Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 15:42   

Gravity, niestety nic innego niż porządne zmoczenie tego gazika solą czy octeniseptem Ci nie poradzę. Zmoczyć gazę mocno i chwilę odczekać powinno zejść bez większych problemów i uszkodzeń strupa. Gaza niestety zawsze przywiera do mokrej rany - w sensie podciekającej. Nawet plaster z opatrunkiem się przykleja. A takie gotowe opatrunki- taki większy plaster z opatrunkiem jak na rany pooperacyjne? Są w różnych kształtach i rozmiarach. Nie gwarantuję Ci że nie przyklei się. Postępowanie podobne jak z gazą.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Gravity 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: opolskie

Wysłany: 2016-12-22, 17:17   

megi-s, dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie pozostaje mi tylko jakoś zacisnąć zęby i dać radę, bo z rany ciągle coś się sączy. Codziennie gratuluje sobie zdolności, prawie popełniłam "samobójstwo" poprzez wywinięcie orła na kostce brukowej i pocięcia sobie nadgarstka o tą własnie kostkę :oops: do pewnych rzeczy trzeba się urodzić mną... Wizyta u lekarza nie wchodzi w grę, ponieważ pomimo wypadku wygląda to dość jednoznacznie. Do wesela się zagoi.



"Ból, lubię jego brutalność
Bo wolę czuć ból niż zupełnie nic!"

Three Days Grace - Pain
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 18:25   

Gravity, jest jeszcze coś takiego jak biogaza np. BACTIGRAS. To jest gaza nasączona lekiem- wygląda jak umoczona w wazelinie. Nakładasz to na ranę i zaopatrujesz suchym opatrunkiem. Przyspiesza to gojenie no i nie przywiera tak jak ta sucha gaza. Sprawdzę cenę i dostępność i napiszę. Być może to jest jakieś rozwiązanie. Nie musisz mi tłumaczyć się z rany. To jak powstała jest ważne pod takim względem że może się paprać bardziej lub mniej. Kiedy to się stało? Być może powinnaś dostać antybiotyk. Bo szczepienie na tężec masz jeszcze ważne chyba że nie byłaś szczepiona według kalendarza szczepień.

"BACTIGRAS to antyseptyczny opatrunek z luźno utkanej gazy nasączonej miękką parafiną z 0,5% chlorheksydyną. Opatrunki parafinowe z gazy przepuszczają powietrze i zostały tak zaprojektowane, aby wysięk z rany mógł swobodnie przedostawać się do znajdującego się na wierzchu kompresu. Pokrycie warstwą parafiny pomaga uśmierzyć ból oraz umożliwia bezbolesną zmianę opatrunku.

BACTIGRAS zalecany jest w celu zmniejszeniaryzyka zakażenia w przypadku ran zagrożonych infekcją, przy niewielkich ranach oparzeniowych(max. 10% powierzchni skóry), ranach szarpanych, otarciach, miejscach pobrania przeszczepui miejscach dawczych oraz przy uszkodzeniach popromiennych.

BACTIGRAS:

- zawiera chlorheksydynę zapewniając barierę antyseptyczną o dużym spektrum działania

- redukuje ryzyko kolonizacji bakterii

- nie przywiera do rany

- przepuszczalny dla powietrza

- wysięk może bez problemu przenikać do chłonnego opatrunku wtórnego


Skład: Sterylna, luźno utkana gaza z parafiną i 0,5% roztworem octanu chlorheksydyny.

Zastosowanie BACTIGRAS

BACTIGRAS stosuje się w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia w przypadku ran zagrożonych infekcją tj.:

- niewielkie rany oparzeniowe (max. 10% powierzchni skóry)

- rany szarpane

- otarcia

- miejsca pobrania przeszczepu i miejsca dawcze

- uszkodzenia popromienne

Sposób użycia BACTIGRAS

Gaza jest sterylna i pakowana pojedyńczo."

Niestety cena całego opakowania 10x10cm -10 sztuk to cena ok 50zł. Są też mniejsze i być może można kupić pojedynczo. Są zapakowane pojedynczo. Można je podzielić na mniejsze kawałki zgodnie z rozmiarem rany. To by było dobre dla Ciebie chociaż ze względu na sposób powstania rany. No i nie przyklejałby Ci się opatrunek. Być może są podobne produkty w niższych cenach. Ja z tym akurat mam styczność i powiem że to dobrze działa. A jeśli jak piszesz twoja rana sączy to nie problem bo wydzielina wsiąka w ta suchą część opatrunku.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-12-22, 20:39   

Jestem przeziębiona, a muszę zrobić wyniki kreatyniny i jonogramu przed rezonansem. Czy przeziębienie może zafałszować wynik?



:myszka:
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 23:22   

aga_myszka ze spokojem możesz zrobić to badanie. One jest potrzebne w razie jakby wystąpiła konieczność podania kontrastu.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Gravity 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: opolskie

Wysłany: 2016-12-23, 07:13   

megi-s, dziękuję bardzo za odpowiedź, dzisiaj poszukam tego w aptece. Przewróciłam się we wtorek, dzisiaj rano nadal sączy się krew z płynem surowiczym. Zmusiłam się dzisiaj do spania bez opatrunku z myślą o tym, ze może trochę przyschnie... Nic to nie dało, ale na razie nie puchnie i nie podchodzi ropą, więc nie jest chyba najgorzej.
Szczepienie na tężec mam ponieważ pracuję w stajni i ciągle mi się coś przydarza.




"Ból, lubię jego brutalność
Bo wolę czuć ból niż zupełnie nic!"

Three Days Grace - Pain
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-26, 21:33   

megi-s, help.
Antybiotyki nie dzialaja, ropa z okolic intymnych przeniosla sie do oka, znow goraczkuje, poce sie jak swinia i dalej placze z bolu przy sikaniu.
Tak, wiem. Lekarz. Ale do nowego roku nie mam jak isc.
U lekarza dyzurujacego uslyszalam - zapalenie cewki moczowej i prawdopodobnie ropne zapalenie pochwy, ale nie badal mnie ginekolog.
Mam startowac na pogotowie jak nie bedzie przechodzic, czy jak mam w zwyczaju - panikuje?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-27, 01:14   

Szamanka, jeżeli się pogarsza mimo leków to powinnaś uderzać na pogotowie. Co mogę Ci więcej doradzić? Bierzesz antybiotyk a infekcja się rozprzestrzenia. To jest niebezpieczna sytuacja. I nie uważam żebyś panikowała. Powiedz tylko długo bierzesz antybiotyk? Miałaś posiewy pobrane czy lek został zlecony bez oparcia o badania? Przypuszczam że to drugie.



 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-27, 10:34   

megi-s, lekarka mnie w ogóle chciała olać, bo gdy jej powiedziałam co się dzieje i widziała, że zwijam się z bólu, powiedziała "a co ja mam z tym wspólnego?". Ja jej musiałam powiedzieć, żeby mi dala antybiotyk, więc tak, badania nie było. A to była lekarka z przyszpitalnej przychodni całodobowej, bo było to w Wigilie i od tego czasu biorę antybiotyki.
Po prostu nie wiem co mam robić, bo wszyscy lekarze w tym szpitalu są tacy. Lądowałam tam nie raz i zawsze tak było. Jestem w kropce, bo tam mi nie pomogą.




Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-27, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forumowa pielęgniarka
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-27, 13:20   

Szamanka, a dlaczego nie możesz pojechać do jakiegoś innego szpitala? :drapanie:



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-27, 13:45   

Szamanka, no właśnie czy masz możliwość pojechać gdzie indziej?



 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-27, 23:27   

megi-s, Empiria, bo mnie nie przyjmą jak nie mam zapisu, gdy dany szpital w moim mieście nie ma dyżuru.
No, ale chyba nie mam wyjścia - jutro lekarz i pewno skierowanie do szpitala. Ciekawe którego.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-28, 08:36   

Szamanka, tylko idź do lekarza. Taki stan jest niebezpieczny. Jak piszesz że się rozprzestrzenia to może być jakiś dość trudny mikrob. Mam nadzieję że będziesz miała posiewy pobrane. Bo celowanie w ciemno będzie nieskuteczne albo zamaskuje sytuację. Dawaj znać co i jak :) .



 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-28, 08:41   

megi-s, idę, idę. Wizyta na 9, więc zaraz wychodzę. Niebezpieczny to raz, a dwa - dzisiaj już nie potrafię się załatwić do końca. Nienawidzę cewników. :<



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-07, 20:06   

Megi, mam od około tygodnia całą górę pleców, kark i barki w takiej drobnej wysypce, "kaszce". Piję wapno, ale to nie znika. Coś jeszcze mogę sama z tym zrobić? Czy lepiej do lekarza?



:myszka:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13