Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Oneironautyka
Autor Wiadomość
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 20:55   Oneironautyka

Witam.
Założyłem ten temat, aby osoby praktykujące Świadomy Sen mogły podzielić się z innymi swoimi przeżyciami, ulubionymi rzeczami we śnie oraz do ogólnej dyskusji na temat świadomych jak i nieświadomych snów.

Jeśli chodzi o mnie to interesuje się oneironautyką od około dwóch lat. Miałem kilku miesięczną przerwę od sennych podróży, ale postanowiłem do tego wrócić.
Moją ulubioną rzeczą w świadomym śnie jest eksplorowanie sennych światów i podziwianie tych przepięknych, a często mrocznych zakamarków mego wnętrza.
Jeśli chodzi o seks we śnie to unikam go jak ognia, gdyż moim zdaniem jest multum dużo lepszych i przyjemniejszych rzeczy do zrobienia we śnie niż "zwyczajny" stosunek nawet z najpiękniejszą kobietą świata. Po prostu szkoda mi czasu na tego typu "zabawy".
Moja ulubiona metoda to MILD oraz w dni wolne WBTB 6+1
Zachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi radami, przeżyciami i wszystkim tym co ma związek z waszymi snami ;)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oneironautyka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-20, 21:01   

Samael21 napisał/a:
Moja ulubiona metoda to MILD oraz w dni wolne WBTB 6+1


A co to?
Szyfr dla wtajemniczonych?




Disqualified as a human being.
 
 
Oneironautyka
Zamaskowany
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-20, 21:05   

Mustela Nivalis napisał/a:

A co to?
Szyfr dla wtajemniczonych?


Dobre pytanie :D
ja sie tez tym interesuje ale od niedawna wiem tylko, że metoda MILD jest to technika pobudzania
pamięci.
Kiedy przebudzisz się po nocy
i odzyskasz świadomość, nie możesz
w ogóle się poruszać. Nie zwracaj
uwagi na zewnętrzne bodźce, w ten sposób można "łatwo" powrócić do kolejnej podróży astralnej ;)




Ostatnio zmieniony przez 2013-11-20, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 21:07   

Mustela Nivalis, to są dwie z wielu metod osiągania świadomego snu. Są to podstawowe metody więc myślałem że nie będzie problemem ich "rozszyfrowanie" :D
A więc WBTB 6+1 oznacza sześciogodzinny sen, pobudka i przez godzinę robienie rzeczy związane ze świadomym śnieniem aby nasz umysł był tym tematem przepełniony i po tej godzinie ponowne położenie się spać. Wtedy nasz mózg będzie zajęty świadomym snem i jest spore prawdopodobieństwo na osiągnięcie tego stanu.
Metoda MILD opiera się głównie na afirmacji, czyli powtarzaniu sobie aby dotarło to do naszej podświadomości że danej nocy osiągniemy świadomy sen ;)
Mam nadzieję ze chociaż troszkę rozjaśniłem :)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-20, 21:14   

Samael21 napisał/a:
Mam nadzieję ze chociaż troszkę rozjaśniłem


Teraz tak. Dziękuję. :)

Próbowałam poszukać kilku informacji na ten temat od strony "fachowej" i znalazłam taką wypowiedź na temat Oneironautyki i jej niebezpieczeństw. Możesz się do tego ustosunkować?
Cytat:
"Orieninautyka ma też inny nie mniej przerażający aspekt, który jej propagatorzy wstydliwie przemilczają, są nim zaburzenia psychiczne, uszkodzenia mózgu i narkomania. Oto co pisze na ten temat jeden z autorytetów w dziedzinie psyhiatrii prof. Jarosław Półchłopek-Bachleda: "Jedno z zaburzeń snu tzw. świadome śnienie, stanowi szczególne zagrożenie tym bardziej, że od pewnego czasu temat ten staje się modny. Według najnowszych badań tzw świadome śnienie wynika z zaburzeń hormonalnych oraz rozregulowania równowagi w płynie mózgowo rdzeniowym podobnie jak ma to miejsce w shizofrenii, istnieją też przesłanki wskazujące na zwiazek tego zjawiska z uszkodzeniem hipokampu na co wyraźnie wskazuja badania prof. Steinera i jego zespołu. Zjawisko to występuje u dzieci oraz w okresie pokwitania w późniejszym wieku samoistnie ustępuje. Osobniki u których występuje to zjawisko szczególnie narażone są na shizofrenię a takrze innego rodzaju zaburzenia psychiczne. Tzw. świadome śnienie zwiazane jest ze zwiększona produkcją endorfin, melatoniny a takrze adrenaliny stąd sny tego typu śniący odbiera jako niezwykle żywe, o niemal mistycznym charakterze czesto przerażające. Zwiazek koszmarów ze świadomym śnieniem jest zresztą od dawna znany. Pojedyńcze wystąpienie świadomego snu jest tylko symptomem wskazującym na te zaburzenia i samo w sobie nie jest groźne, jeśli jednak tego typu sny powtarzają się wywołują poważne zaburzenia hormonalne i w konsekwencji prowadzą do powaznych zaburzeń psychicznych i uszkodzenia mózgu. Osobne zagadnienie stanowią psychologiczne powikłania zwiazane z występowaniem świadomego śnienia. Jak wykazują badania statystyczne 98% osób u których pojawia się to zjawisko wcześniej czy później sięga po narkotyki. Występowanie świadomych snów prostą droga prowadzi do narkomanii, nie przypadkowo od tysiącleci świadome śnienie i używanie halucynogenów ściśle wiązało się ze sobą. Nadmiar edorfin związany z tym zjawiskiem powoduje iż osobnik staje się uzależniony i kiedy poziom edorfin powraca do normy sięga po substytuty aby ponownie doświadczyć tych wrażeń. Inne komplikacje wiążą się, ze wzrostem agresji i zatraceniem rozróżniania pomiędzy jawą a snem." Profesor ilustruje swoje wypowiedzi opisem wielu przypadków w których ludzie wyskakiwali przez okna, lub robili inne rzeczy narażając zdrowie swoje i innych - biorąc rzeczywistość za sen. Opisuje też kliniczny przypadek Anny B. uczennicy Poznańskiego LO, która znalazła w internecie opisy wywoływania świadomych snów i nieodpowiedzialnie zaczęła na sobie eksperymentować stosując tzw metodę "testów rzeczywistości" i "Mild" oraz używając tzw dźwięków do synchronizacji fal mózgowych. Młoda zdolna dziewczyna, która osiągała znakomite wyniki w nauce stopniowo zaczęła dostawać coraz gorsze stopnie, stała sie rozkojarzona i coraz bardziej drażliwa. Co jak się okazało było wynikiem przerywania snu. Stopniowo, zaczął pogarszać sie jej kontakt z rzeczywistością i zaczęły pojawiać się kolejne symptomy. Kiedy trafiła na oddział z poważnymi zaburzeniami wskazującego na uszkodzenie mózgu miała za sobą bez mała 1,5 roku takiego intensywnego "treningu" i oczywiście wiele świadomych snów. Poddana eksperymentalnej terapii hormonalnej, połaczonej z elektrowstrząsami i lekami psychotropowymi już po miesiącu uwolniła się od świadomych snów stopniowo wróciła do normy. Leczenie trwało ponad rok. Dziś Anna funkconuje już samodzielnie, jednak ciagle musi przyjmowac leki i pozostaje pod kontrolą lekarza. Zdaniem lekarzy najbardziej tragicznym w skutkach okazało się użycie tzw dźwieków synchronizoujacych fale mózgowe, których szkodliwość poznano już w latach 70-tych. Nałożenie ich wpływu na zaburzenia hormonalne i brak równowagi w płynie mózgowo rdzeniowym będących wynikiem wywoływania tzw świadomych snów doprowadziło do trgedii. Profesor przedstawił wyniki swoich badań Polskiemu Związkow Psychiatrów i stał się jednym z inicjatorów obywatelskiego projektu ustawy mającej na celu zakazanie rozpowszechniania i używania tzw dźwieków synchronizujacych fale mózgowe oraz zakaz propagowania tzw oneironautyki. "




Disqualified as a human being.
 
 
Oneironautyka
Zamaskowany
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-20, 21:17   

Samael21 napisał/a:

Metoda MILD opiera się głównie na afirmacji, czyli powtarzaniu sobie aby dotarło to do naszej podświadomości że danej nocy osiągniemy świadomy sen ;)
Mam nadzieję ze chocż troszkę rozjaśniłem :)


Kurcze pomyliłem sie ? O.o




 
 
Oneironautyka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-20, 21:22   

A, jeszcze jedno, chciałam tylko dodać, że ja nie mam zdania, ze słowami w cytacie się nie identyfikuję, a świadomego śnienia nie praktykuję pasjami, choć nie ukrywam, że co jakiś czas mi się ono zdarza spontanicznie. :roll:
Żeby nie było.




Disqualified as a human being.
 
 
Oneironautyka
Zamaskowany
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-20, 21:25   

Mustela Nivalis napisał/a:
A, jeszcze jedno, chciałam tylko dodać, że ja nie mam zdania, ze słowami w cytacie się nie identyfikuję, a świadomego śnienia nie praktykuję pasjami, choć nie ukrywam, że co jakiś czas mi się ono zdarza spontanicznie. :roll:
Żeby nie było.


Każdemu człowiekowie się to zdarza ;P




 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 21:27   

"Najwięcej udzielają się osoby, najmniej wiedzące o temacie". Ci profesorowie wyciągają wnioski, nie mając lub nie biorąc pod uwagę podstawowych informacji. Każdy człowiek doświadcza świadomych snów, ale szybko o nich zapominają bo nie ćwiczą pamięci snów. Powiązanie narkomani z oneironautami jest jak powiedzenie że 100% osób pijących wodę umarło. Jedno z drugiego nie wynika ale ludzie szukają sensacji i powodów do potępiania. Ja jak napisałem w pierwszym poście interesuje się świadomym snem (w skrócie LD) od dwóch lat i jedyny narkotyk jaki zdarza mi się zażyć to ******, ale nie ze względu na sen ale "bo lubię" i paląc pierwszego blanta nie myślałem o śnieniu ;)
Kwestie "pomylenia jawy ze snem" można włożyć między bajki ;) Jest to coś w rodzaju legendy opowiadanej sobie aby dać więcej powodów do nienawidzenia danego zjawiska. Odróżnić te dwa stany można w banalny sposób, którego uczy się każdy początkujący oneironauta, są to tak zwane testy rzeczywistości. Zniszczenie mózgu? nie sądzę ;) Świadomy sen jest zwykłym snem, tylko tyle że mamy możliwość decydowania nad postępowaniem naszego sennego "ja". Nie kontrolujemy całego świata, tylko jedną-naszą postać więc nie obciążamy naszego mózgu ;)

Chętnie odpowiem na więcej pytań, jako jakiś tam "mały znawca tematu" :)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-20, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oneironautyka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-20, 21:43   

Skoroś taki chętny, to trochę Ciebie pomolestuję. ;]

Laik pyta, proszę się nie śmiać, jakbym palnęła głupotę:
- jak wyglądają testy rzeczywistości, o których wspominasz? byłeś zmuszony do ich przeprowadzania czy zwykle nie jest to konieczne?
- jak często udaje się Tobie osiągnąć stan świadomego snu a jak to wyglądało na początku?
- są jakieś metody świadomego śnienia, których nie próbowałeś i dlaczego(pytam, bo piszesz jedynie o ulubionych)?
- czy można w jakimś sensie w świadomym śnieniu posunąć się za daleko?
- gdzieniegdzie można odnaleźć informację, że świadome śnienie pomaga zlikwidować lęki, fobie etc. - jak to?
- bardzo często na różnych stronach tematyka LD pojawia się wraz z OOBE (OBE, różnie piszą), próbujesz praktykować też i to?




Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-20, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oneironautyka
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-20, 21:44   

Samael21 napisał/a:
Świadomy sen jest zwykłym snem, tylko tyle że mamy możliwość decydowania nad postępowaniem naszego sennego "ja".

Świadomy sen nie jest zwykłym snem - profil fal mózgowych jest nieco inny podczas świadomego snu... co do wpływu tego zjawiska na mózg, to nie jestem pewna czy eksperci w dziedzinie snu osiągają tutaj consensus.
Samael21 napisał/a:
Każdy człowiek doświadcza świadomych snów, ale szybko o nich zapominają bo nie ćwiczą pamięci snów.

Nigdy w życiu nie doświadczyłam świadomego snu. Tak samo jak dopiero w wieku lat 25 mi uświadomiono, że istnieją czarno-białe sny... w życiu takiego nie miałam i przez to nie rozumiałam życzeń "kolorowych snów"... myślałam, że zawsze wszystkie są kolorowe.




 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 21:53   

Mustela Nivalis napisał/a:
- jak wyglądają testy rzeczywistości, o których wspominasz? byłeś zmuszony do ich przeprowadzania czy zwykle nie jest to konieczne?

Używam ich wciąż do sprawdzenia czy aby przypadkiem nie jestem we śnie, szczególnie gdy przytrafi mi się jakaś "dziwna" sytuacja ;) Moim ulubionym testem jest zatkanie nosa i próba oddychania przez niego. Jeśli jesteś w śnie to możesz bez problemu oddychać przez zatkany nos ;)
Cytat:
- jak często udaje się Tobie osiągnąć stan świadomego snu a jak to wyglądało na początku?

Na początku był to powiedzmy jeden sen na miesiąc, gdy trochę więcej poćwiczyłem był to około 1 LD na tydzień ;)
Mustela Nivalis napisał/a:
- są jakieś metody świadomego śnienia, których nie próbowałeś?

Pewnie tak, ale większość tych najpopularniejszych przetestowałem ;)
Mustela Nivalis napisał/a:
- czy można w jakimś sensie w świadomym śnieniu posunąć się za daleko?

Jasne że tak, głównie chodzi tutaj o podejmowanie decyzji niezgodnych z Twoją naturą, np. mordowanie niewinnych ludzi. Po obudzeniu możesz mieć wyrzuty sumienia a nawet po dłuższych praktykach tego typu zmienioną psychikę.
Mustela Nivalis napisał/a:
- gdzieniegdzie można odnaleźć informację, że świadome śnienie pomaga zlikwidować lęki, fobie etc. - jak to?

Chodzi o to że jeśli masz np. arachnofobię to w świadomym śnie możesz "przywołać" pająka i zniszczyć go, lub się z nim oswoić ;) Ja zwykłem zabijać obiekty mych fobii :)
Mustela Nivalis napisał/a:
- bardzo często na różnych stronach tematyka LD pojawia się wraz z OOBE (OBE, różnie piszą), próbujesz praktykować też i to?

Niestety nie miałem okazji praktykować OOBE, ale nie wykluczam że kiedyś się skuszę ;)

Emaleth, z wiedzy którą posiadam wiem, że świadomy sen jest zwykłym snem, tylko tyle że posiadamy świadomość. Więc ewentualnie część mózgu za to odpowiedzialna może być pobudzona. Ale oczywiście mogę się mylić, bo nie jestem specjalistą jeśli chodzi o ludzki mózg ;)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 22:04   

Emaleth napisał/a:
Nigdy w życiu nie doświadczyłam świadomego snu. Tak samo jak dopiero w wieku lat 25 mi uświadomiono, że istnieją czarno-białe sny... w życiu takiego nie miałam i przez to nie rozumiałam życzeń "kolorowych snów"... myślałam, że zawsze wszystkie są kolorowe.

Zachowujesz się jak ludzie upierający się że "oni nie mają snów" dlaczego oni się upierają? Bo ich pamięć snów jest na tak niskim poziomie że nie potrafią zapamiętać żadnego snu przez kilka/kilkanaście lat. Bardzo małe dzieci prawie cały czas doświadczają świadomych snów. Przeciętna osoba doświadcza kilku świadomych snów przez całe życie NIE PAMIĘTAJĄC TEGO, więc nie mów mi że nigdy nie miałaś takowego ;)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-20, 22:08   

Samael21 napisał/a:
Bo ich pamięć snów jest na tak niskim poziomie że nie potrafią zapamiętać żadnego snu przez kilka/kilkanaście lat.

Mam dobrą pamięć snów - pamiętam dobrze przynajmniej połowę własnych snów, co do reszty mam mgliste pojęcie co się działo... bardzo, bardzo rzadko nie pamiętam snów w ogóle. A jest parę takich snów z okresu dzieciństwa (6-7 lat), które pamiętam do dziś, więc mi nie wmawiaj ;) W żadnym ze snów jakie pamiętam nie byłam świadoma.
Dodam jeszcze, że po neuroleptykach miałam mega genialne sny... aż żal było jak człowiek się budził, bo we śnie wrażenia jakby Ci ktoś kolor i kontrast podkręcił... mega intensywne i emocjonalne... ale też zawsze bez świadomości tego, że jest to sen.




 
 
Oneironautyka
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-11-20, 22:17   

Emaleth, robi się tu mały spam ;)
Nie zamierzam się wdawać w spór na temat Twojej psychiki. Ale to jest wielce dziwne że przy dużej pamięci snów jaką się szczycisz nigdy w życiu nie miałaś świadomego snu ;)




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
Oneironautyka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14