam jej popalić jako nastolatka i bardzo ją zawiodłam, po dziś dzień ją zawodze w wielu sprawach i zawsze gdy ją odwiedzam, widze w jej oczach że obwinia sie o to jak wygląda moje życie, i że czuje się przegrana. Chciałabym żeby jej rola była tutaj jak najmniejsza.

5. Mieszane. Wściekłość, współczucie, czasem pogarde ale i miłość.

6. Tak. I zawsze będę.




Szkarłatne krople zsyłają zapomnienie. Strugi smutku i złości płyną, bym nie mogła znaleźć swojego końca...
 
 
Matka
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-08-31, 22:04   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Kimś ważnym.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
W pewnych sprawach jak najbardziej.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Chyba tak.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Może trochę opiekunem,.
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Bardzo pozytywne.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
Tak




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Matka
PersonaNonGrata 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 115
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-09-01, 15:37   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Kimś, komu zawdzięczam bardzo dużo.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Nie, uważam że w większości przypadków autorytetem dla syna może być tylko ojciec [lub ktoś kto tę funkcję posiada] lub inny starszy mężczyzna [trener/nauczyciel lub krewny]
3. Czy jest godna do naśladowania?
Zdecydowanie nie, w większości spraw na pewno nie. Poza tym uważam, że syn powinien skupiać swoją uwagę bardziej na ojcu i u niego szukać zachowań do naśladowania.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Potężne wsparcie [głównie nieduchowe].
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Całkiem pozytywne - z jednej strony jestem jej niezwykle wdzięczny za cierpliwość i opiekę, ale cały obraz psuje akcje z okresu mojego dorastania.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
Tak, biorąc pod uwagę cierpliwość i wychowanie, kiedy byłem bardzo młody, ale też nie - patrząc na jej postawę w okresie mojego buntu.




 
 
Matka
Soyeux
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-24, 20:41   Re: Matka

Neko napisał/a:
1. Kim dla Ciebie jest matka?
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
3. Czy jest godna do naśladowania?
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?


1. Ważną osobą.
2. Jak najbardziej.
3. Tak.
4. Hm. Jest moją mamą. Po prostu.
5. Głównie pozytywne.
6. Bardzo.




 
 
Matka
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-09-24, 21:06   

Kim dla Ciebie jest matka?

Skomplikowana osobą. Kocham ją, ale niszczy sama siebie i moją siostrę. Mistrzyni autodestrukcji. Mimo wszystko kocham ją, bo wiem ile dla mnie poświęciła, chociaż mam do niej duży żal.

Czy jest dla Ciebie autorytetem?

Niestety nie. Kiedyś tak, teraz już nie. Zmienił ją alkohol.

Czy jest godna do naśladowania?

Patrz poprzednia odpowiedź.

Jaką rolę pełni w Twoim życiu?

Nikłą. Spotykamy się sporadycznie. Jest miło. Dopóki nie rozmawiamy na ciężkie tematy.

Jakie masz wobec niej uczucia?

Kocham ją, ale mam do niej duży żal.

Czy jesteś z niej dumna\dumny?

Kiedyś byłam.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Matka
Tygrys 



Wiek: 40
Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 288
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-09-29, 21:15   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Kobietą, która dała mi życie. Kimś kto próbował wychowywać na swój własny, nie do końca przeze mnie rozumiany sposób. Kimś kto w pewnym etapie mojego życia zniknął, żeby pojawić się znowu, z tym że w "trochę" nieudany sposób.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Niestety, ale nie jest. Jako matka, nigdy się nie sprawdziła. Próbowała... ale nie wychodziło.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Ma wiele własnych problemów, w małżeństwie jest osobą uległą. Nie, nie jest kimś, kogo warto by było naśladować.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Jest kimś, kto żyje... Kto daje i odbiera małe nadzieje.
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Bardzo mieszane. Począwszy od prób zrozumienia, ciepłych emocji - jednak dalekich od miłości dziecka do matki, poprzez złość, żal, na nienawiści skończywszy.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
Nie.




 
 
Matka
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-03, 17:02   

Matka jest dla mnie osobą, która mnie urodziła i wychowywała. Niezbyt dobrze jej to wyszło niestety. Nie jest dla mnie autorytetem, a tym bardziej kimś godnym naśladowania. W moim życiu jest osobą, która bardzo namieszała w mojej psychice i nie pozwala mi popatrzeć na siebie z dobrej perspektywy. Czuję do niej nienawiść, wściekłość, pogardę ale i żal o to, że nigdy nie potrafiła mnie tak naprawdę obdarzyć miłością.



 
 
Matka
Szprotka 



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 64
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-10-06, 19:32   

Kim dla Ciebie jest matka?
Moja matka jest dla mnie połączeniem cech dobrego człowieka i psychopaty. Jest osobą, która poświęciła dla mnie swoje życie, chociaż czuję że wcale tego nie chciała robić.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Nie jest, chociaż w pewnym sensie ją podziwiam. Ja na jej miejscu już dawno odpuściłabym sobie wiele spraw.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Z jednej strony robi wszystko by być uznawana z wzór godny do naśladowania, ale z drugiej strony przez te starania budzi się w niej osoba, która jest anty-wzorem. Niestety, większość jej starań odbija się na mnie i na naszych relacjach.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Wyznacza rytm i bieg mojego życia. Większość moich wyborów to jej wybory. Jest jednocześnie katem, doprowadzającym mnie do szaleństwa i myśli samobójczych, ale potrafi też być dobrą matką. Szkoda, że niestety coraz rzadziej...
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Mojej uczucia w stosunku do matki są zmienne jak obraz w kalejdoskopie. Są dni, kiedy kocham ją całym sercem, kiedy dobrze mi przy niej. Są dni, że mam ochotę zabić i siebie i ją. Są dni, kiedy jej nienawidzę, brzydzę się nią i uważam ją za najbardziej zimną i wyrachowaną osobę.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
..... nie wiem. Chciałabym z całej siły powiedzieć "jestem dumna z mojej matki". Jest mi wstyd, że nie mogę tego powiedzieć. Powinnam móc. Gdy wiedziała, że nie przechodzi mi to przez gardło na pewno byłabym dla niej jeszcze mniej warta niż jestem teraz.




Showtime, motherfucker, it's on
Apocolypse now, I'm droppin' this bomb
 
 
Matka
Neter 



Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-10-09, 17:28   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Obecnie? Jest dla mnie kimś w rodzaju współlokatora. Mam dość liczne młodsze rodzeństwo i to im jest ona potrzebna. Ja nauczyłem sobie radzić bez niej.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Nie. Przez całe swoje życie dość napatrzyłem się na jej postępowanie, decyzje które podejmowała. Jestem jej totalnym przeciwieństwem i nigdy nie mógłbym uznać jej za autorytet.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Jeśli brałbym pod uwagę tylko jej ' maskę ', którą zakłada przez obcymi to tak. Idealna matka kochające swoje dzieci i robiąca wszystko by było im jak najlepiej, ale na szczęście znam ją głębiej i mogę szczerze powiedzieć, że w żadnym wypadku nie jest godna naśladowania. No chyba, że ktoś lubi łatwe życie bez większego martwienia się o konsekwencje swojego postępowania pomimo posiadania nieletnich dzieci, które potrzebują stabilności.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Jakby się tak zastanowić to oprócz wykonywania domowych obowiązków i trzymania względnego porządku w domu jest kimś kto umacnia moją więź z rodzeństwem. Bez niej nasza rodzina by się rozpadła i ona o tym wie. Dlatego tak stara się byśmy żyli w zgodzie.
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Nie mogę powiedzieć, że ją kocham. Ciężko mi się do tego przyznawać, ale nie lubię udawać. Urodziła mnie, powinna być dla mnie podporą ( z wzajemnością ), ale niestety tak nie jest. Wyrządziła wiele zła, którego skutki przez cały czas nas osłabiają. Jest kimś kogo toleruję, ale nie umiem jej dopuścić do siebie. Nie potrafię jej zaufać.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
50 na 50. Zrobiła co zrobiła, ale jest tylko człowiekiem i też swoje wycierpiała. Podziwiam ją za zaradność, bo mimo lekkomyślności potrafi zająć się domem, młodszym rodzeństwem.




 
 
Matka
Soyeux
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 21:07   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Osobą, która urodziła mnie i wychowuje.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Trudno powiedzieć.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Po części tak.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
No... jest moją mamą, opiekunką.
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Pozytywne, chociaż zdarzają się negatywne.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
Po części tak.




 
 
Matka
xMikkax 
wieczny pech.



Wiek: 25
Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 55
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-10-10, 19:53   

1. Kim dla Ciebie jest matka?
Urodziła mnie i nadal wychowuje ale emocjonalnie mnie nie rozumie. Mimo tego nadal jest moją mamą.
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?
Niestety nie.
3. Czy jest godna do naśladowania?
Moja matka ma okropny charakter i styl życia. Taki sztywny,trzymający się zasad. To denerwujące i dla mnie nie nie powinno się takiej osoby naśladować.
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Jest moją mamą czyli da mi kieszonkowe, da mi jeść i pić ale jak chcę porozmawiać na jakiś temat to się po prostu nie da..
5. Jakie masz wobec niej uczucia?
Neutralne.
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?
Trochę tak i nie.




"Co to szczęście? Powiedz mi gdzie go szukać?
Chyba byłem już wszędzie. Gdzie jeszcze mam zapukać?" /Kali
 
 
 
Matka
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-18, 18:16   Re: Matka

Neko napisał/a:


1. Kim dla Ciebie jest matka?


Sama nie wiem. Jest w dużej mierze kimś kto mnie dołuje, sprawia, że moje samopoczucie pogarsza się.
Neko napisał/a:
2. Czy jest dla Ciebie autorytetem?


Nie.
Neko napisał/a:
3. Czy jest godna do naśladowania?


Zależy w której kwestii, znaczy umie postawić na swoim, a mi tej "waleczności" brakuje.
Neko napisał/a:
4. Jaką rolę pełni w Twoim życiu?


Odpowiem tak, że coraz mniejszą rolę odgrywa w moim życiu, chociaż dalej proszę ją o wskazówki (wynika to chyba z faktu, że jednak nie potrafię do końca wziąć odpowiedzialność za swoje życie, czyny czy strachem z tego czy innego powodu).
Neko napisał/a:
5. Jakie masz wobec niej uczucia?


Teraz głównie nienawiść, czasami coś na kształt "miłego uczucia" (nie wiem jak inaczej to opisać)
Neko napisał/a:
6. Czy jesteś z niej dumna\dumny?


Nie.




 
 
Matka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11