Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Oneironautyka
Autor Wiadomość
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-23, 16:58   

Psychosis, cieszę się że Ci się podobają moje słowa i opisy :)



Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-24, 07:46   

Samael21 napisał/a:
. To uczucie gdy wzbijasz się w powietrze i lecisz jak ptak nad jeziorem a dookoła Ciebie szumi las i widzisz ogromne, zaśnieżone szczyty gór. Ty na swej twarzy czujesz powiew powietrza oraz ciepło promieni słonecznych.

O, czyli takie kino 4D/5D ?

To wtedy bardziej rozumiałabym zagadnienie.
Nie zamierzam próbować, ale chyba przekonałeś mnie, że pasuje to do kategorii hobby/pasja. ;)




 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-24, 17:56   

Cytat:
O, czyli takie kino 4D/5D

Nawet lepiej, bo wiesz że wszystko dookoła Ciebie jest w pewien sposób prawdziwe a nie jest wyświetlane na ekranie ;)

Cieszę się że Cię przekonałem ;)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-24, 18:57   

Samael21, uwierz, byłam w kinie z tak realistycznymi efektami, że musiałam zamknąć oczy, bo bym zwymiotowała :P
Krótki filmik, a efekty takie, że szybko zapominasz o tym, że to tylko takie efekty i film wyświetlany na ekranie.

Dzięki za odpowiedzi :)




 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-24, 19:13   

Ale i tak uważam że Świadomy sen jest jedną z najlepszych rzeczy jakie mnie w życiu spotkały ;)



Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Tnanever 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-03-18, 12:25   

Odświeżę trochę temat. Kiedyś się tym trochę interesowałem, dałem sobie z tym spokój. Ostatnio zacząłem się w to bawić znowu. Człowiek zazwyczaj co nocy ma około 3 snów, po przebudzeniu się już ich nie pamięta. Już po pierwszym dniu treningu jesteśmy w stanie je rano odtworzyć. Znalazłem taki mały kurs dotyczący podstaw świadomego snu, może kogoś zainteresuje. http://chomikuj.pl/fufas1...adomego+snienia



 
 
Oneironautyka
Gość

Wysłany: 2014-03-24, 14:38   

Jakby to powiedzieć od dziecka silnie się skupiam podczas snu i jak na razie raz w swoim życiu przeżyłem świadomy sen. Następnym razem, gdy już byłem w tym stanie nie dałem rady i jakoś stan się ulotnił. Nie mam ochoty stosować jakiś technik, bo może jeszcze źle to zadziała na moim zdrowiu.



 
 
Oneironautyka
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-03-24, 19:48   

Ja także kiedyś interesowałam się LD i OOBE, choć na to drugie jakoś nigdy nie starczyło mi odwagi. Niestety żadną metodą nie udało mi się osiągnąć świadomego snu, jedyny plus (chociaż nie zawdzięczam tego właściwie żadnej metodzie) jest taki, że zapamiętuję dużą część swoich snów, a przynajmniej mam takie wrażenie. Prowadziłam senniki, starałam się je analizować. Teraz porzuciłam wszelką praktykę ponieważ ani nie mam czasu ani ochoty przegrać tego drugi raz. Mimo tego miałam dwa razy świadomy sen przed tymi wszystkimi praktykami. Było wprost cudownie.

Zastanawiają mnie jeszcze trzy kwestie. Jak to jest, kiedy śnimy o jakiejś osobie, której kompletnie nie znamy, a następnego dnia spotykamy ją na ulicy albo gdziekolwiek indziej? Zdarzyło mi się to dwa razy, w tym ostatni raz dość niedawno. Ciekawi mnie to jakim trafem się to dzieje, może ma to związek z jasnowidzeniem?

A druga rzecz: w podstawówce ja i moja koleżanka z klasy miałyśmy dosłownie taki sam sen. Nie byłyśmy nigdy w jakichś bliskich relacjach, więc telepatia (o ile można ją odnieść także do świata snów) raczej na moje odpada.

No i ostatnie: mówienie przez sen w obcych językach. Miałam i takie przeżycia. Dwukrotnie kolega powiedział mi, że przez sen mówiłam biegle po francusku, podczas gdy ja nigdy się tego języka nie uczyłam i praktycznie nie miałam z nim do czynienia.

Skąd biorą się takie rzeczy?




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Oneironautyka
Megitsune 



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 35
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-25, 12:31   

axellya, Ja wierzę w reinkarnację, więc mogłabym się domyślać, że to np. 'duchowa Ty', która pamięta ludzkie umiejętności z poprzedniego życia, o. :>
Też się kiedyś interesowałam/interesuję się nadal LD i OOBE. Właściwie, była to dla mnie moja 'życiowa droga'. Nie podoba mi się tu, w życiu, więc jak najszybciej chciałam się uwolnić. Niedługo po tym, jak dokonałam postępu, wyjechałam, nie miałam już czasu ani ochoty na to. Teraz, mam go tak dużo, że najchętniej całe miesiące spędziłabym śniąc. Straciłam jednak cały swój postęp i wiem, że musiałabym zaczynać od nowa. (Nie pamiętam już nawet snów.) To mnie trochę zniechęca. :/




 
 
Oneironautyka
Gość

Wysłany: 2014-03-25, 16:19   

Megitsune a co do tego ma reinkarnacja?



 
 
Oneironautyka
Megitsune 



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 35
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-25, 16:31   

Krzychu, po prostu tak interpretuję sny, o których pisała axellya.



 
 
Oneironautyka
Tnanever 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-03-25, 19:09   

Krzychu, jeżeli nie chcesz stosować żadnych technik to po prostu możesz sobie powtarzać przed snem jak już leżysz, przez kilka minut coś mniej więcej "dzisiaj będę miał sen, rano się obudzę i będę go pamiętał". Albo "w czasie snu przypomnę sobie że to sen" wtedy jest szansa że rzeczywiście tak się stanie. Przed snem zawsze powtarzam sobie coś podobnego i rano budząc się jestem w stanie przypomnieć sobie co mi się śniło. Przydatne jest też zapisywanie swoich snów, w zeszycie/na komputerze. Zapewniam Cię że jest to całkowicie bezpieczne. :)
axellya, opiszesz co robiłaś w tych snach gdy byłaś świadoma? Jestem ciekawy.




 
 
Oneironautyka
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-03-25, 19:26   

Tnanever, świadomość osiągnęłam dopiero po jakimś czasie, właściwie mogę powiedzieć, że nawet pod koniec snu. Pierwszy raz zdarzył mi się stosunkowo dawno, ale pamiętam dość dobrze na czym moja świadomość się "zaczepiła". Postanowiłam znależć sobie dogodne miejsce i skoczyć w dół (skoro mam świadomy sen nic mi się nie stanie). Tak też zrobiłam, ale nie przewidziałam możliwości, że właśnie wtedy się obudzę, a mogłam zrobić o wiele więcej. Tak też się stało.

Drugim razem spotkałam we śnie przystojnego faceta (ku Twojemu zdziwieniu i pewnie zawodząc Cię ani nie latałam, ani nie starałam się wciągnąć kogoś w mój sen). Wszystko opierało się na tym, że chciałam go zdobyć i udało mi się. Za kilka chwil brutalnie mnie obudzono.

Teraz wiem, że mogłam stokroć lepiej wykorzystać swoją sytuację, jednak w tamtej chwili skupiłam się tylko na "tu i teraz". Żałuję, że nie przeżyłam czegoś wspaniałego i ograniczyłam swoje pole widzenia do zaledwie prostych życiowych czynności.

Megitsune, ja w podobnym celu co i Ty starałam się osiągać świadome sny. Takie "drugie życie" kompletnie takie jakie chcesz by było. I możesz dosłownie wszystko, nie jesteś od nikogo zależna - to inni są zależni od tego na co masz w danej chwili ochotę.
Co do reinkarnacji to właściwie w ten sposób bym tego nie interpretowała (pomijając, że w takową nie wierzę). Aczkolwiek innego wyjaśnienia na tą chwilę nie mam, więc dziękuję za pomysł. :)




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Oneironautyka
Tnanever 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-03-25, 21:58   

axellya, wcale się nie dziwię. Zauważyłaś ładnego faceta, to chyba normalne że chciałaś go zdobyć. No ale z drugiej strony mogłaś po prostu go sobie wziąć, bez starania się o niego. A potem polecieć razem w podróż. :D
Najważniejsze że miałaś kontrolę nad snem. Trening czyni mistrza! :)
Z mojej strony chyba najszybciej osiągnę sukces metodą WILD. Zastanawiam się czy nie ustawić sobie w nocy pobudki żeby mieć po prostu więcej szans na jej realizowanie, tym samym szybszą naukę. Możecie opisać swoje doświadczenia z tą techniką?




 
 
Oneironautyka
faja 



Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 80
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-07-17, 18:43   

Zdarza mi się w czasie snu zorientować, że śnię. Wtedy idę na całość i robię co chcę. :) Nie wiedziałem, że ma to swoją nazwę i że są różne techniki żeby to osiągnąć. Ciekawe, ciekawe.



 
 
Oneironautyka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11