Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Halucynacje?
Autor Wiadomość
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-10, 14:55   

Celowałabym w sumie w teorię Nightmare, bo po prawdzie: 5 dni temu miałam próbę samobójczą z lekami. Ale myślałam, że od tego czasu leki już mi zeszły.

Na ogół tuż przed zaśnięciem słyszę głosy, zwykle totalnie bez sensu, ale z tymi wrzaskami spotykam się po raz pierwszy.

Wizytę u psychiatry mam dopiero na 15 czerwca. Myślicie, że fakt próby samobójczej i halucynacji mógłby mi pomóc tą wizytę przyśpieszyć?




Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Halucynacje?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-10, 17:21   

Ijon, być może. Oobe fajne i świadome sny. Ja byłam, kiedyś newagowcem. :D

CurlyHead, tak. :)




 
 
Halucynacje?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-10, 19:59   

W czasie psychozy miałam halucynacje (omamy) i było to straszne doświadczenie. Halucynacje (czyli doznania zmysłowe, które w rzeczywistości nie mają miejsca) są objawami psychotycznymi, podobnie jak głosy (pochodzące z zewnątrz), zapachy, widzenie wszystkiego w jednym kolorze itp. Ale chory rzadko zdaje sobie sprawy, że to są halucynacje. Zwykle postrzega to jako fakt, rzeczywistość i nie docierają do niego tłumaczenia, że jest inaczej. Omamy budzą również ogromny lęk u chorego.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Halucynacje?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-11, 07:38   

Jak byłam mała, kiedyś się obudziłam i widziałam pana w garniturze łysego, który siedział na krześle. Przestraszyłam się i schowałam pod kołdrą. Potem mówiłam mamie, że on był. Ona do mnie, że mam bujną wyobraźnię, ale się wtedy przestraszyłam... Jak byłam nieco starsza zdarzało mi się słyszeć, jak ktoś woła mnie z rodziny i każe coś zrobić, a tej osoby akurat w domu nie było, albo ktoś do mnie wołał po imieniu, jak sobie odpoczywałam - przestraszyłam się bo to było, jakby w mojej głowie. Miałam kilka takich przypadków. Obecnie nie mam. :)



 
 
Halucynacje?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-11, 13:25   

Jeśli było w Twojej głowie to to się zdarza. Gorzej gdyby to były głosy pochodzące z zewnątrz.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Halucynacje?
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-11, 17:40   

To o czym piszę Nightmare, to tzw pseudohalucynacje, i też niebezpieczna sprawa.



 
 
Halucynacje?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-11, 17:57   

No, ale nie jestem schizofreniczką. :) Do pseudohalucynacji zalicza się niekontrolowane wyobrażenie, obraz, który pojawia się nam ciągle w głowie, a my nie możemy się go pozbyć?



 
 
Halucynacje?
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-18, 01:59   

A w do moich już wyżej wspomnianych omamów dołączyły właśnie omamy węchowe. I nadal nie zadzwoniłam żeby spytać o przesunięcie wizyty do psychiatry na wcześniejszy termin. Jakoś tego nie widzę.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Halucynacje?
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-18, 09:47   

I pomyśleć że mam to wszystko razem... Jakoś jednak specjalnie mi to nie przeszkadza, chociaż odłączenie od rzeczywistości w przestrzeni publicznej...



 
 
Halucynacje?
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-21, 12:48   

Night Hunter, I jak ci się żyje z halucynacjami/omamami?



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Halucynacje?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-21, 14:16   

Night Hunter, piszesz, że masz psychozę i nie przeszkadza Ci to? To podziwiam, musisz być bardzo silna. Ja gdy miałam objawy psychotyczne (a takimi są halucynacje) byłam ogarnięta lękiem, którego nie da się porównać z żadnym innym lękiem. Robiłam wszystko, żeby nie widzieć. Fakt, że nie umiałam odbierać rzeczywistości we właściwy sposób sprawiał, że nie chciałam odbierać jej już w żaden sposób.


<<< Dodano: 2016-05-21, 13:17 >>>


Nightmare napisał/a:
Do pseudohalucynacji zalicza się niekontrolowane wyobrażenie, obraz, który pojawia się nam ciągle w głowie, a my nie możemy się go pozbyć?

Chyba nie. Halucynacje i pseudohalucynacje to jest to co WIDZISZ, a co w rzeczywistości nie istnieje. Ale ty to widzisz tak jak krzesło i inne przedmioty.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Halucynacje?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11