Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-02, 20:30   

Rainbow, i omeprazol. Też bez recepty dostaniesz. Ma zamienników dużo. To jest lek osłonowy na błonę śluzową żołądka.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-03, 22:52   

megi-s, Czy jest jakaś możliwość, żeby po odstawieniu psychtropow zasnąć bez leku nasennego? Czy całe życie już będę skazana na leki nasene? Jestem tak uzależniona od leków, że bez nich nie mogę zasnąć a czasami nie mogę wziąć leku.
I jeszcze jedno czy to prawda, że na psychotropach się nie chudnie? Ja ciągle tyje i mam coraz wyższa prolaktyne we krwi. I czy są jakieś leki przeciwpsychotyczne po których się nie tyje?




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-04, 07:08   

Jak brałam leki psychiatra zwracał uwagę na moje problemy z wagą i dobierał takie, po których nie było takich skutków. Myślę że jest wiele leków bez skutku w postaci wzrostu wagi. Musisz porozmawiać o tym z lekarzem. Jeżeli chodzi o leki nasenne- trzeba je odstawiać stopniowo i pod kontrolą lekarza jak pozostałe leki psychiatryczne. One uzależniają, jak sama pisałaś i odstawienie od razu może odnieść kiepski skutek. Niestety leki mogą mieszać w hormonach np rozregulowują cykl miesiączkowy, mają wpływ na krzepliwość krwi itp. Nie wiem czy sama robisz badania czy psychiatra Ci zleca ich zrobienie, mój wysyłał mnie na badanie poziomu kwasu walproinowego (depakine) i litu jak go brałam bo to dość istotne. W każdym razie powinnaś przedstawić lekarzowi wyniki i swoje obawy. Warto byłoby się upewnić czy coś dzieje się z powodu leków czy wynika z samego organizmu.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-04, 12:53   

megi-s, Mi nie chodzi o leki nasenne, bo ich nie biorę, chodzi mi o to czy jak przerwę branie psychotropów to nie obejdzie się bez środków nasennych.
Chodzę do endokrynologa, który mi każe robić badania, w tym prolaktynę, biorę na to lek ale słabo działa.
Ja leki miałam zmieniane bardzo dużo razy, po każdych coś przytyłam, po ostatniej zmianie leków przytyłam 12 kg, od grudnia. 4 kg w ciągu tygodnia. Za chwilę dobiję do setki jak tak dalej pójdzie, nie umiem schudnąć, rzeczy wiosenne i letnie z zeszłego roku mam za małe.
Czasami mam ochotę żeby przestać je brać, czasami choroba jest lepsza niż przytycie.




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-04, 14:19   

No to Cię źle zrozumiałam. Nic umiem Ci na to odpowiedzieć. Przekonasz się jak odstawisz leki - w sensie czy zasypiasz normalnie czy jednak są problemy. Jaki jest powód odstawienia leków? Przyrost wagi? Sama odstawiasz czy pod kontrolą?



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-04, 14:28   

megi-s, Przyrost wagi, niestety. Lekarz mi nie pozwoli odstawić, idę w czerwcu do nowego lekarza, obecnego już nie mogę ścierpieć.



 
 
Forumowa pielęgniarka
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-14, 15:17   

Mam pytanie. Ile trzeba trzymać gazik na ranie po usunięciu zęba? Wacik miałam wsadzony o 10 i mam wrażenie, że dziąsło nadal krawawi. :/



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-14, 15:56   

Rainbow, w sumie tyle czasu ile potrzeba. To jest mimo wszystko rana. Na ranę gdziekolwiek indziej opatrunek się zakłada i on może przecież przeciekać.
Zagryź gazik i potrzymaj jeszcze. Tam jeszcze będzie się krew zbierała. A jeżeli brałaś aspirynę w ostatnim czasie to też może dlugo lecieć bo ona rozrzedza krew.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-27, 10:01   

megi-s, Mam pytanie, od dłuższego czasu strasznie bolą mnie kości w całym ciele, do tego stopnia, że nie mogę spać w nocy, a leki przeciwbólowe nie pomagają. Dzisiaj lewa ręka jest bezużyteczna bo tak boli, a prawa właśnie zaczyna boleć. Zaczęło się około 2-3 lata temu od bólu w biodrze, potem na chwilę przestało boleć a w zeszłym roku ból powrócił, mam też stopę jakby spuchniętą ale nie jest sina i puchną mi palce w ręce lewej. Nie wiesz co to może być? Mam iść z tym już do lekarza czy jeszcze poczekać. Gorączki nie mam, ani kaszlu czy kataru, więc przeziębienie chyba można wykluczyć.



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-27, 19:43   

Jednobarwna, .na co chcesz jeszcze czekać skoro pierwsze objawy miałaś 2-3 late temu? Idź do lekarza. Nie wiem czy to sprawy reumatoidalne czy coś innego. Myślę że czas coś z tym zrobić.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-04-11, 17:14   

megi-s, co może sugerować opis RTG płuc:
"Nawarstwiania w szczycie lewym. Wnęki płucne naczyniowe."?
Czy to może mieć związek z POChP jeżeli - chudnie, kaszle, dławi się wydzieliną, świszczy coś w płucach przy oddychaniu... i pali paczkę fajek dziennie?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-04-11, 20:13   

Szamanka, może mieć związek z POChP- jeżeli chodzi o zdjęcia. Wnęki naczyniowe- znaczy tyle że są poszerzone naczynia krwionośne w płucach i przez to bardziej widoczne. To może być też spowodowane nadciśnieniem. Nawarstwiania- jakiś stan zapalny może być lub był. Fajki nie pomagają. Wydzielina też sugeruje jakiś stan zapalny. Dużo schudł?- bo rozumiem że chodzi o twojego faceta, pisałaś że ma iść sobie zrobić rtg. W każdym razie uważam że powinien się nim lekarz zająć.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-04-13, 09:36   

megi-s, dostał skierowanie na spirometrię. Powiedział mi, że wszystko wyszło ok. Ale jakby było ok, to by tego drugiego skierowania nie dostał. Wkurza mnie.

Schudł ok. 10kg od grudnia przy tym samym trybie życia co zwykle.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-04-13, 12:23   

Szamanka, wiesz to jest dużo. Może być coś poważniejszego - absolutnie nie chcę Cię straszyć. Za pewne nic nie powiedział że np schudł. Ja wiem że się nikogo nie uszczęśliwia na siłę ale bym go wzięła za fraki do lekarza i sama wszystko wyśpiewała.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-04-19, 11:36   

megi-s, dzięki wielkie za pomoc. Na tą spirometrię to go muszę za fraki (kudłów ma niewiele) wziąć, bo jakbym dzisiaj sobie nie przypomniała i nie zapytała gdy ja szłam do lekarza w swojej sprawie, to by skierowanie przepadło.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12