Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Straszydła
Autor Wiadomość
Neverhood 


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 262
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-17, 12:22   

Kiedyś horrory faktycznie mnie straszyły, nie lubiłem tego uczucia i unikałem takich filmów, ale teraz odkrywam ten gatunek :D Świetny sposób, żeby wyładować swoją frustrację, zamiast realizowania tych krwawych wizji na sobie. Ostatnio obejrzałem Coś (1982) i Hellraisera, polecam oba - z rodzaju tych dość soczystych, ale z klimatem (nie jest to teksańska masakra :lol: ).



 
 
Straszydła
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-05-17, 12:47   

Hellraisera obejrzałam niedawno i miło mnie zaskoczył; to bardzo dobry horror z klimatem. Aż zastanawiam się, czy nie skusić się na drugą część.
Kiedyś oglądałam bardzo dużo horrorów, teraz trochę przystopowałam, ale chyba w wakacje ponownie się za nie zabiorę.
Horror, do którego zawsze będę wracać to Koszmar z ulicy wiązów - wszystkie części i remake. Uwielbiam. :love:




 
 
Straszydła
Neverhood 


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 262
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-07-04, 13:40   

Ostatnio wygrzebane przeze mnie, nieco mniej znane perełki:

- Låt den rätte komma in ("Wpuść mnie", 2008 r., nie mylić z amerykańskim remake'em z 2010 r.):
Film o 12-letniej dziewczynce (Eli), która skrywa pewien mroczny sekret. (Jeśli chcecie obejrzeć ten film, starajcie się unikać streszczeń, które powiedzą, jaki konkretnie, to zepsuje wam zabawę. Naprawdę). Nie jest to jednak typowy film o mrocznym dziecku, którego głównym celem jest przestraszenie widza. "Wpuść mnie" jest poruszający, niemal w formie dramatu, i w piękny sposób pokazuje relacje Eli z otaczającymi ją osobami - chłopcem z sąsiedztwa (Oskar), z którym niespodziewanie znajduje wspólny język, i jej ojcem/opiekunem (?). Świetne przeżycie, nieco dołujące, ale wyjątkowe.

- The House of the Devil ("Dom diabła", 2009 r.):
Zupełnie inne klimaty. Samantha dramatycznie potrzebuje pieniędzy i odpowiada na ekscentryczną ofertę dla opiekunki na jedną noc. Tutaj reżyser nie pozostawia nam wątpliwości i warto to powiedzieć już na początku - dom, w którym znajdzie się Samantha, jest miejscem satanistycznych rytuałów, a ona ma się znaleźć w ich centrum. Film jest mocno osadzony w okresie, w którym dzieje się akcja - można niemal odnieść wrażenie, że powstał w l. 80. ;) Klasyczny motyw, pełna napięcia noc w opuszczonym domu pełnym sekretów i dramatyczny finał składają się na film ambitniejszy, niż może się wydawać po przeczytaniu streszczenia.




 
 
Straszydła
anonim1064 


Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 64
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-13, 10:48   

Ostatni horror, który w jakikolwiek sposób na mnie podziałał, to "Dark skies". Oglądałem go o 2 w nocy i przyznam, troszkę się wystraszyłem. Tematyka kosmitów, niby fabuła banalna ale film bardzo dobrze zrobiony :)

Wczoraj oglądałem "Obecność", również o 1 w nocy. Niby wielki hit 2013, ale jak dla mnie wielkie crapiszcze, nic a nic mnie nie wystraszył.

Polecicie coś dobrego ?




 
 
Straszydła
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-13, 15:34   

anonim1064, a Sierotę widziałeś? Jeden z moich ulubionych horrorów. ;)



 
 
Straszydła
KrYsPiN 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 94
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2014-09-13, 15:40   

Sinister, Blair Witch Project i pierwsze części Paranormal Activity.
Uważam je za najlepsze horrory. Jako jedynie dały radę w jakimś stopniu mnie wystraszyć, a zarazem tak wciągnąć ;)




"Nie ma już bohaterów, teraz królem jest błazen.."
 
 
 
Straszydła
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-09-13, 17:07   

Cytat:
Sinister, Blair Witch Project i pierwsze części Paranormal Activity.


Polać temu panu (;




Este blestemata
 
 
Straszydła
anonim1064 


Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 64
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-13, 18:42   

Sieroty i Sinister nie oglądałem, aczkolwiek z tego co widzę, sierota jest o... małej dziewczynce.. żaden horror z małą dziewczynką poza laleczką chucky mnie nie przestraszył (laleczkę oglądałem mając 8 lat :) )



 
 
Straszydła
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-09-13, 18:55   

Cytat:
Sinister


Oglądałam w tamtym roku. Raczej unikam horrorów, ale raz na jakiś czas mam ochotę się wystraszyć. Rozczarowanie dość duże, nużył mnie ten film niesamowicie...




Disqualified as a human being.
 
 
Straszydła
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-13, 18:59   

anonim1064 napisał/a:
żaden horror z małą dziewczynką poza laleczką chucky mnie nie przestraszył (laleczkę oglądałem mając 8 lat

Radziłabym nie sugerować się tą małą dziewczynką przy tym filmie. ;) O ile większość filmu była... średnio straszna i właściwie przeciętna (w porównaniu do innych horrorów, które widziałam), o tyle końcówka tego filmu i rozwiązanie akcji naprawdę potrafią zaskoczyć i nieźle przestraszyć... Polecam, warto zobaczyć.




 
 
Straszydła
anonim1064 


Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 64
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-13, 20:21   

Jestem bardzo zadowolony z tego, że oglądałem dużo horrorów za dziecka. Wtedy człowiek się bał wszystkiego, całą noc nie dało się spać i te koszmary.. mimo wszystko zawsze wracałem po więcej. Teraz niestety jestem starym koniem i nic mnie za bardzo nie wystraszy, ale wykorzystałem młodość pod tym względem chociaż :D Wielu ludzi unikało horrorów jak ognia w dzieciństwie, a teraz ich już nie straszą (: Niezapomniane uczucia (:



 
 
Straszydła
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-09-14, 10:58   

Oglądnęłam sierotę. Może faktycznie straszydłem nie jest, ale warte oglądnięcia właśnie dla rozwiązania fabuły.

Japoński Kot też jest dobry. Klątwa 2 (jako zbiór krótkich historii też do mnie przemawia).




Este blestemata
 
 
Straszydła
anonim1064 


Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 64
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-15, 13:50   

Japoński Kot, brzmi przerażająco :shock:



 
 
Straszydła
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-09-15, 14:29   

W sensie 'Kot' ale z japońskiej kinematografii.



Este blestemata
 
 
Straszydła
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-16, 18:52   

Ciekawy temat. Postuje żeby nie zgubić. Jak będę mieć wenę to wypiszę ulubione horrorki :D



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Straszydła
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11