Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesądy
Autor Wiadomość
renu 
Nothingman



Wiek: 32
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 341
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-08-07, 11:13   

Chochlik, Czasami ją przestawiam jak np. lezy na krześle, albo jak ją spotkam na mieście i ma ciężko to pomagam jej nieść.


I nie, nie zakładam jej tak jak kobiety, po prostu niosę w ręce. :D




 
 
Przesądy
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 23:01   

Przesądy, fajnie się o nich czyta :) Sama nie wierzę w klątwę czarnego kota, czy przejście pod drabiną - jednak jednego (nie wiedzieć czemu) trzymam się... często muszę jeździć w tzw. "dłuższą trasę" - wyjeżdżając z domu, nigdy, ale to przenigdy nie wracam się po coś co zostało zapomniane, nawet - jeśli odjechałam kilka metrów od bramy - podobno przynosi "pecha". :)



 
 
Przesądy
renu 
Nothingman



Wiek: 32
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 341
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-08-14, 23:04   

Areva,

Możesz się wrócić, ale musisz usiąść na 10 sekund. :lol:




 
 
Przesądy
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 23:41   

renu napisał/a:
Możesz się wrócić, ale musisz usiąść na 10 sekund. :lol:

O widzisz! :P renu, będę pamiętała na przyszłość :D




 
 
Przesądy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 07:26   

renu napisał/a:
Możesz się wrócić, ale musisz usiąść na 10 sekund.

Słyszałam, że zaleca się też usiąść przed wyjściem na kilkanaście sekund, właśnie żeby niczego nie zapomnieć i żeby nie mieć w trasie pecha. :D




 
 
Przesądy
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 14:45   

renu, moja mamunia wierzy tak samo, że "pojemnik", w którym są pieniądze nie może leżeć na podłodze. Niezależnie czy to torebka, torba czy cokolwiek.

Drugą taką rzeczą jest z kolei to... co powiedziała kiedyś jakaś stara cyganka: kobiety nie powinny nosić krzyży. Ani na łańcuszkach, ani nigdzie. Niestety do dziś się nie dowiedziałam dlaczego.




 
 
Przesądy
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 10:02   

Jak wyżej. Staram sie żeby portfel nie był na podłodze bo boje się, że stracę pieniądze.
Wierzę też w wypadajace zęby w snie (yo oznacza że ktoś umrze), sprawdziło się wielu osobom w tym i mi. ):

Z takich własnych to nie chodzę dawną drogą na praktyki bo boję się, że to będzie miało wpływ na mój dzień tj. będzie gorszy. No i zapalniczka nie może być przy kluczach bo to oznacza (dla mnie) pożar. Zdarzyło mi się raz ''złożyć ofiarę'' z krwi żeby to się nie stało, byłam bardzo wystraszona.




 
 
Przesądy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-26, 10:06   

wihszyciel napisał/a:
Zdarzyło mi się raz ''złożyć ofiarę'' z krwi żeby to się nie stało, byłam bardzo wystraszona.


Ofiarę z krwi? Rozwiniesz? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.




Disqualified as a human being.
 
 
Przesądy
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 11:52   

Mustela Nivalis, ''ofiara z krwi'' = pocięcie się bo tylko na to było mnie stać. Wierzyłam że jeśli się potnę to nic złego się wtedy nie stanie.
.
I jeszcze klucze nie mogą leżeć na podłodze bo boję się że rodzice wylądują na ulicy, nie lubię jak mi upadają.




 
 
Przesądy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-26, 12:24   

Och, okej, myślałam, że chodzi o coś w stylu "uroń kroplę krwi z palca serdecznego na rozkopaną glebę i obróc się trzy razy wokól własnej osi...". :P



Disqualified as a human being.
 
 
Przesądy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-27, 06:59   

wihszyciel napisał/a:
Mustela Nivalis, ''ofiara z krwi'' = pocięcie się bo tylko na to było mnie stać. Wierzyłam że jeśli się potnę to nic złego się wtedy nie stanie.

Mi to bardziej na natręctwo niż przesąd wygląda.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Przesądy
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-06-01, 19:00   

To jak o przesądach. Nie przechodzę przodu auta. I nikt, kto ze mną jeździ tego nie robi, już wiedzą, że się drę wtedy. Jak zostawiam torebkę na miejscu pasażera przed jazdą to obchodzę tył auta, nigdy przód. Niby nie wierzę, że to przynosi pecha, ale czuję się bardzo niespokojna jak to zrobię.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Przesądy
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-02, 15:29   

Jak jeszcze wychodziłam z matką to zawsze krzyczała/denerwowała się jak przechodziłam pod dużym znakiem ale nigdy nie wiedziałam czemu. /:



 
 
Przesądy
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-07-15, 10:07   

Kto wierzy w gusła temu dupa uschła. Takie powiedzonko babcine.

Mnie wciąż krytykują za kładzenie torby na podłodze. Bo w niej portfel,a wiadomo, że pieniądze nie będą się mnie trzymać :D




 
 
Przesądy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12