Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Steampunk
Autor Wiadomość
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-29, 09:07   Steampunk

wiki napisał/a:
Steampunk – nurt stylistyczny w kulturze (literatura, film, komiks, moda), odmiana fantastyki naukowej, boczna gałąź cyberpunku. W przeciwieństwie do cyberpunku, technika otaczająca bohaterów nie jest oparta na elektronice lecz na mechanice (np. odpowiednikiem komputera jest maszyna różnicowa). Charakterystyczne dla steampunku zainteresowanie rozwojem techniki często prowadzi do kreowania wynalazków nieznanych w naszej historii, dlatego nurt ten bywa zaliczany do tzw. historii alternatywnych. Akcja utworów steampunkowych przeważnie rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej – erze rewolucji technicznej, wieku pary (stąd nazwa gatunku: steam, ang. – para). Steampunk nawiązuje do twórczości ojców fantastyki: Juliusza Verne’a, Herberta George'a Wellsa czy Marka Twaina.


Sam steam ma bardzo ciekawą odmianę zwaną clockpunkiem- w jego imperium silnikami są mechanizmy zegarkowe.
Zanim przejdę do dalszych wywodów zoom w kilku grafikach:








Gdy zaczęłam się interesować tym nurtem pod koniec liceum (czyli grubo ponad 5 lat temu), w Polsce prawie nic nie było o nim słychać. Gdy zaczęłam wprowadzać do swojego ubioru dodatki w tym klimacie- budziło to falę pytań.
Przełom ostatnich dwóch lat, to swego rodzaju boom na steam, nagle jest go pełno, konwenty fantastyczne organizują całe bloki o tej tematyce i teraz już nikt nie dziwi się słysząc to określenie.
Nie mniej jednak przynajmniej w Polsce nie wykształciła się osobna subkultura, raczej elementy Kultury Retro zostały umiejętnie wciągnięte do stylistyk zarówno main streamu jak i subkultur. Na świecie odbywają się wielkie zjazdy fanów tych stylizacji połączone oczywiście z koncertami, wykładami i dobrą zabawą.

W Polsce jako tako działa chyba jedynie Steampunk Polska i Retrostacja. W Pszczynie powstała pierwsza w Polsce restauracja w tym klimacie: Wodna Wieża

Biżuterię i dodatki oczywiście można kupić, powoli robi się tego coraz więcej na allegro- nie mniej jednak jest to raj dla majsterkowiczów. Unikalne, własnoręcznie wykonane ozdoby to coś najbardziej pożądanego. Jeżeli znajdą się zainteresowani mogę pokazać kilka swoich dzieł (;

Znacie? A może pierwszy raz w życiu słyszycie?
Podoba się, fascynuje, a może zupełnie odrzuca?




Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Steampunk
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-29, 11:07   

antymon, od jakiegoś roku coraz bardziej zagłębiam się w tą tematykę.
Z przyjemnością podglądam steampunkowe przebieranki i jeśli kiedyś wybiorę się na jakiś cosplay, to właśnie będę steampunkową zadziorną damą (wprawdzie mam jeszcze na uwadze drugą wersję - żeńską odmianę Assassyna z gry AC, ale skłaniam się raczej do steampunku). Rozwala mnie Batman w tej stylistyce. Sam Nietoperek jest zabawny, ale za to wersja Poison Ivy - mrah, mrah. <3

Zdarzyło mi się czytać komiksy w tym stylu i przeczytać parę książek i teraz przymierzam się do wypróbowania jakiejś gry. Mój M. bardzo naciska na Bioshock, ale ja bym jeszcze pogrzebała i poszukała innej. Znasz może jakąś godną polecenia?




Disqualified as a human being.
 
 
Steampunk
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-29, 11:18   

Dishonored? Chyba najnowsza, która wyszła i pochodziłaby z gatunku, który Cię interesuje.



Este blestemata
 
 
Steampunk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 11:27   

Wygląda to z jednej strony ładnie, ale nie chciałabym z tym obcować na co dzień. Raz, ze te wszystkie niby techniczne elementy nie mają żadnej praktycznej funkcji... A dwa: taki pendrive choćby jak na zdjęciu - jeśli się nie połamie ani nie powygina od dotknięcia, to pięknie przetrze kieszeń, w której się znajdzie i będzie trzeba wszystkie te zakamarki kółka zębatego z kurzu wycierać. O czyszczeniu klawiatury wolę nawet nie myśleć. No i straszne to przeładowanie szczegółami. Nie zniosłabym patrzenia na takie rzeczy dłużej niż kilka sekund.

Próbowałam czytać książki typu Maszyna różnicowa, ale jakoś nie mogę ich przeboleć. Może mam za mało wiedzy, żeby umieć się odnaleźć w tym świecie? A może zbyt ubogą wyobraźnię?




 
 
Steampunk
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-08-29, 19:45   

Nie poodba mi się wcale, najbardziej odtrącają mnie gorsety w tym klimacie. :rzygi:
Uważam, że nie ma w tym ani grama kobiecości.




 
 
Steampunk
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-29, 19:48   



Poison Ivy w wydaniu steampunk jest sexy. :3




Disqualified as a human being.
 
 
Steampunk
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-08-29, 20:08   

Mustela Nivalis napisał/a:
jest sexy. :3
Oj nie, jak dla mnie zdecydowanie to nie jest sexy. :(


To jest sexy.




 
 
Steampunk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 20:16   

thnks napisał/a:
To jest sexy

Szczerze mówiąc, to nie widzę większej różnicy. Żadne z tych zdjęć mnie nie ekscytuje pod względem erotycznym. Są co najwyżej ciekawe i niepraktyczne.




 
 
Steampunk
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-29, 20:20   

thnks, ja akurat się nad takim gorsetem zastanawiałam ostro gdy byłam na zakupie swojego pierwszego- ostatecznie stanęło na wykonanym na zamówienie klasycznym czarnym under

A te? Dla mnie sexi
http://quotes-pictures.fe...k-corset-5.jpg/

http://victorianstyle18.t...nderbust-corset




Este blestemata
 
 
Steampunk
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-08-29, 20:23   

antymon napisał/a:
A te?
oj nie, nie przekonam się.

Cytat:
Są co najwyżej ciekawe i niepraktyczne.
Taki strój jest praktyczny. Za równo gorset, jak i pończochy są praktyczne i wygodne na co dzień. ;)



 
 
Steampunk
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-29, 20:28   

thnks napisał/a:
To jest sexy


Te cycki zebrane do połowy przez gorset sprawiają, że definitywnie nie jest to sexy.
To jest bolesne.




Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-08-29, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Steampunk
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-29, 20:29   

Cytat:
oj nie, nie przekonam się.

Twoje prawo (;

Cytat:
Taki strój jest praktyczny. Za równo gorset, jak i pończochy są praktyczne i wygodne na co dzień. ;)

Wszystko zależy jaki ten gorset się ma i jak się jest przyzwyczajonym do jego noszenia. Również jestem zwolenniczką pończoch- dużo wyzsza wygoda w porownaniu z tymi okropnymi rajstopami xD

Cytat:
Te cycki zebrane do połowy przez gorset sprawiają, że definitywnie nie jest to sexy.
To jest bolesne.

Definitywnie źle dobrany gorset ;]




Este blestemata
 
 
Steampunk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 20:30   

thnks napisał/a:
Taki strój jest praktyczny. Za równo gorset, jak i pończochy są praktyczne i wygodne na co dzień.

Rozumiem, że zwisające w okolicy kroku łopatka i konewka również są bardzo wygodne?
To nie temat o gorsetach.




 
 
Steampunk
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-08-29, 20:32   

Chochlik napisał/a:
zwisające w okolicy kroku łopatka i konewka również są bardzo wygodne?
Nie mówiłam, że jest to praktyczne i wygodne. Miałam na myśli zdjęcie z przeciwieństwem zestawu ogrodnika. :D



 
 
Steampunk
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 20:38   

A mnie się tam podoba :)



 
 
Steampunk
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14