Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Elektronika i gadżety
Autor Wiadomość
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-29, 21:39   

Chyba właśnie najczęściej ma się sentyment do pierwszego telefonu... U mnie był to ten sagem . Dostałam go po mamie na początku podstawówki, ale z tego co pamiętam, nie służył mi długo. Do dzisiaj pewnie gdzieś leży w domu. :lol:



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Elektronika i gadżety
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-29, 21:40   

Fenoloftaleina napisał/a:
Do dzisiaj pewnie gdzieś leży w domu.

Mojego siemensa zgubiła ciotka. :zły:




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Elektronika i gadżety
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-29, 21:43   

Syriusz, u nas jakiś czas wędrował po rodzinie, ale w końcu powrócił. :3



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Elektronika i gadżety
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-01-29, 22:42   

Mój pierwszy telefon to był wygrany w Victorze Juniorze Samsung w kolorze ognistej czerwieni. Był piękny.

Też żałuję, ze go sprzedałam.




 
 
 
Elektronika i gadżety
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-30, 14:17   

Syriusz napisał/a:
Macie sentyment do jakiegoś telefonu?

Ja mam sentyment do mojego drugiego i trzeciego telefonu, a mianowicie Sony Ericsson K550i oraz LG Cookie. Mniejszą sympatię darzę pierwszą komórkę - Sony Ericsson T230 bodajże, już nie pamiętam liczb w nazwie modelu.




 
 
Elektronika i gadżety
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-02-08, 14:51   

Nie mam sentymentów do telefonów, ma być po prostu użyteczny.

Ostatnio chodzi za mną i nie może odejść takie cudeńko:



Samsung Gear S. Genialne.




:vitter:
 
 
Elektronika i gadżety
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-08, 15:08   

Ja bym chciał coś takiego.



CAT B100




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Elektronika i gadżety
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 16:17   

W ogóle nie rozumiem idei smartwatchy. Wydają mi się gadżetem wymyślonym na siłę i nie wynoszącym nic sensownego.



 
 
Elektronika i gadżety
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-08, 16:26   

Zaq, przecież to proste. To tylko kolejny sposób na wycyckacie pieniędzy z ludzi. ;)



Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Elektronika i gadżety
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-02-08, 16:57   

Zależy. To tak jak idea smartfonów, dla niektórych mogą być nieprzydatne, a ja już nie wyobrażam sobie go nie mieć. Bardzo wiele rzeczy mi ułatwia, mam stały, szybki dostęp do internetu, a dla mnie jest to bardzo ważne, nawet w zawodzie. Można powiedzieć, że po części to moje narzędzie pracy. ;)

Co do smartwatcha, bawiłem się sklepową ekspozycją przez parę godzin (normalnie go używałem) i sam komfort spojrzenia na powiadomienia, e-maile, wiadomości bez konieczności wyciągania telefonu dużo ułatwia, w szczególności w pracy z klientem. Dla mnie to użyteczny wynalazek.




:vitter:
 
 
Elektronika i gadżety
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 18:18   

Vitter napisał/a:
To tak jak idea smartfonów, dla niektórych mogą być nieprzydatne, a ja już nie wyobrażam sobie go nie mieć.
Nie zgodzę się. Smartfon to dzisiaj podstawa, a smartwatch jest tylko dodatkiem do smartfona, który ma ułatwiać korzystanie z niego.

Vitter napisał/a:
Dla mnie to użyteczny wynalazek.
Jakąś tam użyteczność z pewnością ma. Ale w moim odczuciu ma tragiczny stosunek użyteczności do ceny. Po pierwsze: czy obsługa niektórych funkcji smartfona bez wyciągania go z kieszeni tak bardzo ułatwi nam życie? Moim zdaniem zrobi to w stopniu minimalnym. Po drugie: dostajemy kolejne urządzenie, które swoje kosztuje, a na dodatek trzeba je codziennie ładować. Przytoczę pewną analogię. Pamiętam jak kilkanaście lat temu w pismach motoryzacyjnych często były reklamowane radia samochodowe z... pilotem! Jaki jest sens obsługi z pilota urządzenia, które ma się na wyciągnięcie ręki? Tak właśnie widzę użyteczność smartwatchy. Osobiście wolałbym już te kilkaset zł dołożyć do lepszego smartfona.

Chociaż może na mój pogląd ma wpływ to, że jestem wielkim wyznawcą zasady zwanej Brzytwą Ockhama (w skrócie - dobre rozwiązanie to proste rozwiązanie) i nie lubię noszenia ze sobą nadmiaru rzeczy oraz to, że jestem fanem zegarków mechanicznych noszącym na co dzień 50-letnie Seiko.




 
 
Elektronika i gadżety
MODOK 



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 165
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-08, 18:44   

Syriusz napisał/a:
Zaq, przecież to proste. To tylko kolejny sposób na wycyckacie pieniędzy z ludzi. ;)


Popieram.

Im bardziej brniemy w elektronikę tym mniej jesteśmy ludzcy. Wiem, mam mieć nie długo implant słuchowy więc powiecie, skoro staję Universal Soldierem - to jak śmiem krytykować elektronikę?

To daje nam łatwość zrywania kontaktów, zwiększa ryzyko zdrady, rodzi pokusy. Rozbija więzi...osłabia je. Moje najcudniejsze środowisko to nie byli rówieśnicy. To były starsze panie, koleżanki s.p. Babci. Brydż, rozmowa o polityce, deklamowanie wierszy, gra w pchełki czy domino. Im bardziej widzę jak spłycane są gry i ograbiane z myślenia a stawiane na efekty graficzne...dno po prostu. Coraz mniej osób gra w rpg-i bo nie umie myśleć. Po co? Jak robi to komputer.

Tak ale nawigacja itp to cud powiecie? Nawigacja aut z błędami, młodzi bez wiedzy o nawigacji za pomocą kompasu. Czy gwiazd. Czy wiedzy jak przeżyć (survival).

Kojarzycie filmy System, Szklana Pułapka 4 ? Nie, to zobaczcie. I pomyślcie. I kupcie książkę np. Eco zamiast nowego smartfona co psuje sie co 3 miesiące...

Pozdrawia was Dinozaur skazany na śmierć.




"Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not a hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight".
 
 
 
Elektronika i gadżety
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 19:00   

Prawda jeżeli chodzi o spłycanie kontaktów międzyludzkich.



 
 
Elektronika i gadżety
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-02-08, 21:15   

Mimo mnogości elektroniki w moim życiu nie uważam, aby było ono spłycone. ;)

Zaq, jak na rynek wchodziły smartfony, były one uważane tylko za zbędny dodatek, ewentualnie wcześniej używane tylko w pracy pod postacią PDA. Teraz jest naturalnym dodatkiem do życia codziennego.

Co do smartwatchy, jest to specyficzny produkt, na razie niszowy, ale ja doceniam jego wygodę i ułatwienia które oferuje. A pieniądze to pojęcie względne.




:vitter:
 
 
Elektronika i gadżety
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 21:37   

Vitter napisał/a:
pieniądze to pojęcie względne.
Wiadomo. Dla kogoś cena tego Samsunga może być niezauważalna (bodaj 1200 zł), ale dla mnie jest absurdalnie wysoka jak na urządzenie, które realnie bardzo mało wnosi.



 
 
Elektronika i gadżety
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12