Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-11, 21:42   

Psychosis, w każdym razie trza się przebadać :) .

Rainbow, przyczyny mogą być bardzo różne. I ciężko jednoznacznie powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Kilka przykładów:
1. Brak ruchu;
2. Wiek podeszły- co Ciebie z tego co widzę nie dotyczy :P ;
3. Okres menopauzy- to wiele by wyjaśniało, ale jesteś za młoda jeszcze :) ;
4. Stres i zmęczenie;
5. Za ciasna odzież;
6. Spożywanie alkoholu i nadużywanie kofeiny;
7. Mała masa mięśniowa;
8. Choroby układu sercowo-naczyniowego;
9. Niedokrwistość i niedotlenienie;
10. Niedoczynność tarczycy;
12. Depresja;
11. Pobudzenie układu współczulnego
Na pobudzenie układu współczulnego ma wiele czynników. Jest to głównie stres (wydzielanie adrenaliny), nadmiar kawy, narkotyki i leki tzw. sympatykomimetyczne. Zalicza się do nich np. slabutamol (wykorzystywany m.in. w astmie oskrzelowej) działające podobnie do adrenaliny i inne znane i powszechnie stosowane leki z grupy NLPZ.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2013-11-12, 09:41   

megi-s napisał/a:
Psychosis, w każdym razie trza się przebadać .

Się robi Siostro!
Dzisiaj na 14.50 jestem zapisana do rodzinnego.
Jeszcze raz dzięki! :*




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-12, 10:34   

megi-s, Ograniczam branie tabletek do minimum, bo na prawdę ukł. pokarmowy mi świruje.
Kurcze! W Zielonej Górze jest taki oddział, a ja żyję w nieświadomości! Dzięki za radę. :tuli: Ja mam normalnie tam pojechać tak bez skierowania itd.? Nie wiem, a boje się zrobić z siebie głupka. :roll:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-12, 21:13   

bastith, jeżeli mają ostre dyżury to tak. Bez skierowania. A jak nie na oddział laryngologiczny to choćby na SOR. Ale mów że boli tak na ostro, że tak powiem a do zabiegu daleko, a Ty już nie wytrzymujesz. Nie wiem jak to tam u Ciebie wygląda, ale jeśli będzie trzeba podkoloryzuj nawet trochę tak żeby Cię nie mogli odesłać bez zbadania. To nasza polska rzeczywistość :/ .



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-13, 11:10   

No właśnie w Zielonej Górze mają ostry dyżur. Pojadę tam w przyszłym tyg., bo teraz nie mam z kim małego zostawić. Mam nadzieję, że coś porządnego z tego wyniknie. :roll: Dziękuję za pomoc. :tuli:



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-13, 11:40   

Kolejny dylemat Łasicy.
Po ilu dniach powinno minąć zapalenie spojówki? Nabawiłam się takowego, przeszkadza już od piątku/soboty. Dzisiaj jest wtorek i nadal się budzę ze sklejonymi ropą powiekami, mam zaczerwienione oko, poczucie piasku, swędzenia etc. Może nie są to objawy tak intensywne, jak na początku (wtedy to był jeszcze dość dotkliwy ból i wszystko bardziej nasilone), jednak jest to upierdliwe. Zrezygnowałam na ten czas z noszenia soczewek kontaktowych, ale bez nich (nie mam okularów) jest trochę ciężko. Czy od razu po ustaniu objawów mogę do nich wrócić, czy asekuracyjnie odczekać jeszcze ze dwa, trzy dni?




Disqualified as a human being.
 
 
Forumowa pielęgniarka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-13, 12:27   

Brzuch mnie swędzi. Nie wiem czy zaczerwienienie wokół siniaków, to objaw sam z siebie, czy skutek mojego drapania. Czasami poza zaczerwienieniem pojawia się też lekka opuchlizna. Może mnie 'siostra' podrapać? :D



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-13, 16:28   

Mustela Nivalis, pozwolę sobie użyć pomocy naukowych :) .
http://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek -> tu jest fajnie opisane zapalenie spojówek, jego przyczyny i postępowanie. Ze względu na to, że piszesz o ropnej wydzielinie można przypuszczać, ze sprawcą są bakterie. Nie wiem czy byłaś u okulisty i czy masz leki, ale jeśli nie to powinnaś się udać do lekarza po antybiotyk- zazwyczaj w kroplach i maści, ale jeśli zakażenie jest rozległe to może również tabletki. Samo nie przejdzie, albo przejdzie po bardzo długim czasie albo co bardziej prawdopodobne rozszerzy infekcję na inne części oka np na rogówkę, a to może powodować uszkodzenia narządu wzroku i to trwałe. Mam koleżankę która dorobiła się zapalenia spojówek a potem właśnie rogówki przy pomocy soczewek kontaktowych właśnie. W trakcie trwania infekcji nie używaj soczewek, możesz założyć gdy oczy będą zdrowe. No ale to muszą być świeże soczewki, nie te które nosiłaś przed infekcją czy nawet w trakcie bo mogą być one źródłem kolejnego zakażenia. Myślę że dobrym wyjściem są jednodniowe soczewki, albo po prostu okulary.

Chochlik czy mam rozumieć że to swędzenie jest w miejscach gdzie podajesz sobie leki przeciwzakrzepowe?
Może to być reakcja alergiczna na lek. Rzadko się zdarza, ale jednak zwłaszcza przy długotrwałym podawaniu. Może temu towarzyszyć również opuchlizna i zaczerwienienie. Ale drapiąc te miejsca zapewne potęgujesz to zaczerwienienie i opuchliznę. Ile masz jeszcze zastrzyków?




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-13, 17:26   

megi-s napisał/a:
mam rozumieć że to swędzenie jest w miejscach gdzie podajesz sobie leki przeciwzakrzepowe?

Tak.

megi-s napisał/a:
Ile masz jeszcze zastrzyków?

Na razie do końca lutego, a potem nie wiem. Być może dożywotnio.




 
 
Forumowa pielęgniarka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-13, 17:33   

Nie byłam u okulisty i szczerze mówiąc zrobię wszystko, aby tego uniknąć, mało tego, pójdę tam tylko i wyłącznie wtedy, gdy sytuacja z okiem stanie się dramatyczna. Jestem za granicą, nieubezpieczona, ponieważ mój pobyt tutaj nie jest jeszcze zalegalizowany - taka wizyta u specjalisty może kosztować masakrycznie drogo i wzbudzić podejrzenia władz co do tego, co ja tutaj robię. :roll:

Jedyne, co działam w tym kierunku to okłady, plus przemywanie roztworem soli. Swoje stare soczewki wywaliłam, nowych do zaleczenia ani mi się widzi zakładać.

Trochę się przestraszyłam czytając, że może to nie przejść samo, bądź trwać długo. :/
Dziękuję za odpowiedź. :ściska:




Disqualified as a human being.
 
 
Forumowa pielęgniarka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-23, 09:06   

Uwaga - zdjęcie z elementami aa :



To jest po zastrzyku. To boli. To jest twarde, spuchnięte i gorące. To ma ponad tydzień i już powinno być w fazie 'niedługo zniknę', a nie 'stać mnie na więcej'.

//dodano spoiler code. Em




Ostatnio zmieniony przez 2013-11-23, 09:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-23, 14:12   

To jest niestety kolejne, nieprzyjemne powikłanie po Twoim leku. Być może został zbyt szybko podany. Więc masz krwiak + obrzęk + ból, zrobił się tam stan zapalny. Jak długo się będzie wchłaniać to Twoja cecha osobnicza. Możesz sobie pomóc smarując to miejsce kremem na siniaki.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-23, 14:51   

Cytat:
zdjęcie z elementami aa

Przecież to zdjęcie siniaka po podaniu leku... Blizny to osobna historia. :D

megi-s napisał/a:
Możesz sobie pomóc smarując to miejsce kremem na siniaki.

Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego... rozwiniesz?

Edit:

Wysłałaś mi w pw co to za maść i nie wiem, czy smarowanie substancją X siniaka powstałego w wyniku podania podskórnie substancji X może cokolwiek pomóc. Tak, nie bez powodu użyłam tej samej litery...




 
 
Forumowa pielęgniarka
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-11-23, 15:14   

Chochlik napisał/a:
Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego... rozwiniesz?
Ja raz używałam żelu arnikowego na siniaki, krwiaki i zeszło po 2 dniach. Smarowałam co 2 godziny.



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-23, 17:37   

Chochlik, tak dokładnie to pomaga na krwiaki. Powoduje że szybciej się wchłaniają. Nie pomyliłam się :) . No ale możesz zapytać o inny specyfik.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12