Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-22, 17:03   

diversity napisał/a:
ja mam nieco większą wadę od Ciebie i od kilku lat męczę się z bólami głowy, zwłaszcza w płacie skroniowym i potylicznym. Moja okulistka powiedziała, że to się zdarza przy noszeniu dość mocnych szkieł.

Konsultowałaś to z innym okulistą?




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-07-23, 00:32   

craving, ja mam jedno oko + 5 dioptrii + cylinder na drugie + 4,5. Też zdarzają mi się bóle głowy przy tych denkach od słoików. Czasem jedno ok albo obydwoje. Pytam bo być może masz za słabe bądź za mocne szkła. Przy zmęczeniu też mogą boleć. Obraz się zamazuje.

Daithi, jeżeli Cię to niepokoi to możesz sprawdzić enzymy wątroby i podstawowe badania krwi np morfologię. Mi się z wiekiem zmniejszyła tolerancja na alkohol. Szybciej się upijam
ale piję rzadko. A no i właściwie pytanie które powinnam zadać na początku - czy bierzesz jakieś leki?




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-10-27, 11:57   

Złapało mnie coś, podejrzewam że to tylko jakieś przeziębienie czy zapalenie gardła. Jutro mam badania medycyny pracy (pewnie mocz + podstawowa morfologia). Myślicie, że może to jakoś znacznie wpłynąć na wyniki?



 
 
 
Forumowa pielęgniarka
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-27, 13:51   

craving, raczej nie. Jedynie podwyższone leukocyty i obecność bakterii. Raczej to nie jest powód do nie podbicia papierka, tylko musisz zgłosić lekarzowi, że jestes przeziębiona.



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 15:18   

Ever, craving udzieliła wyczerpującej odpowiedzi 😊.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Krates
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 12:30   

A jakieś sposoby na podkrążone oczy macie? Od wielu lat się z tym zmagam i nie mogę się pozbyć. :evil: Był badania, wizyty u dermatologa i nic. Jakiś krem? Jakiś domowy sposób?



 
 
Forumowa pielęgniarka
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 12:37   

Krates, a czy nie jest to czasem związane z małą ilością snu/odpoczynku? Mogą one również dotyczyć wielu chorób (jak anemia, dieta więc bogata w żelazo byłaby jak najbardziej stosowna) lub ogólnie źle prowadzonej diety (niedobór składników mineralnych i witamin, niedożywienie i tym podobne).
Jeżeli tamte badania określały także poziom żelaza, to warto spojrzeć, czy sięgają one wyników norm. W innym wypadku szukałbym przyczyny w pierwszym przeze mnie podanym motywie i dotychczasowemu odżywianiu.
Mógłbym Ci jeszcze polecić okłady na oczy z zielonej herbaty lub preparaty zawierające w składzie cenne składniki.




 
 
Forumowa pielęgniarka
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-06, 12:56   

Krates napisał/a:
A jakieś sposoby na podkrążone oczy macie?

Podobno działają okłady z zamrożonych torebek herbaty albo łyżki stołowe wyjęte z lodówki. Podobno, bo to sposoby mojej babci, których nigdy nie wypróbowałam. Ale podobno babcie wiedzą wszystko, więc... 8)
A tak poza tym to zgadzam się z Vitiatus Mikene, Może to być jeden z objawów braku odpowiedniej ilości snu, mało zróżnicowana dieta, albo nadmiar jakiegoś składnika w organizmie.
Jeśli to po prostu z przemęczenia, to powinien pomóc zwykły szybki masaż twarzy ;)
A jak i to nie przyniesie efektów, to niestety, ale pewnie czas odwiedzić lekarza ;)




 
 
Forumowa pielęgniarka
Krates
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-06, 15:03   

Raczej to nie przez sen bo nawet jak sypiam dobrze to jest tak samo. Możliwe, że rzeczywiście czas zrobić jeszcze raz dokładniejsze badania. Próbowałem trochę z sokiem z cytryny i trochę blakło.
Spróbuje opcje z okładami z herbaty ;)




 
 
Forumowa pielęgniarka
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-06, 16:12   

Krates, może spróbuj spać przy otwartym oknie? Tzn. nie wiem, czy to ma jakiś sens, ale tak mi teraz przyszło do głowy, że skóra wtedy hm, być może "lepiej oddycha"? :P



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-11-06, 22:50   

Krates, a nosisz może okulary? One też często powodują sińce pod oczami.
Mogą być wynikiem stresu, zmęczenia, złej diety itp.
Można robić okłady z herbaty, kostek lodu, zimnych łyżek - zimno zmniejsza obrzęk i uczucie zmęczenia ( to znam z autopsji), w internetach znajdziesz przepisy na różne domowe sposoby. Możesz jeszcze spróbować maści, żeli, kremów z arniką czy świetlikiem - to już kwestia wyboru w aptece. A jak nie no to zastanów się co w twoim stylu życia, odżywiania może być przyczyną. Badania podstawowe też warto zrobić Makijażu Ci nie proponuję z wiadomych powodów. Kobiety radzą sobie z tym makijażem 😊.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-11-06, 23:45   

Krates, może po prostu taka twoja uroda? Sam mam od dziecka, problem rozwiązały okulary - w nich nie sa tak widoczne. 8)



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-11-06, 23:54   

Właśnie o urodzie własnej zapomniałam napisać :) .



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-21, 06:53   

Ostatnio zauważyłam na moim ciele dziwne znamię :roll: . Jest dość małe i regularne, ale bardzo ciemne i czerwone dookoła, lekko wypukłe i jakby szorstkie w dotyku. Parę centymetrów dalej pojawił się drugi taki sam pieprzyk, ale jeszcze mniejszy. Powinien spojrzeć na to lekarz czy raczej nie mam się czym martwić?



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-11-21, 09:39   

Lina Inverse dla swojego własnego spokoju przejdź się do dermatologa. Jeżeli on stwierdzi że coś jest nie tak da Ci skierowanie do onkologa. Wiem że to brzmi strasznie ale takie jest postępowanie ze znamionami. Przerabiałam to z moim mężem bo ma dużą ilość znamion. Onkolog też obejrzy i uzna że ok to każe obserwować i w razie czego wrócić lub usunie i zbada. Mnie niepokoi najbardziej w tym co piszesz że te pieprzyki są wypukłe i mają obwódkę a właściwie caly twój opis. Daj znać co postanowisz i w razie pytań pisz tu lub na priv czy na fb.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11