Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-01-31, 08:00
Historia otyłej kobiety
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 12:53   Historia otyłej kobiety

Cytat:
Mariusz Wyleżoł mówi, że przychodzą do niego osoby nieszczęśliwe. Mówią: "Szydzą ze mnie", "Mąż odszedł", "Z pracy wyrzucili", "W ciążę zajść nie mogę". Pytają: "Skąd to się wzięło, doktorze?". A on tłumaczy: - A z samości. Współczesna wiedza medyczna tak naprawdę jest niewiedzą medyczną. Nie wiemy, skąd się bierze otyłość. Duża ilość spożywanych pokarmów nie jest przyczyną choroby, lecz jej skutkiem. U ludzi otyłych wydziela się nadmiernie hormon o nazwie grelina. To on daje rozkaz: "Idź do lodówki i jedz". Czynnikiem wyzwalającym chorobę może być niewinne nadmierne podjadanie: imprezki, czipsy na biurku w pracy. A potem choroba zaczyna nabierać autonomicznego charakteru, na który pacjent nie ma już wpływu. To jak z nowotworem złośliwym. Do pewnego momentu podział komórek w organizmie jest kontrolowany. A potem nowotwór wymyka się spod kontroli. Otyłość olbrzymią coraz częściej nazywa się otyłością złośliwą. Trzeba ją leczyć operacyjnie. To może być wszczepienie opaski żołądkowej, która ogranicza możliwość spożywania pokarmu i sprawia, że pacjent staje się wcześniej syty, albo rękawowa resekcja żołądka czy też wyłączenie żołądkowe, kiedy chirurg tak zmienia drogę spożytego pokarmu, by nie wszystko zostało strawione i wchłonięte.

Źródło.




 
 
Historia otyłej kobiety
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-27, 22:06   

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że bezpłodność spowodowana jest samotnością...



 
 
Historia otyłej kobiety
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-28, 08:37   

cruella napisał/a:
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że bezpłodność spowodowana jest samotnością...

W większości przypadków potrzeba jednak drugiej osoby do zapłodnienia. ;)




 
 
Historia otyłej kobiety
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-28, 09:24   

kokosowa napisał/a:
W większości przypadków potrzeba jednak drugiej osoby do zapłodnienia. ;)

To nie jest bezpłodność.




 
 
Historia otyłej kobiety
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-28, 11:01   

kokosowa, bezpłodność przykładowo może być spowodowana genetyczną chorobą jajników i jak dla mnie to nijak ma się to do samotności czy posiadania drugiej osoby do zapłodnienia.



 
 
Historia otyłej kobiety
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-01-28, 11:06   

A wiecie co? Mi tam się wydawało, że lekarz mówiąc, że to wszystko bierze się z "samości" nie miał na myśli samotności. Od początku do końca identyfikuję "samość" jako "sama się wzięła, medycyna do końca nie zna jeszcze odpowiedzi, więc samoistnie przyłazi do niektórych". Nie wydaje mi się, żeby on miał na myśli samotność... Jaby miał, to by użył odpowiedniego słowa, tym bardziej, że następne zdania wypowiedziane przez niego wydają mi się całkiem sensownym poparciem na to:


lekarz napisał/a:
A z samości. Współczesna wiedza medyczna tak naprawdę jest niewiedzą medyczną. Nie wiemy, skąd się bierze otyłość.




Disqualified as a human being.
 
 
Historia otyłej kobiety
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-28, 11:11   

Faktycznie, teraz to ma jakiś sens.



 
 
Historia otyłej kobiety
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12