Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczanie domowe
Autor Wiadomość
Exmit
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-21, 16:58   Nauczanie domowe

Hej, widziałem temat o nauczaniu indywidualnym, ale nie o domowym. Z bardzo wielkim trudem kończę ten semestr. Ale przez lęki, boję się o nastepny. Moja ciocia, która jest nauczycielką, zaproponowała mi nauczanie domowe. Tylko, że praktycznie nic nie wiem o tym systemie. Czy ktoś może uczył się w takim trybie? Albo czy ktoś coś o nim wie? Jestem bardzo niezdecydowany, a moje lęki niestety nie ustępują.



 
 
Nauczanie domowe
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-12-21, 17:24   

Exmit, jest to nauczanie, w którym to rodzic/opiekun przejmuje rolę szkoły. Może sam uczyć swoje dziecko albo zatrudnić w tym celu inne osoby. Uczeń, który ma nauczanie domowe, jest zobowiązany zdawać co pół roku egzaminy/zaliczenia w szkole, której podlega. Jeśli egzaminów by nie zdał, może mu zostać cofnięta zgoda na nauczanie domowe.
Znam jedną osobę, która uczy się w ten sposób. Jak chcesz, to przy najbliższej okazji ją o to podpytam.




:myszka:
 
 
Nauczanie domowe
Exmit
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-21, 19:45   

aga_myszka, Dzięki wielkie. Będę musiał się teraz mocno zastanowić. Nauka w domu jest dla mnie o wiele przyjemniejsza niż w szkole. Nie wiem jak z tymi egzaminami, mogą być trudne. Chociaż silny stres co pół roku jest chyba lepszy niż codzienny, a na mój aktualny stan nie jestem w stanie chodzić do szkoły. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Coś muszę teraz wymyślić.



 
 
Nauczanie domowe
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-12-24, 10:32   

Moja koleżanka ze studiów uczy w ten sposób swoją córkę (Młoda jest ostatnim rocznikiem gimnazjum). Z tego co mówiła to jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Umawiają się co pół roku na egzaminy, ale jeśli są wcześniej gotowe to zdają w dogodnym dla siebie, wcześniejszym terminie (czyli np. jeśli materiał z historii skończą w semestrze letnim do maja to już wtedy Młoda podchodzi do egzaminu i ma z głowy).
Exmit, jeśli chcesz to mogę koleżankę podpytać jak to wszystko prawnie załatwić, jakie warunki trzeba spełnić itd. (myślę, że będzie wiedziała sporo, bo zaczęła właśnie pisać pracę licencjacką z tego tematu).




 
 
Nauczanie domowe
Exmit
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-24, 11:42   

agogika Byłbym ci bardzo wdzięczny. Mam nadzieję że nie będę mial żadnych problemów z załatwieniem tego. Każda wiedza, zwłaszcza ze strony prawnej bardzo mi się przyda. Dzięki.



 
 
Nauczanie domowe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12