Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 00:23   

No i znowu ja piszę tutaj. Mam problem związany ze skurczami. Już jakiś czas temu rehabilitant powiedział mi, że mam bardzo spięte nogi. Od tego czasu rozciągam je, a przynajmniej staram się jak mogę :) Dzisiaj nad ranem złapał mnie straszny skurcz w łydce. Aż się rozpłakałam z bólu, a jest to u mnie bardzo rzadkie. Nie wiedziałam co robić czy rozciągać czy rozmasowywać... W rezultacie trochę tego, trochę tego i pomogło nieznacznie. Przez cały dzień bolą mnie łydki. Ta od skurczu bardziej. Co mam zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości? Jak najlepiej i najszybciej poradzić sobie ze skurczem? Co zrobić, żeby on nie wrócił za szybko? Czy pora dnia w jakiej się rozciągam może mieć wpływ na to, że skurcz obudził mnie akurat nad ranem? Czy to, że miewam skurcze (również w okolicach bioder, szyi) może oznaczać jakąś poważniejszą dolegliwość czy brak jakiegoś pierwiastka w organizmie?



 
 
Forumowa pielęgniarka
an angel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 00:28   

Nie jestem ekspertem, ale ja bym zaczęła na Twoim miejscu Marianna łykać magnez ;)

A ja mam inne pytanie. Ogólnie jestem raczej niskociśnieniowcem, ale ostatnio przybrało to nieprzyjemny obrót, bo są dni gdy nie dość że boli mnie głowa (ostatnio właściwie codziennie), to jeszcze tak mi się kręci w głowie, że nie jestem w stanie podnieść jej z poduszki. Próbowałam więcej pić, ale nawet hektolitry płynów nie pomogły ;/ Kawy z kolei za dużo nie mogę, bo mnie po niej czyści. Da się coś z tym zrobić?




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-06, 01:16   

Marianna, skurcze maja to do siebie że lubią pojawić się nad ranem. Możesz mieć niedobory elektrolitów m.in. magnezu i potasu- patrząc na to jak się odżywiasz (czterech kurczaczków nie zapomnę do końca życia :D ) jest to wysoko prawdopodobne. Po pierwsze zanim zaczniesz się odżywiać magnezami w tabletkach spróbuj go dostarczyć z pożywieniem: banany, pomidory, truskawki, orzechy, gorzka czekolada.
Ja osobiście rozmasowuję i rozciągam skurczoną łydkę i puszcza, ale ból też wyciska łzy. W każdym razie noga obolała potem i tak jest i to co najmniej kilka dni. Jak dostanę skurcz wypijam od razu dwie saszetki magnezu z potasem (nazwę podam na pv) i to pomaga na tyle, że mięśnie nie są takie obolałe. Potem trzeba trochę pobrać te elektrolity żeby uzupełnić braki. Skurcze zdarzają się nie tylko w łydkach, generalnie mogą pojawić się wszędzie. O braku pierwiastków mogą też informować drgania mięśni np powiek (latało Ci kiedyś oko? :) ) albo wargi. Ale u lekarza też warto wspomnieć. Jeśli masz kłopoty sercowe to elektrolity są też ważne bo braki potasu mogą spowodować nawet zaburzenia rytmu serca.

an angel jest kilka sposobów domowych by spróbować podwyższyć ciśnienie np:
- jeść więcej soli- ona podwyższa ciśnienie;
- napoje energetyczne (których nie polecam osobiście)
- inne napoje/ produkty niż kawa gdzie można przemycić trochę kofeiny np Cola, cukierki z kofeiną- Kopiko.
- Kiedyś były jeszcze kropelki (nazwę napiszę na pv) z kofeiną które dobrze działały. Z tym że nie wiem czy to jeszcze dostaniesz w aptece. Dobrze działały na osłabionych zwłaszcza na Lednicy ( byłam kilka razy w obstawie medycznej :) );
- picie dużej ilości w szczególności wody, ale też soki, zupy itd:. Jak już pisałam możesz sobie wszystko dosolić.
- jedzenie produktów pełnoziarnistych;
- wizyta u lekarza w celu znalezienia i zneutralizowania przyczyn:
- sugerowałabym również kontrolę ilości cukru we krwi, a jeszcze lepiej wykonanie krzywej cukrowej.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-06, 09:29   

A ja się zastanawiałam co to właściwie jest i czym to jest spowodowane.
Nie jest to skurcz, raczej taka pojedyncza, gwałtowna drgawka zmieszana ze skurczem, zarzucająca gwałtownie całym ciałem. To jest poza wszelką kontrolą, przychodzi, kiedy chce, czasami w seriach z kilkunastosekundowymi odstępami, czasami pojedynczo. Pojawia się codziennie, od kilkunastu razy do kilkudziesięciu, potrafi skutecznie wyrwać ze snu, gdy w jego czasie się zdarzy. I trwa dość długo (1,5 roku?).

Nie mam zupełnie pojęcia, co to jest, jak temu zapobiegać. Jeśli chodzi o magnez i potas, to te pierwiastki są w normie.




Disqualified as a human being.
 
 
Forumowa pielęgniarka
an angel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 09:56   

megi-s napisał/a:
jeść więcej soli

Od jakiegoś tygodnia pochłania paczkę solonych chipsów dziennie. Teraz już wiem czemu :roll:
megi-s napisał/a:
sugerowałabym również kontrolę ilości cukru we krwi, a jeszcze lepiej wykonanie krzywej cukrowej.

A weź...uzyskać od mojej lekarki skierowanie na cokolwiek graniczy z cudem ;/

Dzięki za pomoc ;)




 
 
Forumowa pielęgniarka
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-06, 15:57   

Hm, a mnie trochę martwi to, że cały czas mam pełno siniaków wszędzie. Pojawiają się bardzo łatwo prawie bez przyczyny - ktoś mnie mocniej złapie za rękę, piłka mnie lekko uderzy, oprę się na chwilę o coś. Moja mama trochę się tym martwi, zastanawiam się czy powinnam z tym iść do lekarza?



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-07, 02:01   

Mustela Nivalis szczerze mówiąc zielonego pojęcia nie mam co Ci powiedzieć. Pierwsze co mi przyszło do głowy to: napad padaczkowy? Może jakiś nietypowy?
Chyba najlepszym wyjściem będzie wizyta u neurologa. Trochę to niepokojące no i jak sama opisujesz dużo, nawet bardzo dużo takich "drgawek" (?) zdarza Ci się dziennie.

an angel, mam nadzieję że to co napisałam będzie choć w małym stopniu pomocne :) .

Fenoloftaleina, możesz mieć po prostu kruche naczynia, które łatwo ulegają uszkodzeniom np przy lekkim nawet urazie i powoduje to powstawanie krwawych wylewów po skórą. W takim przypadku żeby uszczelnić naczynia krwionośne powinnaś zażywać witaminy C i K.
Na pewno powinnaś mieć zrobioną morfologię krwi by zobaczyć jaki jest poziom tak zwanych płytek krwi- składnik krwi odpowiedzialny za zamykanie uszkodzonego naczynia, powodują powstanie skrzepu który zamyka uszkodzone miejsce. Gdy jest ich za mało mogą powstawać krwawe wybroczyny; siniaki na skutek nawet niezbyt silnego urazu.
Ale mogą być też poważniejsze przyczyny np skazy krwotoczne. Ale to są już poważne choroby, a ich objawem również są łatwo powstające pod skórą wybroczyny.
W każdym razie dobrze byłoby skontaktować się z lekarzem by porobić podstawowe badania krwi.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-08, 11:11   

megi-s, nurtuje mnie pewne pytanie, ale nim je zadam streszczę przyczynę powstania pytania.

Od ponad miesiąca męczę się z nawracającym zapaleniem zatoki szczękowej. Brałam już różne antybiotyki w tabl. oraz chodziłam na zastrzyki. Nic nie pomagało lub tylko na chwilę. Lekarz ogólny wysłał mnie do dentysty, by sprawdzić, czy to nie od zębów. No i eureka! Dentystka wykonała pantonogram (chyba tak to się nazywa) i na zdjęciu wyszło, że mam polip w zatoce szczękowej bardzo blisko korzeni zębów. Dentystka usunęła mi zainfekowaną 4-kę, która ponoć infekowała zatoki. :roll: Po usunięciu zęba poczułam znaczną ulgę, ale zapalenie znów nawróciło. :facepalm: Zabieg usunięcia polipa mam umówiony dopiero na marzec! :cry: Jadę ciągle na lekach przeciwbólowych. Straciłam apetyt, a żołądek bardzo boli i gdy zjem coś "cięższego" kończy się to biegunką. :facepalm2: Jestem już wykończona bólem. Ale do sedna.

Od kilku dni zauważyłam, że do bólu kości szczękowej, linii zębów i kości oczodołu doszedł ból, który trudno nazwać. Boli mnie tak jakby tył oka. :roll: I do tego bardzo pogorszyła mi się ostrość widzenia na to oko. Czy to może być od opisanego problemu, czy to jakieś nowe cholerstwo? :( Mam dość szwędania się po lekarzach. Proszę powiedz mi czy tak może być i czy to przejdzie?

Z góry dziękuję za pomoc. :tuli:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-08, 22:40   

bastith, niestety to może być powiązane z twoim podstawowym problemem. Do marca strasznie daleko. Żołądek masz już pewnie od tabletek przeciwbólowych i antybiotyków rozwalony. Pewnie będzie tak, że gdy usuną ten polip problemy się skończą. Ale póki on tam jest powoduje przewlekły stan zapalny a przy tym ból, który może promieniować nawet do oka. Najlepszym wyjściem było by szybkie usunięcie polipa, a nie faszerowanie Cię kolejnym lekami. Wyjściem mogłoby być żebyś zgłosiła się z tym bólem na ostrą laryngologię. Masz taką możliwość? Laryngologię z ostrymi dyżurami? Zgłoś się.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2013-11-10, 11:47   

Siostro, mam problem.
Krew mi z nosa leciała dzisiaj jak głupia, do tego ciśnienie mam 147/97 tętno 72, jestem osłabiona i kręci mi się w głowie.
Może być to od dużej ilości kawy? Albo po odstawieniu leku? Bo miałam robione badanie krwi w szpitalu i wszystko wyszło dobrze prócz prolaktyny, ale to przez lek który mi odstawiają.
Chyba, że to od tej prolaktyny podwyższonej dłuższy czas?

Tak i tak miałam iść do lekarza, więc we wtorek pojawię się w przychodni, ale może to tylko kwestia dwóch tygodni jak lek ze mnie zejdzie?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-10, 17:19   

Psychosis, przyczyny mogą być różne. Być może nie służy Ci takie trochę wyższe ciśnienie- z tym, że aż tak dramatycznie podwyższone nie jest. Mogło spowodować pęknięcie jakiegoś drobnego naczynka i krwawienie. trzeba pobrać witaminkę C. Ale obowiązkowo badania zrób, a skoro i tak idziesz do lekarza to nie zapomnij o tym powiedzieć. Może to być z przemęczenia, z osłabienia itd.
Długo nie mogłaś zatrzymać krwotoku?




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2013-11-10, 18:29   

megi-s napisał/a:
Długo nie mogłaś zatrzymać krwotoku?

Że tak powiem, nagle chlusnęło mi z nosa raz a porządnie. Dzięki, na pewno powiem to lekarce, tak chciałam zaspokoić swoją ciekawość. :)
A, no i jeszcze dzisiaj zasłabłam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-11, 08:26   

Psychosis, według mnie mogło się to krwawienie Tobie przydarzyć właśnie z powodu osłabienia. Jak u Ciebie z jedzeniem?



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2013-11-11, 09:53   

Przez ostatnie dwa tygodnie jadłam nie za dużo (ach te szpitalne porcje) ale regularnie.
A i zapomniałam dodać. Bo to wszystko działo się w niedzielę a w sobotę wieczorem czułam się strasznie zmęczona i jakoś 19.30 już położyłam się spać i tak spałam do rana, a rano obudziłam się i poleciała mi krew z nosa.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Forumowa pielęgniarka
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-11, 10:41   

megi-s,Zastanawiam się, ostatnio jest mi strasznie zimno i to nie wynika z tego,że się lekko ubieram. W domu potrafi być dużo na plusie, rodzinka chodzi rozebrana, a ja siedzę w długich spodniach i bluzie :/ Nie wiesz może czym to może być spowodowane?



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11